Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

podkręć zawór pod tłokiem tylko nie przegnij (u mnie tłok z ramą poszedł do dołu a skrzynia nie drgnęła było z 8-9t ziemi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 takie przyczepy i mam w nich wzmocnione ramy a dokładniej to te kształtowniki które są wzdłuż przyczepy zaspawane mam blachą 5mm tak że powstał zamknięty profil i ok 3 lata temu założyłem nowe uszczelniacze w tłokach, a co do zaworów to nie potrafię nic powiedzieć bo ja nic nie robiłem z nimi, może poprzedni właściciele tego sprzętu coś kombinowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na d47 sypie 8 ton pszenicy a rekord to 10 ton buraków i 30 kilosów jechały 2 przyczepy 20 ton a rama prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, zrob tak jeszcze pare kursow, a potem zobaczymy, tez myslalem ze nic sie nie dzieje, a juz swoje przyczepy spawalem bo zaczep prawie wyrwalo po jednym z kursow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jno ile 10 ton to był ten rekord ale 8 to miara już przyczepy mam 12 lat i nic jeszcze nie robiłem nawek opony nie wymieniałem ,tylko z 3 pióra mósiałem wymienić pojedyńcze ale to grosze bo na złomie kuiłem cały zestaw i 2 swożnie musiałem nowe kupić i jeszcze jedno powiem to nie są zwykłe przyczepy bo to są przyczepy które ja robiłem sobie są powzmacniane ze statych zostały tylko osie i ramy i zaczepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; chcę kupić przyczepę 6-tonową T.169/2 z Czarnej Białostockiej!!! Jeśli ja ktoś ma proszę o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć 10 ton na D47 ja sypie po 5 to ta przyczepa juz pływa jak statek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć 10 ton na D47 ja sypie po 5 to ta przyczepa juz pływa jak statek.

u mnie raz gościu na 2 przyczepach d47 przywiózł 21ton piachu, fakt jak mu rozerwało opone w przyczepie to zanim sie zatrzymał to felga była prosta, ale rama wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani franki co wiecie na temat stosowania przyczep kontenerowych hakowych w rolnictwie. Ktoś miał jakieś doświadczenia z takim sprzętem. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć 10 ton na D47 ja sypie po 5 to ta przyczepa juz pływa jak statek.

 

to moze warto naprawic skręt i sworznie...

7 ton na d 47 to dla mnie normalka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pani franki co wiecie na temat stosowania przyczep kontenerowych hakowych w rolnictwie. Ktoś miał jakieś doświadczenia z takim sprzętem. ??

 

Ja pracowalem troche z nimi kiedys w Holandii. Do materialow sypkich jak obornik, ziarno, piasek to sa dobre. Tylko, ze mozesz wywracac tylko do tylu i musisz miec platforme. Platforma jest zazwyczaj 2-3 osiowa w ukladzie tandem lub tridem, wiec nie zczepisz 2 razem. Generalnie uklad taki dziala dobrze jelis na jedna platforme przypada kilka kontenerow. Mozna je wtedy np. na przemian ladowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć 10 ton na D47 ja sypie po 5 to ta przyczepa juz pływa jak statek.

 

to moze warto naprawic skręt i sworznie...

7 ton na d 47 to dla mnie normalka..

Witam.To uważaj żeby ci ufoludki wagi na drodze nie postawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć 10 ton na D47 ja sypie po 5 to ta przyczepa juz pływa jak statek.

 

to moze warto naprawic skręt i sworznie...

7 ton na d 47 to dla mnie normalka..

Przypuszczam że gdybym zaczoł wozić takie ciężary na moich przyczepach to remonty by sie niekończyły, z wożeniem 8 czy 10 ton na D47 niejestescie koledzy rolnikami do nasladowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja klade na taka piasek z czubem i jakos daje rade oczywiscie bez zakladek a ile tam jest to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć 10 ton na D47 ja sypie po 5 to ta przyczepa juz pływa jak statek.

 

to moze warto naprawic skręt i sworznie...

7 ton na d 47 to dla mnie normalka..

Przypuszczam że gdybym zaczoł wozić takie ciężary na moich przyczepach to remonty by sie niekończyły, z wożeniem 8 czy 10 ton na D47 niejestescie koledzy rolnikami do nasladowania.

 

nie wiem co tak cie dziwi? chcesz wozic po 4 tony to twoja sprawa, ale ja nie lubie pustych przebiegów...

7 ton dla takiej przyczepy to normalka tylko trzeba uwazac przy wywracaniu aby przyczepa stala równo... nigdy z górki!!!

na hl 8 t ładują po 15 więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to producent podaje, że max ładownośc to x ton, żeby pakowac to co podał producent razy dwa. U mnie na przyczepę 4t tez się kiedyś ładowało po 6ton wapna albo piachu (bo szkoda było jeździć a pusto skoro traktor nie miał co w niej robić) i po kilku latach takiej jazdy rama zrobiła się łukowata. Nie wiem też czy osie nie poszły, bo mi opny się ścierają po wewnętrzenej stronie U Znajomego jest taka sama przyczepa, w tym samym wieku, ale niegsy nie przeciążana i dalej wygląda jak nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś D47 i też woziłem tooonyyy ale jak ją sprzedawałem to dopiero tego żałowałem { rama popękana i skrzywjona ,skręt przedjęty}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile atmosfer pompujecie do kół 15.3 10.75 8 płucien na oponach nie moge znaleźc le max jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram Buchaja - przyczepa to nie jest most, zeby ja obciazac 2 razy bardziej niz podaje producent. Czasami wloze na przyczepe 4-tonowa 5 ton ale nie mozna przesadzac. Mozna nie tylko rozwalic przycyepe, ale jak zauwazyl tekmie mozna sporo zaplacic na wadze (bo placi sie od procentowego przekroczenia masy calkowitej) poza tym przy wypadku moze to byc orzeczone jak przyczyna wypadku. Takze ja nie ryzykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na temat przyczep hakowo kontenerowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...