Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

rozwalają mnie tacy goście poczytajcie jego posty jak zrobić to jak tamto? wiedza na poziomie 12latka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwalają mnie tacy goście poczytajcie jego posty jak zrobić to jak tamto? wiedza na poziomie 12latka
niekazdy k..... jest super mechanikiem jak ty .I jeszcze jedno wydaje mi sie ze to jest temat o bizonie ZO 56 a nie do obgadywania innych ,oczywiscie moge sie mylić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śmie twierdzić że i tak nie składasz sam tego rozrządu
może przestaniesz jak to ujołeś "śmieć" i zamieszczac posty niczego niewnoszące do tematu a tym samym zaśmiecające forum pozdro ziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śmie twierdzić że i tak nie składasz sam tego rozrządu
Śmiem twierdzić że on sam nigdy nie poskłada tego rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w ZO56 ustawić rozrząd??
czy ktos moze mi pomóc?
No k..... ustaw na znaki i tyle .......

 

Jeśli przy składaniu rozrządu niewiesz o co chodzi to lepiej weż mechanika który ci to zrobi, a jerzeli znasz sasady to pomyśl logicznie i samo ci się złoży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo, że bizon cudem techniki nie jest, ale class z lat 70- tych tak samo.

użytkownik każdego sprzętu potrafi wymienić jego wady i zalety.

owszem wad ma bardzo dużo, ale robotę zrobi.

a co do silnika to wg mnie jest lepszą konstrukcją niż np zetorowski martin.

mamy Z056 z 1991 roku i na zimnym oleju pół minuty trzyma spokojnie zanim spadnie ciśnienie. ma 1300 mth i nigdy w silniku nie było nic ruszane- nawet końcówki oryginalne.

poza tym jak na takie obciążenie to tak dożo nie pali (chociaż nie porównywałem spalania w innych kombajnach...)

 

Zgadzam się z tobą w pełni. Przy wszystkich niezaprzeczalnych wadach bizona silnik jest jego najmocniejszą strona. Ja mam na swoim zrobione 1200 mth i poza filtrami to w motorze jest jeszcze wszystko fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
claasa nie ma co porównywać do bizona, to nie ta epoka, claas z 1970 roku będzie lepszy od bizona z 1990roku i taka jest niestety prawda, polak nic nie potrafi, jaki w bizonie jest silnik? jaki bizon ma przerób? oś tylna to badziew, za wąsko są koła i za małe są, jak cofasz to jedziesz po słomie, nawet nie chce mi się wypisywać tych wszystkich wad bo by to zajęło kupę miejsca, nie mówię że mój claas jest idealny ale nie ma aż tak wielu niedociągnięć i niedoróbek

 

 

masz racje nawet twoj ojciec cie zrobic niepotrafil i wszedl taki pofajdaniec ktory chwali wszystko co ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem i kupiłem do bizona opony goodyear 23.1x26 z 2002 roku listopad nigdy nie zakładane i nieużywane leżały sobie a raczej stały w zamkniętym pomieszczeniu w kółku rolniczym za 2 tys zł za obie myślicie że to korzystana cena mają rzadszy protektor te ze stomilu mają 18 z jednej strony a te 15 czy to może jakoś przeszkadzać w jeździe ja potrzebowałem jednej opony ale są dwie no i będą jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem i kupiłem do bizona opony goodyear 23.1x26 z 2002 roku listopad nigdy nie zakładane i nieużywane leżały sobie a raczej stały w zamkniętym pomieszczeniu w kółku rolniczym za 2 tys zł za obie myślicie że to korzystana cena mają rzadszy protektor te ze stomilu mają 18 z jednej strony a te 15 czy to może jakoś przeszkadzać w jeździe ja potrzebowałem jednej opony ale są dwie no i będą jeździć.

 

Codo żadszego bierznika to w polu będzie ok ale na aswalcie kombajn możae wpadać w nieprzyjemne drgania.

ą co do zakupu opon które stały długo w magazynie to ja też takie kupiłem do c385 też ładnie wyglądały ale cieszyłem się nimi tylko 2 lata i poprostu popękały bo były zetlałe, oczywiście tobie tego nie życze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

orientuje się ktos ile może kosztować regeneracja pompy wtryskowej do ZO56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopaki...bizon jest dobry bo sam sobie mozesz go zrobic... faktem jest ze stare sie troche sypią no ale jak macie kasę na starego(np 1980) classa to mówię wam, kupcie bizona i za tą kasę która wam zostanie (bo mieliscie przygotowne na classa) tak bizonka wyremontujecie ze bedzie rakieta. Ja pięć lat temu mialem bizona(1980r) tak rozebranego ze sama rama z silnikiem byla...wszystko co bylo cos nie tak bylo wymieniane... no i przez pięć lat spokój, no oczywiście w trakcie zniw jest kilka drobnych awarii jak np (lożysko, jakas rurka się przetrze, to pasek poleci... no ale wszystko to szybko na polu można zrobic. A bizonik w ciagu sezonu obskoczy ok 120ha.

 

zgadzam się z tym. tak samo zrobiłem ze swoim i już 4 sezony chodzi praktycznie bez większych awari tyle że mój jest z 87 ale w stanie opłakanym a terqaz rocznie robię nim ok 100ha bo wiecej nie mam gdzie kosić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zakup jest bardziej opłacalny w cenie ok 35 tys.?? BIZON SUPER czy REKORD ? prosze o odpowiedzi i komętarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w pełni. Przy wszystkich niezaprzeczalnych wadach bizona silnik jest jego najmocniejszą strona. Ja mam na swoim zrobione 1200 mth i poza filtrami to w motorze jest jeszcze wszystko fabryczne.

 

Silnik jest jego najmocniejszą stroną-oj trochę się z wami nie zgodzę,silnik ten jest za słaby do niego,do koszenia bez sieczkarni jest w sam raz natomiast przy załączonej sieczkarni silnik nie ma zapasu mocy wystarczy górka czy miękki teren i zaczyna mu się robić b ciężko a w takich warunkach to długo on nie pochodzi bo będzie przeciążony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie zgadzam się,że 100 konny SW-400,który siedzi w Bizonie jest za słaby.Widziałem jak kosił żyto-bez sieczkarni,ładnie dymił i spadał z obrotów hehe. Zaznaczam,że silnik żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w bizonie bez sieczkarni padał silnik to raczej nie była z niego taka "żyleta", 3 maszyny mieliśmy i chodziły po górach, każda z sieczkarnią, spalanie na h max 12 litrów; dla tego lejlanda max spalanie przy pełnym obciążeniu wynosi 20 l/h. Fakt że na dzień w przypadku pracy z sieczkarnią i bez niej jest różnica około 20 l, wszystko zależy od ilości słomy do pocięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak coś to żyto wylegnięte i nawet duże było więc jak dal mnie niedziwne że miał ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpowiednio kombajnista zabiera sie do legi to ładnie idzie, a jeśli była to lega to znaczy sie że trzeba było jechać powoli, czyli maszyna miała lekko i nie powinna kopcić, nadal uważam że z silnikiem było coś nie tak jeśli w tak lekkiej pracy siadał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki zakup jest bardziej opłacalny w cenie ok 35 tys.?? BIZON SUPER czy REKORD ? prosze o odpowiedzi i komętarze

ponawiam prośbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie ma rocznikow... jesli sa nieduze roznice to za supra wołaja za drogo... max do 20 tys... zalezy jaki stan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pooglądalem Bizony na Allegro i zaobaczyłem, że ceny ostro poszły w dół, a sezon się zbliża. Pojawiło się też dużo Rekordów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...