Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłany: Nie Sie 10 13:33 GMT 2008 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

wiozac nowa przyczepą METAL TECH 8000 DB zboze droga asfaltowa rowna strzelila mi opona wyrwa zrobila mi sie tuz obok felgi 10 cm dl wzdloz jej krawedzi czyl nie moja wina -wada materialu ale spadajac z ladunkiem felga na asfalt zanim sie zatrzymalem pociela gume bieznika ale bez plucien z felgi zrobilo sie jajo dalem do reklamacji to kolo do fabryki METAL TECH bo gwarancji fabryka nie sprzedaje deelerowi nie dosyc ze od zgloszenia kolo zabrali dopiero po miesiacu 3 tygodnie sprawdzali kolo a wynikiem bylo odrzucenie reklamacji z powodu najechania na cos ostrego co wedlog nich pocielo bieznik ale przeciez opona pekla z boku cwaniaki przestroga dla kupujacych opona marki TVS EURO GRIP 14 PR mysla ze odpuszcze i kupie sobie drugi komplet kola ale ja im jeszcze nasikam do obiadu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje przyczepy rolniczej transportowej na podwoziu tandemowym 8 - 10 t wywrotkę najlepiej trzystronną może być do remontu. Morze wiecie coś ciekawego z centralnej polski lub okolic, jakiegoś handlarza co się tym zajmuje. a może ktoś z was ma coś takiego [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiecie koledzy czy da sie zarejestrowac przyczepke wlasnej konstrukcji do ok 5 ton ladownosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad zrobił sobie przyczepke do samochodu i poszedł sie dowiedzieć czy można takie coś zarejestrować, powiedzieli ze najpierw trzeba iśc do rzeczoznawczy i u niego trzeba zapłacić 1,5tys zł a dopiero óźniej załatwiać reszte papierów czyli całe opłaty to coś koło 2tys. nie wiem jak jest z przyczepami rolniczymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z samochodówka to nie jest tak strasznie trzeba zrobic legalizacje koszt 500zł i normalna rejestracja przynajmniej tak jest w tych do 750kg. Mój kolega tez robił lawete i tez było tak jak pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sąsiad zrobił sobie przyczepke do samochodu i poszedł sie dowiedzieć czy można takie coś zarejestrować, powiedzieli ze najpierw trzeba iśc do rzeczoznawczy i u niego trzeba zapłacić 1,5tys zł a dopiero óźniej załatwiać reszte papierów czyli całe opłaty to coś koło 2tys. nie wiem jak jest z przyczepami rolniczymi.
Ja też zrobiłem sobie przyczepkę samochodową i z zarejstrowaniem nie ma problemów wystarczy zrobić poserzony przegląd techniczny i zwrócić się do wydziału komunikacji o nadanie numeru nadwozia na przeglądzie nabijają numer na ramie i gotowe i już można rejstrować tylko zaczep musi być atestowany można taki kupić bez problemów nawet na allegro mnie to kosztowało ok 300zł cała rejstracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko ze to sie tyczy przyczepy samochodowej; a jak pytalem na stacji diagnostycznej istnieje zrobienia czegos takiego z przyczepą rolniczą (stąd moje pytanie czy to ma jakies znaczenie: rolnicza - samochodowa?)

 

I jeśli można to prosiłbym jeszcze raz abyście opisali całe wasze koszty z tym przedsięwzięciem (pomijając konstrukcje przyczepy) tzn zaczep papierki przegląd rejestracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy ma ktoś zarejestrowaną przyczepę marki SFA typ D47. Jak macie wpisamy rodzaj bo diagnostyk nie może takiej znalezć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora byscie przyczepke wybrali ;

1;http://www.allegro.pl/item518027923_nowa_przyczepa_rolnicza_5t_wywrotka_producent_gwar.html cena jak widac ale jak by dobral nadstawki i hamulce to okolo 15000zl

2:T-040 trzeba poszukac tu http://www.warfama.pl/ cena okolo 16000zl

 

3:http://www.pronar.pl/przyczepy/___t671__.html ceny nie znam ale pewnie droga

 

4:http://www.cynkomet.pl/produkt,Przyczepa_rolnicza_jednoosiowa_wywrotka_trojstronna_T-117,14.html tej ceny tez nie znam moze ktos wie

 

Planuje zakupi i chcialbym taka o ladownosci 5 ton wszystkie maja podobne wymiary kwestia opon i pewnie uzytej stali co radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uparles na polska i nowa to radze wybierz metal techa a bedziesz zadowolony ja mam db 8000 i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie ile moglbym wziąc za przyczepe D 55, trójstronny wywrot, nadstawki 0,5 m(kształtownik + blacha), podloga zmieniana ok 5 lat temu z blachy o gr 3 mm, przyczepa z roku 1990, opony samochodowe ogolnie stan bdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie uparles na polska i nowa to radze wybierz metal techa a bedziesz zadowolony ja mam db 8000 i polecam

Tylko ze ja interesuje sie jednoosiowa a jeszcze lepiej na tandemie tak do 5-6 ton a metal tech-a zaczynaja sie od 8 ton na tandemie a normalne od 6 ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysłany: Nie Sie 10 13:33 GMT 2008 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

wiozac nowa przyczepą METAL TECH 8000 DB zboze droga asfaltowa rowna strzelila mi opona wyrwa zrobila mi sie tuz obok felgi 10 cm dl wzdloz jej krawedzi czyl nie moja wina -wada materialu ale spadajac z ladunkiem felga na asfalt zanim sie zatrzymalem pociela gume bieznika ale bez plucien z felgi zrobilo sie jajo dalem do reklamacji to kolo do fabryki METAL TECH bo gwarancji fabryka nie sprzedaje deelerowi nie dosyc ze od zgloszenia kolo zabrali dopiero po miesiacu 3 tygodnie sprawdzali kolo a wynikiem bylo odrzucenie reklamacji z powodu najechania na cos ostrego co wedlog nich pocielo bieznik ale przeciez opona pekla z boku cwaniaki przestroga dla kupujacych opona marki TVS EURO GRIP 14 PR mysla ze odpuszcze i kupie sobie drugi komplet kola ale ja im jeszcze nasikam do obiadu...

 

jezeli jestes pewny swojego, to zlec to renomowanemu rzeczoznawcy, a on udowodni czy byla to wada opony, postrasz ich sadem, to ci zwroca wszystkie koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyles moj wczesniejszy post iale sprawa juz jest zalatwiona - rzecznik konsumentow z powiatu przemowil metal techowi do rozumu i chyba zwatpili i dowiezli kompletne kolo wiec jest w pozadku a reszta przyczepy w jak najlepszym porzadku moge polecic bo lux maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie uparles na polska i nowa to radze wybierz metal techa a bedziesz zadowolony ja mam db 8000 i polecam

Tylko ze ja interesuje sie jednoosiowa a jeszcze lepiej na tandemie tak do 5-6 ton a metal tech-a zaczynaja sie od 8 ton na tandemie a normalne od 6 ton.

zastanow sie nad tym tandemem - sasiad ma 10t warfarme dal 2 lata temu 25000 nowa jak wiezie ladunek skrecajac osie szoruja po skosie kola sie ukosuja i po nie dlogim odcinku luzuja szpilki od kol juz raz zgubil kolo a i rama tez jest lipa wywracal piach i ciut pogial ja silownik wyrwal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ten tandem Warfarmy jakies badziewnie bo jakim prawem szpilki maja sie urwac? Ja jezdze ciezarowka z przyczepa na tandemie jezdzilem tarktorem tez z przyczepa na tandemie i nic takiego sie nie dzieje! Co do pogiecia ramy to widocznie za slaba albo sasiad przeladowal przyczepke

Na zachodzie dosc duzo jezdzi tandemow, jest duzo wygodniej szczegolnie przy cofaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary ale zauwazyles za ile mozna ja kupic? jaka cena taka jakosc! a szpilki sie odkrecaja a nie urywaja w sumie tej marki nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ile kosztuje ta na tandemie z warfarmy. 3,5 t na jednej osi widzialem za 16 tys nowa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ejst z rejestrowaniem przyczep bo rozrzutnik nie musi być rejsetrowany ale już jak się wiezie worki z nawozem i ma adapter zdjęty to już mogą się niby dowalić psy?

Czy przyczepy do bel (takie lawety bez burt) chyba nie muszą być rejestrowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę np. Pronaru i obejżyj zdjęcia lawet do bel. Ja tam na nich widzę miejsce na tablicę rejestracyjną a to chyba oznacza że powinna się ona tam znajdować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tymi wszystkimi przyczepami samoróbkami do bel z przyczep zbierających wydłuzone i poszerzone zwykłe przyczepy itd czy poruszanie się tym po drogach jest w takjim razie nielegalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję rozmiar wewnętrznego łożyska oraz uszczelniacza w piaście w przyczepie chyba D47 (wywrotka 4-ro tonowa na dwie strony na dużych kołach). Nie widać już oznaczeń a sklep z łożyskami mam pod nosem zaś do składnicy parę kilometrów. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuję rozmiar wewnętrznego łożyska oraz uszczelniacza w piaście w przyczepie chyba D47 (wywrotka 4-ro tonowa na dwie strony na dużych kołach). Nie widać już oznaczeń a sklep z łożyskami mam pod nosem zaś do składnicy parę kilometrów. Z góry dzięki

Skoro to wywrotka 4-ro tonowa na dwie strony to prawdopodobnie będzie D732 oczywiście jeśli to przyczepa Autosan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to ejst z rejestrowaniem przyczep bo rozrzutnik nie musi być rejsetrowany ale już jak się wiezie worki z nawozem i ma adapter zdjęty to już mogą się niby dowalić psy?

Czy przyczepy do bel (takie lawety bez burt) chyba nie muszą być rejestrowane?

Powiem wam tak. Do końca zeszłego roku żadna platforma do balotów nie miała potrzeby rejestracji właśnie z taką platformą z balotami zatrzymała mnie w zeszłym roku policja i na początku pytał się o rejestracje ale po chwili przyznał mi rację że tzw. sprzęt specjalistyczny użytkowany sezonowo nie musi być rejestrowany lecz wiem na pewno że od stycznia tego roku wszystkie takie sprzęty muszą być rejestrowane dlatego szczęście mają ci co mają pola koło domu ja jednak NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...