Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

jak kupiliśmy rekorda to do wymiany był łańcuch na przenośniku puchyłym i od 56 był za krutki (nie pamiętam już czy o 1 listwe czy kilka ognuwek ale zapiąć sięnie chciał i dokładaliśmy ogniwka, od razu w sklepie po9wiedzieli że nie mają do rekorda i dali ten kawałek łańcucha na dokładkę), a jeśli sątakie same to dlaczego ta twoja nowa nazywa sięod rekorda???, nadmiar pewnie zniwelował uciągacz moim zdaniem.

 

zbiornik paliwa faktycznie ma większy od "supra"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiliśmy rekorda to do wymiany był łańcuch na przenośniku puchyłym i od 56 był za krutki (nie pamiętam już czy o 1 listwe czy kilka ognuwek ale zapiąć sięnie chciał i dokładaliśmy ogniwka, od razu w sklepie po9wiedzieli że nie mają do rekorda i dali ten kawałek łańcucha na dokładkę), a jeśli sątakie same to dlaczego ta twoja nowa nazywa sięod rekorda???, nadmiar pewnie zniwelował uciągacz moim zdaniem.

 

zbiornik paliwa faktycznie ma większy od "supra"

 

sorki że jeden post za drugim ale jeszcze:

 

10) chamulce rekord ma chydrauliczne (jak brzytwa), a super mechaniczne (podobno do przeglądu co drugi sezon), coś jak poruwnanie chamulcy c- 360 i c-330 niebo a ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze coś powiem na temat tej taśmy:

Przed kupnem dowiedziałem się, że taśmy są faktycznie dwie, jedna tylko do Supra i druga do Rekorda i do Supra, podobno zależy to od tego, czy ma się Bizona już na szerokich kołach, czy jeszcze na wąskich, jak na szerokich to pasuje od Rekorda i bez żadnego skracania.

 

Jeszcze co do różnic między Bizonem Z056, a Z058, wychodziła jakaś wersja, co miała już (czy też chwilowy wypust) właśnie z przednią oś i skrzynię biegów od Rekorda, czy też nawet niektórzy po prostu wstawiali taką osią ze skrzynią do Z056.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 metrów do końca i byłoby po żniwach dwa tygodnie temu ale ślimak stanął sobie zębatka napędzająca heder kręci się a ślimak w hederze stoi. Ślimak nie opadł ruszy go ręcznie czy ukręciła się ośka czy obcieło te śruby w środku ślimaka??? Na razie nie robimy ale kiedyś trzeba tam będzie zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3reWolf nie sprzeczam się wybitnym ekspertem nie jestem tylko piszę co zaobserwowałem, może dali mi łańcuchy od starego supra i przez to musiałem przedłużać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak kupiliśmy tą taśmę od Rekorda to byliśmy nastawieni na skracanie, ale się obeszło bez, tak jak usłyszeliśmy od jednej osoby, że po prostu będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak się czyści chłodnicę to się nie grzeje , fabrycznie silnik jest cały zabydowany, a w upały poprostu nie da się jeździć z zamkniętymi klapami(te od góry), w naszym bizonie te klapy poprostu leżą w szopie i zostaną założone jak pójdzie na sprzedaż, chłodnicę czyszczę co dzień bo jak zostawie na dłużej to nawciąga syfu głębiej i czszczenie dłużej trwa, temperatura nie wychodzi za zielone pole więc u mnie nie ma problemu z grzaniem. a ten wiatrak (separator kurzu) słabo zdaje egzamin gdzieś zawsze mi syfu naciągnie na chłodnicę (oblepiałem połączenia silikonem uszczelkami do okien i nic), znajomy ma MF-a z podobnym separatorem i mówi że czyści chłodnicę2 razy na sezon w rekordzie się tak nie da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój super też nie wytrzymał do konca bez awarii Zostało mi jescze 4 godziny koszenia na usługach i padła skrzynia. naszczescie żewcziraj swoje skonczyłem kosić chyba wstawie go do garażu niech czeka na remont do przyszłego sezonu

 

A co do awarii może ktos cos takiego miał. wyglada to tak jakby 2 biegio zaskoczyły i zblokowała sie skrzynia. biegi sobie wrzucam jak chce wszytkie wchodzą, a;le na luzie jak puszcvzam sprzegło to dusi silnik. Dodam że oststnie godziny pracy skrzynia zaczełą strasznie wyc szczególnie na 2 i 3 biegu jak miał ciezko jakas górka czy cos. Juz koło 10 lat nie dotykana skrzynia wiec to chyba nic dziwnego że cos sie rozsypało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z wytrząsaczy z tyłu mam luz. Czy w środku jest łożysko czy panewka jakaś. Jak łożysko to trzeba chyba ściągać całość????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sa lożyska z seri K czyli takie na których luz się kontruje jak nie jest duzy spróbuj skasować nakrętka ,jak za pózno trzeba wymienic wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak się czyści chłodnicę to się nie grzeje , fabrycznie silnik jest cały zabydowany, a w upały poprostu nie da się jeździć z zamkniętymi klapami(te od góry), w naszym bizonie te klapy poprostu leżą w szopie i zostaną założone jak pójdzie na sprzedaż, chłodnicę czyszczę co dzień bo jak zostawie na dłużej to nawciąga syfu głębiej i czszczenie dłużej trwa, temperatura nie wychodzi za zielone pole więc u mnie nie ma problemu z grzaniem. a ten wiatrak (separator kurzu) słabo zdaje egzamin gdzieś zawsze mi syfu naciągnie na chłodnicę (oblepiałem połączenia silikonem uszczelkami do okien i nic), znajomy ma MF-a z podobnym separatorem i mówi że czyści chłodnicę2 razy na sezon w rekordzie się tak nie da .

Ja mam rekorda i terz mam podobny problem jak jest duży upał to chłodnica dwa razy dziennie musi być przedmuchana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOSS

TO JEST WŁAŚNIE WADA BIZONA

JA RAZ KOSIŁEM I NA ŚMIERĆ ZAPOMNIAŁEM O CHŁODNICY I MOMENTALNIE MI SKOCZYŁA TEMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mój super też nie wytrzymał do konca bez awarii Zostało mi jescze 4 godziny koszenia na usługach i padła skrzynia. naszczescie żewcziraj swoje skonczyłem kosić chyba wstawie go do garażu niech czeka na remont do przyszłego sezonu

 

A co do awarii może ktos cos takiego miał. wyglada to tak jakby 2 biegio zaskoczyły i zblokowała sie skrzynia. biegi sobie wrzucam jak chce wszytkie wchodzą, a;le na luzie jak puszcvzam sprzegło to dusi silnik. Dodam że oststnie godziny pracy skrzynia zaczełą strasznie wyc szczególnie na 2 i 3 biegu jak miał ciezko jakas górka czy cos. Juz koło 10 lat nie dotykana skrzynia wiec to chyba nic dziwnego że cos sie rozsypało

a koło na spszęgle się nie blokuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wcisnałem sprzegło to normalnie mnie cholowano bez oporów, ale jak tylko je pusciłem to dusiło silnik. rozmawiałem z mechaniorem i twierdzi że najprawdopodobniej urwały sie widełki i 2 biegi siedza na kupie ale troche martwi mnie straszne wycie pod obciązeniem przed sama awaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wcisnałem sprzegło to normalnie mnie cholowano bez oporów, ale jak tylko je pusciłem to dusiło silnik. rozmawiałem z mechaniorem i twierdzi że najprawdopodobniej urwały sie widełki i 2 biegi siedza na kupie ale troche martwi mnie straszne wycie pod obciązeniem przed sama awaria

napewno to nie dwa biegi na raz bo nikt by cię nie uciągnoł zadnym ciągnikiem

ja stawiam na łożysko na wałku sprzęgłowym 6307 się rozsypało i blokluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisąłem ze tylko po wcisnieciu sprzegła dało sie go ciagnac !!! wiec skrzynia jest zablokowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spęgło jest przed skrzynią jak zablokuje skrzynia to nie ruszysz jej dopuki nie odblokujesz jej chyba że się wcześniej coś urwie wiec to jest coś z wałkiem sprzęgłowym albo z samym sprzęgłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wystarczy tylko odkręcić kilka śrubek i popatrzeć co się stało. TYlko te warunki tam tragedia. Dobrze że nie musisz szybko jechać kosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...