Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Liberacki nic nie słyszałem o tym że trzeba numery malować gadał mi ktoś że jak jade swoim MF o dop masie całkowitej 9300 kg i ciągne dwie przyczepy o łącznej dop masie całkowitej 30400 kg powinienem mieć kategorie prawka C+E niby T ma nie wystarczyć

 

 

Luki ja nic nie dziabnąłem a ciekawszą rzecz widziałem przy 330 nie napisze ile było przyczep bo nie uwierzycie ale więcej jechał na 4 biegu bez żadnych świateł tylko z przodu w traktorze były , w nocy we mgle ciągnął liście z buraków dodam tylko że u mnie nie ma górek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liberacki: Jeszcze nigdy w moim regionie, nie widziałem, aby jakaś przyczepa ciągnięta przez ciągnik miała namalowany numer tablicy rejestracyjnej na tylnej burcie.

Kiedyś to się spotykało na ciężarowych, oraz na przyczepach przez nie ciągnięte, ale już teraz nawet tego na ciężarówkach nie widać.

Dodam, że w moim mieście, gdzie mieszka pewien gospodarz, gdzie widzę, jego gospodarstwo "przez płot", który ma sporo przyczep, ale na żadnej nie ma numeru namalowanego.

 

@piootr: Ale drogi są asfaltowe?

 

Btw co do C-330 i ciągnięcia przyczep: raz widziałem w telewizji, program AgroBiznes bodajże, gdzie właśnie taki ciagnik "pracował" na skup[ie zbóż, wyciągał 3 pełne przyczepy zboża na raz, ale miał przy wyjeździe z górki. Oczywiście podłoże było betonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podsuńcie mi pomysły jak zrobić z przyczepy samozbierającej T010 platforme do bel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile trzeba zaplacic za uzywana przyczepe AUTOSAN D55 6 tonowa w dobrym stanie, moze ktos sie orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ży kto ile sobie ceni ale myśle że w przedziale od 4tys do 6ts.

Znajomy właśnie sprzedawał ostatnio identyczną przyczepe o jakiej mówił ponieważ wymieniał cały tabor na nowe z pronaru to wziął za nią 5,500tys ale była w świetnym stanie.

Wysoka rama, wywrot 3 stronny, hamulce w idealnym stanie, nowa elektryka i skrzynia wraz z burtami bez śladów rdzy i bez dziur (przyczepa byłą garażowana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos z was moze wie kto ma na srzedanie taka ruska przyczepe na 1 tlok 4.5 tony. produkuwane byly z burtami drewnianymi i metalowymi. prosze o odpowiedz na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw co do C-330 i ciągnięcia przyczep: raz widziałem w telewizji, program AgroBiznes bodajże, gdzie właśnie taki ciagnik "pracował" na skup[ie zbóż, wyciągał 3 pełne przyczepy zboża na raz, ale miał przy wyjeździe z górki. Oczywiście podłoże było betonowe.

3 przyczepy to my wciągalismy c330m na wagę i wciągnęła.

ludzie twierdzili ze się nie da ale nikt nie chcial się zalożyć że czepimy czwartą przyczepę i tez wlezie (ale wtedy gosc przegrywal tę czwartą przyczepę zboża;) )

 

po czym z tymi 3-ma przyczepami wrocilo się do domu - dobrze ze gliny nie drapnęły

 

/edit - Sob Sie 26 17:57:58

Potrzebuję kopię homologacji do przyczepy D-47A.Skończył mi się dowód rejestracyjny (brak miejsca na wpisy) więc diagnosta wystawił zaświadczenie,

tylko że do tej pory miała ona 4500kg ładowności i 1800kg masy własnej.

Na zaświadczeniu napisał 4000kg ładowności i 2040 kg masy własnej mówiąc że w katalogu są takie dane.Jeśli przedstawię mu kopię homologacji to wówczas może to zmienić. W Sanoku powiedzdzieli że przyczepy takowej już nie produkują i brak do niej homologacji. Żeby było śmieszniej to C-360 może ciągnąć przyczepy o masie całkowitej do 10500kg, potwierdzili to w URSUSIE.

jak Twoje poszukiwania bo mi przydalyby się te homologacje do:

1. D46 - obecnie 4000 kg i to chyba jej max (w papierach ciężarowa rolnicza) choc wchodzi na nią ponad 5 t pszenicy.

2. D-633 - 6-tka ale diagnosta nie mogl odnalezc jej w katalogu (w oryg papierach byla ciężarowa rolnicza ale w nowym dowodzie wbili mi ze to cięzarowa i chce to odkręcic aby płacic mniej za badanie)

 

david_a

GG#:1277053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie: jakich przyczep używacie do zwózki sprasowanej słomy, czy sianokiszonki ? Pytam bo zamierzam zabrać się za budowę jakiejś platformy i ciekaw jestem waszych opinii. Zastanawiam się nad jakąś jednoosiową. Napiszcie co macie, ile bel wchodzi, jakie koła i.t.d. . Pozdrawiam i dzięki.
Ja ma przerobiony barakowóz, zrobione burty, koła zostały te same balonówki, a woże na nim ok. 350małych snopków
Ja bym nie polecał jednoośowej lepsza dwu osiowa bo czesto przychodzi przy zwożeniu odczepiać chociaz z jedo osiową lepiej manewrować
Ja tam zwoze na 4 tonowce przyczepie, otwieram prawa burte wieszajac ja na lancuszku z tylu, na razie woze po 6 sztuk na przyczepie, ale to tylko ze wzgledu na ciagnik (c-330) mam strome podjazdy do drogi glownej z pol i nie wyskrobie sie z wieksza iloscia balotow.

Docelowo bedzie chodzic z wiekszym ciagnikiem (MTZ 82, jak sie uda kupic) i wtedy mozna po 10 wlozyc i pociagnie nawet dwie przyczepy tak wyladowane

 

/info Treści postów przeniesione ponieważ autorowi tematu już usuniętego zależo na poradach użytkowników.

 

PS. TYLKO NIE CYTOWAĆ MOJEJ WYPOWIEDZI !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tez wozimy 4,5 tonówką. Nie widze powodu by budować platforme jak mozna powozić zwykłą przyczepą, chyba ze takiej nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwarty jeden bok, w kaste 6 szt- 3 rzędy po 2 szt w rzędzie, na nie 4 szt- 2 rzędy po 2 szt i na nie jeszcze 2 na środek, a ładowałem takim swojej roboty "kolcem" zahaczonym do podnośnika do T-25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12da sie nałożyc ale to juz troche niestabilna skonstukcja ja woże po 10, kilka razy ładowałem po 11 ale to juz nieraz ryzyko było zahaczenia o linie energetyczne w wiosce , ładowałem kiedys kolcem na tylni TUz 3512 lub 7341 a w tym roku juz turem 3512. Ja mam 3 przyczepy wiec na raz 30sztuk sie bierze i robota szybko idzie

 

W sianokiszonce to juz nie przelewki i trzeba konkretnego ciagnika zeby pojechac z 2 przyczepami 20 balotów bo 3512 to nawet z jedna czasami niedaje rady z łaki wyjechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że tak ładowałem tylko słome, a jechałem cały czas po równym terenie, a ładowałem tak, zmotywowany widokiem sąsiada, który miał trzech ludzi do pomocy w czasie zwózki balotów, gdzie dwóch było na przyczepie i ustawiali te baloty ładowane turem, kładli 8 szt na identyczną przyczepe, ja sam na polu kładłem 12 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tur miał przerabiany wysięgnik, tak, żeby można ładować baloty na poddasze obory, więc podnosił dużo wyżej niż standardowy, więc załadowanie trzeciej warstwy nie stanowiło by problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje zrobic sobie cos takiego jak sprzedaje sipma - wozek samozaladowczy na bazie jakiejs przyczepy zbierajacej, chodzi o to ze nie bedzie kipru tylko przesuw w tyl planowane ok 8 bel na skrzyni.

Pomysł dobry, jak Ci idzie realizacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie wozka

 

bedzie wiekszy ciagnik z TURem, i dwie przyczepy ladowane po 10 balotow

w praktyce wyszlo ze tak bedzie lepiej i szybciej (razem 20 szt)

 

na wozek wrzucisz max 8 balotow i dwoch takich wozkow nie zepniesz ze soba

 

 

caly czas mowie o balotach 120x120 sianokiszonki, bo siana i slomy na razie nie balowalem w okragle (musze przerobixc obore zebym mogl je wrzucic do srodka ciagnikiem, na razie nie ma na to mozliwosci technicznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mógłby mi ktoś podać numer i symbol łożyska jakie wchodzi do piasty na koło o oponie 10-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja w kwietniu kupiłem HW 6011 (6t) za 6500zł zarejestrowana w Polsce, co prawda musiałem przerobić instalacje pneumatyczną bo była 2-obwodowa ale to mnie kosztowalo 500zł i dwa popołudnia. Jeśli mógłbym polecić to kup sobie właśnie HW lub HL (bo to prawie te samy przyczepy) bo warto dołożyć te 500zł i mieć naprawdę świetną przyczepe, aha nadmienie jeszcze, że wchodzi na nią ponad 6t rzepaku, a przenicy podejrzewam że z 8t - na orginalnych burtach bez żadnych nadstawek. Jeśli ktoś miałby pytanie odnośnie tej przyczepy to nie ma najmniejszego problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...