Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ze różnica jest tylko w producencie bo HW pochodzi z zakładów Fortsichta a Hl od innego producenta.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Jak to jest z przyczepami powyżej 8t jedni mówią że te same przepisy co poniżej 8t inni że wyższe opłaty i trochę więcej zachodu, inni jeszcze że jak jest to przyczepa rolnicza a nie samochodowa to traktuje się ja na równi z np. 4t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na hl (6) z małymi nakładkami wchodzi 16 ton kukurydzy

 

/edit - Pią Paź 13 12:50:57

jest jedna ich wada trudno z nimi manewrowac w magazynie

i ja osobiscie polecam czeskie 6 lub 8 koszt ich zakupu to ok. 3000 tys zł koszt przerobienia to 5000 tys i za 8000 tys zł ma sie przyczepy na które wchodzi 22 tonu kukurydzy, znam takich co poprzerabiali je na 14 tonowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy przyczepe przeladowcza mozna uzywac rowniez do innych prac w rolnictwie np. zaladunek siewnika zbozem lub zaladunek nawozu na rozsiewacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mozna zmechanizowac sobie ladowanie nawozu do rozsiewacza by angazowac jak najmniej ludzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki motyw że przyczepy do tirów 28 t są tańsze niż rolnicze 12 t

mówie o nowych w używanych cena pewnie kształtuje się podpbnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HW 6011 i uważam że nasze sie do nich kryją. Rama niby delikatna tylko że wykonana z ceownika walcowanego na gorąco w 100% spełnia swoje zadanie. No jest tylko mały problem bo wywraca na 2 strony, ale dla mnie nie stanowi to problemu. Od innych osób także słyszałem pochlebne opinie o tych przyczepach.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz:

smmariuszi@poczta.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady niestety nie znam sie na przyczepach a potrzebuje znac nazwy typy oznaczenia przyczep ale takich ktore maja min 6metrow dlugosci kiper i przynajmniej 8 ton ladownosci chodzi mi o uzywane przyczepy tak w okolicach 10 tys zlotych dam rade znalesc takie cos za wszelkie podpowiedzi dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie do przewożenia zboża ma juź dość małych przyczep d-47 wydaje mi sie że na taką to by sie troche zmieściło tylko niewiem czy to uciągne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, czy burty taką ładowność wytrzymają. Wg mnie bardzo słabo wyglądają.

A ciągnąć 16t ładunku + sam ciężar przyczepy po polu, hmm... jaki masz ciągnik?

Na twardej nawierzchni nie powinno być tego problemu. Te przyczepy przystosowane są do drogi asfaltowej i do jazdy z większą prędkością, niż jak w ciągniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największy muj to 1634 ursus mam pole oddalone od domu 13 kilometrów 27hektarowy kawałek i z tym polem jest zawsze problem nienadanżają mi wopzić . Niekiedy sie wywozi gdzieś zboże to terz mi sie wydaje taka przyczepa byłaby super ale coś sie jej boje niewiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma cospodobnego 16t ładowanosci tylko ze czeska, kupił ja do wyworzenia zboża bo ma swojego troche i jescze skupuje zyto najczesciej. Ale w zniwa także służyął mu do wożenia zboża z pola. Tylko ze jego ma bardzo wysokie burty i ta co jest ja pokazywałesto napewno nie pomiesci 16t. Mój kolega mówił ze sypał ile tylko weszło i nigdy 16t nie było mówie o zycie. tylko ze jego jest skrócona o 1m Bo nie miesciłą siew normie czyli maksymalnej długosci składu. Z pola to ja wyciagał MTZ92TS a i czasami 7711 tez dawał rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy kupil ostatnio 16t za 10000zl do jelcza turbo. Ładnie sobie z nia radzi z burakami ale nie wiem jak ze zbozem bedzie. Ostatnio bral burak u sasiada i troche zatonela w polu na 3 traktory nie mogli jej wyrwac (904, 914, 1014) dopiero jak gosc podjechal jelczem i sie podpiol pod przyczepe to jakos poszlo. Uwazam ze taka przyczepa nie pojedzie po polu z ciezarem wolal bym kupic jakos 12t albo 10t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz kupować bez kipra u mnie we wsi ma na poduszkach krone przyczepe 2 osiową i ma 16 ton ładowność

 

Z tanich przyczep to D 616 i na nią spokojnie 15 ton wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą tą przyczepe będe używał głównie do zboża kupuje jeszcze dmuchawe ssąco-tłoczącą więc zrezygnowałem z kipra. Jak wygląda ta d616? ile trzeba dać za taką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak to w końcu jest przyczepami o ładowności powyżej 8 t. Interesuje mnie jak to jest z opłatami bo krążą opinie że za takie przyczep płci się podatek, o wiele wyższe ubezpieczenie i przegląd też jest droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak to w końcu jest przyczepami o ładowności powyżej 8 t. Interesuje mnie jak to jest z opłatami bo krążą opinie że za takie przyczep płci się podatek, o wiele wyższe ubezpieczenie i przegląd też jest droższy.
Ja mam HL-8011 lad. 10t i aby podatek place troche oplaty mam wieksze ale ubezpieczenie i przeglad jest w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem sie pytać w gminie i poinformowano mnie że jeśli niejest zarejestrowana żadna działalność to niema podatku od takich przyczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...