Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was poradził sobie z problemem wstrzymywania się beli w komorze w czasie dobijania suchego siana prasy rolującej Welger RP 12 i jak sobie z tym poradził Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba miałem za mały młotek , bo za nic to koło zębate nie chciało się cofnąć... Może dlatego, że nikt go jeszcze nie zdejmował, choć prasa jest z 1985 roku. Pomógł naprawdę solidny ściągacz i duży młotek, potem już z górki. Oryginalnie były łożyska firmy FAG, zamontowałem polskie odpowiedniki (od strony zębatki K 6208 2RS, z drugiej strony K 6207 2RS), ciekawe czy będą tak trwałe jak fabryczne...

Czy ktoś z was poradził sobie z problemem wstrzymywania się beli w komorze w czasie dobijania suchego siana prasy rolującej Welger RP 12

Ze sianem to nigdy problemu nie miałem, co innego słoma... Moja prasa ma prawie wszystkie walce ryflowane, dodatkowo co drugi walec ma przyspawane pręty fi 8 (po 3 sztuki na walec). Walce były też pomalowane jakąś farbą i posypane korundem-niestety to pokrycie już się wytarło i w słomie jest problem... Myślę, że pomalowanie od nowa i posypanie korundem rozwiązałoby problem, tylko jakiej farby użyć?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was poradził sobie z problemem wstrzymywania się beli w komorze w czasie dobijania suchego siana prasy rolującej Welger RP 12 i jak sobie z tym poradził Z góry dziękuje za pomoc

zmniejszyć stopień ubicia beli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie licz na to RS są tandetne

Żeby była jasność, łożyska serii K (zewnętrzna obudowa kulista) występują tylko w uszczelnieniu RS, zresztą oryginalne FAG też były RS...

zmniejszyć stopień ubicia beli

Niewiele to pomaga, a właściwie wcale nie pomaga...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS oznacza ze lozysko jest kryte oslonka metalowa.Nie wiem jak wy ale ja zawsze delikatnie sciagam ta oslonke i dokladam smaru bo to co jest wewnatrz to ja bym nasmarkał wiecej....Nakładam do 75% objetosci i zakladam oslonke.Przy czym polskich łozysk staram sie nie kupowac,juz wole japonskie CX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar kupić jutro claas rollant 250 z 2004r. Moze ktos ma doswiadczenie w pracy z tą maszyną ?

Będzie pracowala z Case 5150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RS oznacza ze lozysko jest kryte oslonka metalowa.Nie wiem jak wy ale ja zawsze delikatnie sciagam ta oslonke i dokladam smaru bo to co jest wewnatrz to ja bym nasmarkał wiecej....Nakładam do 75% objetosci i zakladam oslonke.Przy czym polskich łozysk staram sie nie kupowac,juz wole japonskie CX.

chyba kolega żartuje, że łożyska CX sa japońskie? Są polskie i na dodatek te spotykane w sklepach są zdecydowanie gorsze od tych z Kraśnika, które można określić jako japońskie bardziej niż CX gdyz właścicielem FLT jest koncern japoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RS oznacza ze lozysko jest kryte oslonka metalowa.Nie wiem jak wy ale ja zawsze delikatnie sciagam ta oslonke i dokladam smaru bo to co jest wewnatrz to ja bym nasmarkał wiecej....Nakładam do 75% objetosci i zakladam oslonke.Przy czym polskich łozysk staram sie nie kupowac,juz wole japonskie CX.

chyba kolega żartuje, że łożyska CX sa japońskie? Są polskie i na dodatek te spotykane w sklepach są zdecydowanie gorsze od tych z Kraśnika, które można określić jako japońskie bardziej niż CX gdyz właścicielem FLT jest koncern japoski

Powiem tak ze jak jade do sklepu i prosze o najtansze łozyska to koles daje mi CX i mowi ze sa japonskie a ja nie wnikam no bo po co.Kupuje je bardzo rzadko gdyz wole FAG lub SKF załozyc wtedy jestem pewny.A te z Krasnika to w d.pe mozna sobie włozyc niz załozyc do maszyny na jedno wyjdzie.Tesciu kupił takie na wytrzasacze do Bizona to maja wiekszy luz niz te co były predzej.Dodam ze łozyska zmieniałem z obudowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RS oznacza ze lozysko jest kryte oslonka metalowa.Nie wiem jak wy ale ja zawsze delikatnie sciagam ta oslonke i dokladam smaru bo to co jest wewnatrz to ja bym nasmarkał wiecej....Nakładam do 75% objetosci i zakladam oslonke.Przy czym polskich łozysk staram sie nie kupowac,juz wole japonskie CX.

chyba kolega żartuje, że łożyska CX sa japońskie? Są polskie i na dodatek te spotykane w sklepach są zdecydowanie gorsze od tych z Kraśnika, które można określić jako japońskie bardziej niż CX gdyz właścicielem FLT jest koncern japoski

Powiem tak ze jak jade do sklepu i prosze o najtansze łozyska to koles daje mi CX i mowi ze sa japonskie a ja nie wnikam no bo po co.Kupuje je bardzo rzadko gdyz wole FAG lub SKF załozyc wtedy jestem pewny.A te z Krasnika to w d.pe mozna sobie włozyc niz załozyc do maszyny na jedno wyjdzie.Tesciu kupił takie na wytrzasacze do Bizona to maja wiekszy luz niz te co były predzej.Dodam ze łozyska zmieniałem z obudowami.

Łożyska z FŁT słynął z bardzo dobrej jakosci i dlatego są podrabiane przez pseudo fabryczki, prawie takie same opakowanie a jakość beznadziejna.

Co do oznaczenia RS nie oznacza osłonki metalowej tylko uszczelkę gumową po obydwu stronach łożyska, oznaczeniem Z określa się osłonę metalową. Co do FAG i SKF to nie jest kwestia wolę lub nie wolę, tylko kwestia ceny 400% więcej niz CX lub 2* więcej niz krasnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników prasy rolującej JOhn deere 550, nie wiem do czego słuzy zawór *(pokrętło takie jak do ustawiania gęstości owijania) który znajduje się z przodu pod osłoną. A mam jeszcze pytanie czy idzie jakoś przyśpieszyć podnoszenie klapy? Miałem wczesniej krone prasę to szybko podnosiła. z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zamiar kupić prase rolującą,jaką mam wybrać Welger RP 12,Class walcową ,czy John Dree 555 zmiennokomorową.Jaka z tych pras jest lepsza?

Za pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie , czy ktoś użytkuje NH 835 (sznurek,siatka) jak przeciągnąć sznurek,siatkę i jak obsługiwać sterownik.Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki moze byc koszt prasowania hektara slomy prasa welger ap41?? Pytam orientacyjnie bo nigdy nie zarobkowalem prasowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy można skrócic łancuch od komory zwijania w sipmie bo juz prawie sie do końca wyciągnąl czy bede musiał wydac kase na nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do użytkowników prasy rolującej JOhn deere 550, nie wiem do czego słuzy zawór *(pokrętło takie jak do ustawiania gęstości owijania) który znajduje się z przodu pod osłoną. A mam jeszcze pytanie czy idzie jakoś przyśpieszyć podnoszenie klapy? Miałem wczesniej krone prasę to szybko podnosiła. z góry dziękuję

 

Witam! Pokrętło pod klapą służy do ustawienia zgniotu beli. Co do klapy u mnie z mf255 podnosiła się wolno, a z mf3080 bardzo szybko chodzi. Mam pytanie czy ma ktoś może wypróbowaną metodę na dolegliwość pras pasowych a mianowicie na trudność z rozpoczęciem belowania gdy słoma w komorze nie chce się obrócić i musimy otwierać klapę wszystką słomę wygarnąć i powolutku ruszać (choć nie zawsze to skutkuje, dziś chciałem z belować słomę żytnią i ni cholery z 6 razy zapchałem prasę i odpuściłem sobie (słoma w komorze nie chciała się obrócić) w zeszłym roku żytnia słoma szła jak marzenie. W owsianej słomie szło dziś pięknie. Z tą żytnią spróbuje jutro o 4 rano zobaczymy czy to coś da. Proszę o wskazówki czy można sobie z tym jakoś poradzić, bo najgorzej na usługach jak takie kwiatki się dzieją.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prasa welger RP200... czy ktoś mi może pomoć jak założyć 2 sznurek aby prasa owijała na dwa sznurki??? bo nie ma zadnej nalepki jak przeprowadzić sznurek... Próbowałem własnymi siłami ale nic z tego sznurek idzie obok tego pierwszego i nożyk go nie ucina...

Pomóżcie będę b.wdzięczny (najlepszy byłoby jakieś zdjęcie lub skan z instrukcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wymienic walek w prasie sipma 279/1 - ten co wychodzi od przekladni katowej i dalej przekazuje naped lancuchem, i sie zastanawiam czy mozna zalozyc mocniejsze tryby i łancuch- taki jak jest w zielonych prasach ,bo oryginalny od nowosci wytrzymuje 500 balotow i sie sypie(lancuch)???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem probiem z prasa rp200 ze sznurkiem a raczej go jeszcze mam i zaczolem owijac na jeden sznurek tylko na najgesztszym owijaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem probiem z prasa rp200 ze sznurkiem a raczej go jeszcze mam i zaczolem owijac na jeden sznurek tylko na najgesztszym owijaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pokrętło pod klapą służy do ustawienia zgniotu beli. Co do klapy u mnie z mf255 podnosiła się wolno, a z mf3080 bardzo szybko chodzi. Mam pytanie czy ma ktoś może wypróbowaną metodę na dolegliwość pras pasowych a mianowicie na trudność z rozpoczęciem belowania gdy słoma w komorze nie chce się obrócić i musimy otwierać klapę wszystką słomę wygarnąć i powolutku ruszać (choć nie zawsze to skutkuje, dziś chciałem z belować słomę żytnią i ni cholery z 6 razy zapchałem prasę i odpuściłem sobie (słoma w komorze nie chciała się obrócić) w zeszłym roku żytnia słoma szła jak marzenie. W owsianej słomie szło dziś pięknie. Z tą żytnią spróbuje jutro o 4 rano zobaczymy czy to coś da. Proszę o wskazówki czy można sobie z tym jakoś poradzić, bo najgorzej na usługach jak takie kwiatki się dzieją.

 

Dzięki za odpowiedź

. Ja ma ten sam problem w żytniej słomie i też muszę powolutku ruszać i równiez bym prosił o wskazówki jak sobie z tym poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POtrzebuje namiary na kogoś kto ma części do aparatu do prasy welger ap41. Moze ktos z was ma jakis kontakt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...