Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

ile kossztują lampy przednie do bizona (nie leflektory tylko lampy długie\krótkie) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile spala oleju napedowego bizon na jeden hektar pracy lub na godzine koszenia tak w przyblizeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZO56 spala około 12 litrów na godzinę

Oooo, to jakim cudem przez 12 godzin pracy wciągnie cały zbiornik? 200 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całego przez 12godz niewyciagnie, nie ma takiej opcji przynajmniej mój:) mi srednio na dzien wystarcza 150l jakies 12 godzin roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że zbiornik bizona zo56 ma 180 litrów. A bez siekacza to bym powiedział że nawet mniej niż 12 litrów (lata jak żyd po pustym sklepie), bo z siekaczem to juz ogień z rury, ale to też zależy od słomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz te dane ale mam książkę instrukcję obsługi zo56/1 oraz książkę napraw zo56/3 i tam jest napisane 180 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko: Czy do wyjęcia miski olejowej z ZO 56 konieczne jest podnoszenie silnika?? Czy są może jakieś inne sposoby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie powinny byc obroty silnika w z056 przy pracy ma potrzebuje skany lub zdjecia z insytrukcji obslugi strony z ... tak gdzie pisza gdzie sa smarowniczki i jak czesto smarowac za wszystkie odpowiedzi gory dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) swoją drogą w tym roku tak leje że pewnie nie jedna skrzynia w 056 będzie robiona

 

Niby dlaczego mają skrzynie siadać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest mokro i bizon przysiada to ma ciężko i pułosie nie wytrzymują, a u mnie ciągle pada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w takich sytuacjach pierwsze wysiada sprzęgło. Raz to się tak spaliło, że kombajn sam nawet niw drgnął. Cztery ciągniki go wyciągały, a potem nawet na twardym podłożu sam nie drgnął i trzeba było ciągnikiem ściągać go z pola. Potem już tylko nowa tarcza i docisk (od temperatury nawet sprężyny w docisku potrafiły się stopić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile mozna wziasc za bizona z 83r na szerokich oponach garazowany

woz do przewozu hedra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprzedał w tamtym roku z 84r w niezłym stanie z kabiną, nowymi oponami przednimi i silnikiem 2 lata po remoncie za jedyne 12 tys!!!! Poszedł po pół godziny od ukazania się ogłoszenia w i nternecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje porady. jak stwierdzic ze klepisko jest do wymiany?? CZy da sie je jakos regenerowac czy cos w tym stylu?? Bo w tamtym roku miałem problem z domłacaniem szczególnie pszenżyta. Cepy były wymienione jakies 4-5 lat temu. Choc musze jescze cos sprawdzic, bo cos mi sie wydaje ze wszytkie sa jednakowe nie ma przemiennie prawych i lewych, ale to jescze zobacze jak wyciagne kombajn w najblizszych dniach z garazu. Czy to możliwe ze jak kiedys kupiłem cepy caly komplet zapakowany zeby były wszytkie jednakowe?? Bo wymieniał mi je mechanik i nigdy nie zwróciłem na to uwagi. mam nadzieję ze tylko mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sasiad kupil bizona ZO-50 z kabina z 1980r. za 27tys. w stanie jakotakim, tzn, nigdy nie zimowal pod dachem, I jak chlopaki, jestescie gotowi do zniw, bo ja juz ubezpieczylem sie w najwazniejsze czesci zamienne tzn. kupilem 3 lozyska na targaniec bo ten szajs potrafi mi sie zwalic 3 razy do roku, slyszalem ze od przyszlego czwartku ma byc pogoda niepewna i tak sie powoli szykuje ze moze sie jakos wylazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze sprzęgłem w Bizonie 56 przy ruszaniu szczególnie na 3 biegu szarpie sprzęgło – oczywiście na wolnych obrotach

Wyczuwalne jest to na 2 jaki na 1 może w mniejszym stopniu ale jest

Czym to może być spowodowane – tarcza sprzęgłowa jest nowa

Spotkałem się z takim szarpaniem w ciągniku c3603p u znajomego

Z góry dziękuje za wypowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...