Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie była taka sytuacja, że miał miejsce wypadek w którym udział brał ciągnik bez ważnego dowodu i oc z przyczepą nierejestrowaną bez oc, a sprawcą był motocyklista. Ciągnik był jednego rolnika, przyczepa drugiego a jechal jeszcze inny. Policja chciała zabrać ciągnik i przyczepę na lawetę, jednak po negocjacjach właściciela ciągnik został, zabrali tylko przyczepę bo nie było właściciela. Jednak policjant wytłumaczył że jeżeli "przyczepa to nie przyczepa" tylko wóz, wózek itp, to nie musi być rejestrowany. W tym przypadku właściciel oDebra1ł przyczepę po opłaceniu oc "na ramę".

Druga podobna sytuacja podobna tylko że sprawcą był kierowca koparki "ostrówek". Koparka nierejestrowana miała tylko opłacone oc i policja nie stwarzała żadnych problemów.

 

 

Jeżeli jest tak jak mówisz to kombajny też trzeba rejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to wywrotka 4-ro tonowa na dwie strony to prawdopodobnie będzie D732 oczywiście jeśli to przyczepa Autosan.

 

Tak proszę pana. Sprawdziłem dziś w dowodzie rejestracyjnym i jest to dokładnie Autosan D732.

 

A czy wie ktoś jakie tam ma byc to łożysko i uszczelniacz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro to wywrotka 4-ro tonowa na dwie strony to prawdopodobnie będzie D732 oczywiście jeśli to przyczepa Autosan.

 

Tak proszę pana. Sprawdziłem dziś w dowodzie rejestracyjnym i jest to dokładnie Autosan D732.

 

A czy wie ktoś jakie tam ma byc to łożysko i uszczelniacz???

 

 

 

Ja akurat niewiem i niemam takiej przyczepy ale moja rada zadzwoń do sklepu z częściami i Ci powiedzą co i jak pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 60-tką więc i tak będę musiał jednak się udać do składnicy a tam już będą wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wóz do bel (tak brzmi pełna nazwa, nie przyczepa) mam już 2 lata i do tej pory

nikt nie wymagał tab. rejestracyjnej choć miejsce na nią jest przewidziane.

Czy od tego roku jest już obowiązkowa .....nie wiem.

Na polisie OC jest podany nr,nadw./podwozia ;Marka- wóz do bel ; typ model

(w moim przypadku -Pronar T 023) i to wystarczało, ale znając naszą rzeczywistość niczego nie można być pewnym i to co proste musi być jeszcze

,,prostowane" w wiadomym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to ejst z rejestrowaniem przyczep bo rozrzutnik nie musi być rejsetrowany ale już jak się wiezie worki z nawozem i ma adapter zdjęty to już mogą się niby dowalić psy?

Czy przyczepy do bel (takie lawety bez burt) chyba nie muszą być rejestrowane?

Powiem wam tak. Do końca zeszłego roku żadna platforma do balotów nie miała potrzeby rejestracji właśnie z taką platformą z balotami zatrzymała mnie w zeszłym roku policja i na początku pytał się o rejestracje ale po chwili przyznał mi rację że tzw. sprzęt specjalistyczny użytkowany sezonowo nie musi być rejestrowany lecz wiem na pewno że od stycznia tego roku wszystkie takie sprzęty muszą być rejestrowane dlatego szczęście mają ci co mają pola koło domu ja jednak NIE

 

Możesz podać link gdzie jest taki przepis? czy muszą być rejestrowane wszystkie lawety wózki do wozenia świń i inne takie tzn wozy konne przerabiane na ciągane przez ciągnik itd?

tzn że co że laweta do bel to już nie jest narzędzie rolnicze? może rozrzutniki też trzeba rejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego przepisu nie znam tylko byłem na pewnym szkoleniu na początku roku gdzie był policjant i o tych zmianach właśnie poinformował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakieś zmiany od tego roku weszły i tak jak w moim przypadku

wóz do bel (tak powiedzieli w komunikacji) musi mieć rejestrację, ciekaw jestem jak z wozami asenizacyjnymi......kolejne ,,ułatwienie" dla rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy majac przyczepke do samochodu moglbym sobie z nia jezdzic traktorem ? Jest zarejestrowana jezdzila z autem ale byla wymiana i teraz mam auto bez haka i dorobil bym sobie bolec na dolny zaczep !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego byś nie mógł! Jak jest zarejestrowana ,opłacona i sprawna. Jak ciągnołbyś ciężarówką przyczepę rolniczą to mogą się przyczepić miśki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie czy majac przyczepke do samochodu moglbym sobie z nia jezdzic traktorem ? Jest zarejestrowana jezdzila z autem ale byla wymiana i teraz mam auto bez haka i dorobil bym sobie bolec na dolny zaczep !
no właśnie "chodzi o to :dorobienie" . Przyczepka dopuszczona była do ruchu z zaczepem , który musiał posiadać homologację tak jak i hak w samochodzie a taki bolec?????? . A jak się odczepi i pójdzie na czołówkę Tak ,więc po pierwsze mandat za brak homo na kulę ,a w drugim przypadku.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jeżeli kupie przyczepe samochodową np d-655 to czy bede płacił za nią jak za rolniczą czy bede jeszcze opłacał podatek drogowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wprowadzić zmianę w dowodzie rejestracyjnym, trzeba udać się do puntu przeglądów okresowych pojazdów i tam wystwaiają papier, z którym idzie się przerejestrować przyczepę po zakupie i wprowadzić zmianę na rolniczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyczepe samochodową będziesz musiał więcej płacł jak będziesz robił przegląd co roku prawdopodobnie 150zł ale dokładnie nie wiem

żeby przekształcić na rolniczą trzeba udać się do rzeczoznawcy !!!!!!!!

ja też miałem taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnostę to nie interesuje czy przyczepę ciągasz ciągnikiem czy ciężarówką za przegląd płacisz od DMC, a jedynie możesz wystąpić z pismem (tam gdzie płacisz podatek rolny) że tą przyczepę będziesz używał w swoim gospodarstwie i nie policzą ci podatku drogowego, tak mam ze swoją 8t HL-ą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłego roku kupiłem samochodówkę i jest zarejestrowana jako samochodowa bo gość powiedział że nie warto przekształcać na rolniczą bo bardzo wiele mówił o problemach z tym związanych i o sporycz kosztach a za przegląd 150 zł i nie trzeba nigdzie zgłaszać jeżeli masz na potrzeby rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak paweł0128 masz, rację mój wujek kupił z PKSu przyczepę D-50 i gość też gadał, że nie opłaca się przekształcać i problemów żadnych nie będzie i już go 2 razy złapali i problemów nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was bo teraz np podatek drogowy zalezy od widzimisie gminy.np w naszej nie ma od ciezarowych a w sasiedniej jest.jak kupilismy przyczepe6t i kilka lat po kupnie stale do remontu to jak poszlismy rejstrowac to sie dowalili o podatek drogowy i to za wszystkie lata wstecz od kupna.dop pisalismy o umozenie i ze to bedzie rolnicza i w tym celu bedzie wykozystywana a nie do celow zarobkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie przerobienia sztywnej przyczepy na wywrotkę. Czy ktoś z was już to robił i czy taka przeróbka ma sens? Jaki to są koszty?

Mam 4.5t rama w super stanie jak i całe zawieszenie z oponami ale podłoga była z cienkiej blachy i powoli myślę o wymianie podłogi i boków lecz zastanawiam się czy warto w nią inwestować czy kupić oryginał z wywrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was przyczepę na tandemie?

jak one się sprawują i czy bardzo zaczep ciągnika jest obciążony

 

chce kupić przyczepe i nie wiem czy nad tandemem jest sens się zastanawiać, co mi poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanie odnośnie przerobienia sztywnej przyczepy na wywrotkę. Czy ktoś z was już to robił i czy taka przeróbka ma sens? Jaki to są koszty?

Mam 4.5t rama w super stanie jak i całe zawieszenie z oponami ale podłoga była z cienkiej blachy i powoli myślę o wymianie podłogi i boków lecz zastanawiam się czy warto w nią inwestować czy kupić oryginał z wywrotem

Jesli sam zrobisz to koszty nowej ramy dolnej i gurnej ok 1000 zł + 2 siłowniki, dzisiaj sie dowiadywałem o ten duzy siłownik do D-47 1800 zł ,ale lepiej zrobic na dwa siłowniki a mniejsze, jest pewne ze rama wytrzyma, ostatnio kuzyn przerabiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie jest zbyt dużo jak dla mnie to tak optymalnie. Tylko mam pytanie masz opony 900 czy 1100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że to nie jest zbyt dużo jak dla mnie to tak optymalnie. Tylko mam pytanie masz opony 900 czy 1100?

wiesz ze nawet nie patrzyłem na numer ale chyba 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...