Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

ile chcesz kasy wydać

 

iteresuje cie jaka brandyska , HL , czy może coś innego

Wydać to proste ze jak najmniej ale moge powyzej 10 tys zl, ja się za bardzo nie orientuje w modelach przyczep, najlepiej gdyby byla zachodniej produkcji, bo widzialem taką i podobala mi się, a te HL to chyba są sztywne o ile wiem, mam taką jedną, ale przydala by mi sie wywrotka, zeby na tył wywracała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za te pieniądze kupisz coś zachodniego do jazdy i z trzystronnym kiprem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy za te pieniądze kupisz coś zachodniego do jazdy i z trzystronnym kiprem

 

mozna bylo kupić ale przegapliem oferty i teraz nic nie moge znaleść, potrzebna mi długa przyczepa, te Brandysy nie są chyba zbyt długie, ma służyć do przewozu balotów, transportu kukurydzy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brandys ma 4,9m a HL 8011 5,2 m długości

 

do balotów to dobre są 11,5 tony sztywne one mają ponad 7 m długości i na dół można 6 bel położyć także/ort 22 lub 26 jak się trzeci rząd na środku położy

 

po co ci do kukurydzy wywrot do tyłu ja kipruje na bok i wcale na silos nie wjeżdżam tylko przed a potem turem wpycham

 

ja polecam HL 8011 dobre przyczepy lekko chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto taki zestaw sobie kupić, jeśli ktoś ma daleko pole od domu.

 

oferta allegro

 

u mnie w okolicy to do ciągników porobili widły i po jednym wożą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brandys ma 4,9m a HL 8011 5,2 m długości

 

do balotów to dobre są 11,5 tony sztywne one mają ponad 7 m długości i na dół można 6 bel położyć takrze 22 lub 26 jak się trzeci rząd na środku położy

 

po co ci do kukurydzy wywrot do tyłu ja kipruje na bok i wcele na silos nie wjeżdżam tylko przed a potem turem wpycham

 

ja polecam HL 8011 dobre przyczepy lekko chodzą

 

do słomy to pewnie dobre to co podesłałęś linka, ale nie do siankiszonki to sie niestety nie nadaje, pozatym ja zbieram pofoliowane bezpośrednio na łące... trudno zebym woził po jednej.... choć mam czym ale to chyba miał bym nie pokoleii hehe mam ok 2Km na najblizszą łąkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zrobic sobie cos takiego jak sprzedaje sipma - wozek samozaladowczy na bazie jakiejs przyczepy zbierajacej, chodzi o to ze nie bedzie kipru tylko przesuw w tyl planowane ok 8 bel na skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przyczepe 4 tony z dwoma silownikami, kipruje na dwie strony.Potrzebowałbym kiprować do tyłu i tak się zastanawiam jakby to było żeby odłaczyć jeden silownik i kiprowac za pomocą przedniego siłownika, napewno wysoko nie podniesie ale do zboża może sie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam tak d732, do tyłu nie wyki[rujesz bo haki z tyłu pourywasz albo przy ramie albo w pace. jak dobrze pamietam nie sa one obrotowe tak jak w d47 czyli kiprujacych na 3 strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżdził ktoś może przyczepą d47 o ładowności 6 ton ciągnikiem t-25 bez hamulcy pneumatycznych hamowanie samym ciągnikiem bo mam taką schowaną i nie wiem czy ją wyciagać do yego ciągika a przy dałaby sie jakaś dwuosiówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby było śmieszniej to C-360 może ciągnąć przyczepy o masie całkowitej do 10500kg, potwierdzili to w URSUSIE.

Niema w tym nic śmiesznego.

Ja coprawda posiadam c 360 3p ale bardzo proszę, zobaczcie sami, zdjęcie z dowodu rejestracyjnego mojego 3p z wpisem: dopuszczalna masa ciągnionej przyczepu - 10500kg.

Też mnie to zdziwiło.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w tym dziwnego jak ursus szóstka ma 20000 kg dopuszczlną mase całkowitą ciągninych przyczep czyli 2 przyczep HL 8011 nie można ciągnąć 1224, ani 1614

 

Ja mam MF 110 km i w dowodzie mam dop. masa całkowita 9300 kg i na 8 ton ograniczeniu nawet samym traktorem nie mogę jechać

 

ciągnik waży 5200 i nie wiem jak mam go obciążyć 4100 kg jakiś mądrala to wymyślił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tłokiem do D47b tzn. na drugim stopniu strasznie przecieka dlatego proszę o porade jak zabrać się do wyelliminowania tej usterki.

Czy jest możliwość dojścia od spodu tłoka bez wyciągania z ramy i tam wymiany uszczelniaczy czy koniecznie muszę go wyjąć aby rozkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeżdził ktoś może przyczepą d47 o ładowności 6 ton ciągnikiem t-25 bez hamulcy pneumatycznych hamowanie samym ciągnikiem bo mam taką schowaną i nie wiem czy ją wyciagać do yego ciągika a przy dałaby sie jakaś dwuosiówka

 

d-47 i 6ton na nią ładujesz?? To jest chyba jej maksimum co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginalnie to ona ma ladownosc 4,5T ale z nadstawkani to prawie 8 da sie upchnac ale ja bym nie ryzykowal takim malym ciagniczkiem z takim ladunkiem bez hamulcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak kiedyś byłem przy kopaniu ziemniaków i pod koniec dnia starsi troche popili a ja z kolegą musieliśmy ściągnąć przyczepy z pola wiec do c-330 podczepiliśmy dwie przyczepy i rorzutnik pełne kartofli oczywiście bez hamulców to 330 jak na swoją moc szła elegancko jechałem 4 a chwilami 5 na przyczepach było po jakieś 4,5 t i na rozrzutniku ze 4 też podówjne burty

Sam byłem zdziwiony że 30 dała rade wkońcu to rocznik 76 albo 78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do c-330 podczepiliśmy dwie przyczepy i rorzutnik pełne kartofli oczywiście bez hamulców to 330 jak na swoją moc szła elegancko jechałem 4 a chwilami 5 na przyczepach było po jakieś 4,5 t i na rozrzutniku ze 4 też podówjne burty

Jaja sobie gościu robisz po czym ty te przyczepy ciągnąłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

gziez by 30 pociagnela 13,5 t???????????????

jeszcze z przyczepami bez hamulcow?

to by ja pogonilo i (słowo zostało usunięte) zbita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleś ma chyba pole wybetonowane bo c 360 z dwoma przyczepami ziemniaków na polu się kopie i koła buksują a co dopiero 330 i to z dwoma przyczepami plus rożutnik.

Coś mu się chyba pomyliło.

Może sam też popił i przyczepy puste ciągnoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebyło tam 13 t napewno było koło 10 9 niesypane do całośći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 ton to jeszcze podejrzewam że 30 pociągnie po polu ale nie 14 czy 15.

To już była lekka przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koleś ma chyba pole wybetonowane bo c 360 z dwoma przyczepami ziemniaków na polu się kopie i koła buksują a co dopiero 330 i to z dwoma przyczepami plus rożutnik.

Coś mu się chyba pomyliło.

Może sam też popił i przyczepy puste ciągnoł

 

hahah napewno były puste a gościu wstawiony myślał ze pełne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy przepisy nadal nakładają na rolnika malowanie numerów rejestracyjnych na tylach przyczep(wywrotek).

Z moich obserwacji wynika że rolnicy któży kupili nowe przyczepy takich numerów nie umieszcają więc jak to w końcu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam tak kiedyś byłem przy kopaniu ziemniaków i pod koniec dnia starsi troche popili a ja z kolegą musieliśmy ściągnąć przyczepy z pola wiec do c-330 podczepiliśmy dwie przyczepy i rorzutnik pełne kartofli oczywiście bez hamulców to 330 jak na swoją moc szła elegancko jechałem 4 a chwilami 5 na przyczepach było po jakieś 4,5 t i na rozrzutniku ze 4 też podówjne burty

Sam byłem zdziwiony że 30 dała rade wkońcu to rocznik 76 albo 78

 

 

oj to i wy chyba cos (nie mało ) dziabneliscie i orbitowanie gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...