Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

to jest dopiero sprzęt, bieg 1 i przyspieszacz na max i nic go nie zatrzyma choćby nie wiadomo jakie zboże, heder 4m, a bizon polski dziad to same problemy z nim, tego mam już 3 lata i bez żadnej poważniejszej awarii, przed sezonem się go przejrzy i potem cały sezon bezawaryjnie, sami zobaczcie

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=_W81xYhfV88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ten Claas jest lepszy, lepsza technologia produkcji itp. Ale na moje te motowidła przy niem chcodza zdecydowanie za szybko - działaja jak bęben mucący jeżeli ziarno nie trzyma sie zbyt mocno kłosa to wiekszosć spada przed heder . Ale to jest moje zdanie i nie każdy może powiedziec że to jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i ten Claas jest lepszy, lepsza technologia produkcji itp. Ale na moje te motowidła przy niem chcodza zdecydowanie za szybko - działaja jak bęben mucący jeżeli ziarno nie trzyma sie zbyt mocno kłosa to wiekszosć spada przed heder . Ale to jest moje zdanie i nie każdy może powiedziec że to jest prawda.

 

owies może i by spadał na heder, ale chociaż leżące lepiej podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, ciemniaki, w tym kombajnie szybkość motowideł jest regulowana, mogę sobie ustawić jak chcę to nie jest polski wynalazek bizon tylko claas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci koles tyle te swoje smieszne zarozumiałe wywody zostaw sobie i nie wypisuj ich na tym forum bo polecisz !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie, ciemniaki, w tym kombajnie szybkość motowideł jest regulowana, mogę sobie ustawić jak chcę to nie jest polski wynalazek bizon tylko claas

 

 

Masz się czym chwalić w niemczech dominator 80 stoi w muzeum, znam jednego który sorzedał bizona i kupił 80 dwa lata go remontował i i w sezonie conajmniej dwa razy go holują z pola do domu, nie wiem co mu się tam psuje bo to nie moja sprawa, ja w tym czasie zarabiam swoim 56, więc nie wszystkie claasy sa idealne tak samo jak nie wszystkie bizony to złom, zależy na co się trafi, sama nazwa claas nie musi oznaczać doskonałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie, ciemniaki, w tym kombajnie szybkość motowideł jest regulowana, mogę sobie ustawić jak chcę to nie jest polski wynalazek bizon tylko claas

 

czy ty kiedykolwiek jeździłeś Bizonem?? chyba nie bo tam tez jest bezstopniowa regulacja szybkości motowideł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie, ciemniaki, w tym kombajnie szybkość motowideł jest regulowana, mogę sobie ustawić jak chcę to nie jest polski wynalazek bizon tylko claas
Może i ciemniakiem jestem ! Ale nie w każdym , Niestety mój Claas to nie polski wynalazek i regulacji ibrotów motowidła mu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie, ciemniaki, w tym kombajnie szybkość motowideł jest regulowana, mogę sobie ustawić jak chcę to nie jest polski wynalazek bizon tylko claas

 

czy ty kiedykolwiek jeździłeś Bizonem?? chyba nie bo tam tez jest bezstopniowa regulacja szybkości motowideł

Mf już doprowadziłeś do porządku ? NR... koloru lakieru na maskę i felgi już znasz ? Przestań z siebie robić pajaca ......... Zresztą zapomniałem ty lubisz przepraszać ................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest dopiero sprzęt, bieg 1 i przyspieszacz na max i nic go nie zatrzyma choćby nie wiadomo jakie zboże, heder 4m, a bizon polski dziad to same problemy z nim, tego mam już 3 lata i bez żadnej poważniejszej awarii, przed sezonem się go przejrzy i potem cały sezon bezawaryjnie, sami zobaczcie

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=_W81xYhfV88

On aby na pewno kosi ? Bo coś mi się wydaje że przy okazji sieje Dwa w jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claasa nie ma co porównywać do bizona, to nie ta epoka, claas z 1970 roku będzie lepszy od bizona z 1990roku i taka jest niestety prawda, polak nic nie potrafi, jaki w bizonie jest silnik? jaki bizon ma przerób? oś tylna to badziew, za wąsko są koła i za małe są, jak cofasz to jedziesz po słomie, nawet nie chce mi się wypisywać tych wszystkich wad bo by to zajęło kupę miejsca, nie mówię że mój claas jest idealny ale nie ma aż tak wielu niedociągnięć i niedoróbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
claasa nie ma co porównywać do bizona, to nie ta epoka, claas z 1970 roku będzie lepszy od bizona z 1990roku i taka jest niestety prawda, polak nic nie potrafi, jaki w bizonie jest silnik? jaki bizon ma przerób? oś tylna to badziew, za wąsko są koła i za małe są, jak cofasz to jedziesz po słomie, nawet nie chce mi się wypisywać tych wszystkich wad bo by to zajęło kupę miejsca, nie mówię że mój claas jest idealny ale nie ma aż tak wielu niedociągnięć i niedoróbek
Już nie czaruj .................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polak nic nie potrafi
Brawo ......... najlepiej walić we własne gniazdo ...... Nic już nie mów bo zaraz się zdenerwuję i powiem ci co Polak potrafi ......... A Jak czytam to co piszesz to dochodzę do wniosku że masz te ~ 17 lat i zachłysnąłeś się byle czym .......... a masz ten problem że jeszcze na oczy kombajnu z prawdziwego zdarzenia nie widziałeś............ Życzę wszystkim , aby każdy z nas dorobił się tego grata " Bizona " .......... choć sam mam Claasa ........ ale nie w tym rzecz ...... długo czasu potrzeba żeby poczciwy " Bizon " zniknął z krajobrazu polskiej wsi ....... A jak ten Bizon kosił to ty na g..... papu wołałeś ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty to jesteś chyba naprawdę małorolny i nic nie wiesz
Masz rację ... jestem małorolny w d... byłem i g .... widziałem ...... ale jakbyś na to nie patrzył to d ...ka o nicku pawel 1991 zobaczyłem z kilometra .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że bizon cudem techniki nie jest, ale class z lat 70- tych tak samo.

użytkownik każdego sprzętu potrafi wymienić jego wady i zalety.

owszem wad ma bardzo dużo, ale robotę zrobi.

a co do silnika to wg mnie jest lepszą konstrukcją niż np zetorowski martin.

mamy Z056 z 1991 roku i na zimnym oleju pół minuty trzyma spokojnie zanim spadnie ciśnienie. ma 1300 mth i nigdy w silniku nie było nic ruszane- nawet końcówki oryginalne.

poza tym jak na takie obciążenie to tak dożo nie pali (chociaż nie porównywałem spalania w innych kombajnach...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki...bizon jest dobry bo sam sobie mozesz go zrobic... faktem jest ze stare sie troche sypią no ale jak macie kasę na starego(np 1980) classa to mówię wam, kupcie bizona i za tą kasę która wam zostanie (bo mieliscie przygotowne na classa) tak bizonka wyremontujecie ze bedzie rakieta. Ja pięć lat temu mialem bizona(1980r) tak rozebranego ze sama rama z silnikiem byla...wszystko co bylo cos nie tak bylo wymieniane... no i przez pięć lat spokój, no oczywiście w trakcie zniw jest kilka drobnych awarii jak np (lożysko, jakas rurka się przetrze, to pasek poleci... no ale wszystko to szybko na polu można zrobic. A bizonik w ciagu sezonu obskoczy ok 120ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle jest opinii ilu urzytkowników

Moim pierwszym kombajnem był Claas Consul w sumie fajna maszynka i na jakieś 20ha jest w sam raz ale na zarobek bardzo juz nim nie pojedzie.Miałego blisko 10 lat i jak zrobiłem mu przeglad w pierwszym roku po kupnie tak co roku tylko zmieniałem olej lałem paliwo i w pole. nawet sprzedałem go gościowi ze wsi poniewaz wiedzialem że nie będzie mnie kloł że złoma mu wcisnołem.Mało przyjemna wadą tego kombajnu jest to że strasznie sie kuzy tak ze przydała by sie kabina.Chciałem później kupić bizona ale pojeździłem sobie troche ze szwagrem Bizonem 56 z kabiną ale jakos nie przypadł mi do gustu.Nie wiem czy wszystkie tak maja ale w nim w zamknietej kabinie nie dało sie robic.Teraz mam Dominatora 76 i dobrowolnie nigdy nie zamienił bym sie na bizona.Tak samo jak nigdy juz nie kupił bym kombajnu bez kabiny, warto jest zaplacic nawet kilknaście tysiecy wiecej za dobra kabine nawet jeśli nie ma klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...