Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej prasie walce są dwóch rodzai. Większość jest z takiej blachy jak np pomosty w trzydziestce (chyba z takiej samej blachy są walce w claasach). Z 5 walców jest pokryte trochę inną ale też ryflowaną blachą (ma takie wypustki). Jeden walec, ten wciągający sznurek jest gładki.

Czyli do pomalowania wszystkich będzie potrzeba z 5 litrów farby? Ile dni musi schnąć przed robotą?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej prasie walce są dwóch rodzai. Większość jest z takiej blachy jak np pomosty w trzydziestce (chyba z takiej samej blachy są walce w claasach). Z 5 walców jest pokryte trochę inną ale też ryflowaną blachą (ma takie wypustki). Jeden walec, ten wciągający sznurek jest gładki.

Czyli do pomalowania wszystkich będzie potrzeba z 5 litrów farby? Ile dni musi schnąć przed robotą?

Pozdrawiam.

Ja mam take same walce. A czemu 5 litrów? Ja maluje 1 litrem to brakuje jej na 3 walce na ten gładki ale jego nie ma sensu malować i na 2 inne. Farba musi schnąć 24 godz. a koszt 1 litra to 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, trochę źle zrozumiałem z tymi trzema walcami i stąd wynikło te 5litrów, ale teraz wszystko jasne...

Czy ta farba jest dostępna w kolorze czerwonym, bo by się ładnie komponowało z resztą prasy. Druga sprawa-dajesz jakiś podkład pod tą farbę?

Rozumiem, że posiadasz Kolego też RP 12. Czy wymieniałeś już łańcuchy napędu walców i czy można kupić lepsze niż ta chińszczyzna za niecałe 30 PLN za metr? Szukam również w rozsądnej cenie rolki ramienia podbieraka (jest ich 5 sztuk)-wymiary łożyska to: średnica wewn. 12mm, zewn. 35mm, szerokość 15mm

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam słuhajcie panowie mam problem niedawno kupiłem prase rolującą deutz fahr gp 520 gdy robiłem bele słomy to mi w owsianej słomie balot stawał a ta prasa jest walcowa i ma walce karbowane mam zamiar ją spsedać poniewasz ona robi belki 120x150 i one spadają z owijarki i gdzie ją mugłbym najszybciej szpszedać i zmienić na inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, trochę źle zrozumiałem z tymi trzema walcami i stąd wynikło te 5litrów, ale teraz wszystko jasne...

Czy ta farba jest dostępna w kolorze czerwonym, bo by się ładnie komponowało z resztą prasy. Druga sprawa-dajesz jakiś podkład pod tą farbę?

Rozumiem, że posiadasz Kolego też RP 12. Czy wymieniałeś już łańcuchy napędu walców i czy można kupić lepsze niż ta chińszczyzna za niecałe 30 PLN za metr? Szukam również w rozsądnej cenie rolki ramienia podbieraka (jest ich 5 sztuk)-wymiary łożyska to: średnica wewn. 12mm, zewn. 35mm, szerokość 15mm

Pozdrawiam.

Nie daje żadnego podkładu a farba jest i w czerwonym kolorze choć ja maluje na czarno.Łańcuch wymieniałem to płaciłem po 50zł za metr ale niewiem jakiej on jest produkcji a co do rolki ramienia podbieraka to nie mam pojęcia bo nie robiłem tego.A moja prasa to jest BLANCHOT BL220 ale to jest system welgera i jest właśnie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasuję prasą łańcuchową. Na ogół wszystko idzie jak trzeba.

Jednak przy drobnej,, łamliwej słomie, ze zwalonego zboża słoma zaczyna wylatywać do przodu zamiast się skręcać. Leci na podbieracz i całość się zatyka.

Prasa jest starszego typu i nie ma dodatkowych ramion pakujących do komory.

jest podbieracz, który rzuca na walec, a walec wciąga do komory. W kiepskiej słomie po przejściu wkoło komory wyrzuca do przodu.

Czy miał ktoś taki problem i jak go rozwiązał. Tym razem kumpel zrobił mi warfamą, która ma dodatkowy podajnik z podbieracza na komorę i poszło, ale to nie jest rozwiązanie docelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ja pojade prasować nocą w rosie to ta słoma niebendzie mi sie grzała i pleśniała jak ją włorze w stodołe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy można skrócic łancuch od komory zwijania w sipmie bo juz prawie sie do końca wyciągnąl czy bede musiał wydac kase na nowy ?

siema,

ja w swojej skróciłem i jeszcze wykręciła z 3tys belek, trzeba wywalić kilka ogniwek i jedną poprzeczkę, tak żeby rozstaw pozostałych się nie zmienił i jeszcze trzeba przespawać ograniczniki od napinaczy trochę wyżej, nowy łańcuch zawsze się wyciągnie, stary będzie się kręcił dopóki się nie rozsypie, pozdr. i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam prozbe szukam kupca na prase deutz-fahr gp 520 stan bdb pilnie poniewasz mam ostatnio wydatki wienksze stawiam dom i krucho z kasą moje gg9896798

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prasuję prasą łańcuchową. Na ogół wszystko idzie jak trzeba.

Jednak przy drobnej,, łamliwej słomie, ze zwalonego zboża słoma zaczyna wylatywać do przodu zamiast się skręcać. Leci na podbieracz i całość się zatyka.

Prasa jest starszego typu i nie ma dodatkowych ramion pakujących do komory.

jest podbieracz, który rzuca na walec, a walec wciąga do komory. W kiepskiej słomie po przejściu wkoło komory wyrzuca do przodu.

Czy miał ktoś taki problem i jak go rozwiązał. Tym razem kumpel zrobił mi warfamą, która ma dodatkowy podajnik z podbieracza na komorę i poszło, ale to nie jest rozwiązanie docelowe.

 

 

Mam identyczny problem z Warframą. Pytanie czy ja zetnie tobie śruby na podbieraczu (a raczej na tym podajniku który podaje na walec) to wałki ugniatające balota krzywią sie?? Bo u mnie zetną sie dwie śruby na podajniku i 5.8 na wałkuodbioru mocy a wałki ugniatające balika sie pokrzywią. Na biede mógł bym robić dalej ale na dłuższa mete rozwalił bym łańcuch.Bo ja klne na tą prese ze to największy złom na rynku!!! Wielu jest z niej zadowolonych ale ja żałuje że nie wziołem za troche większe pieniądze sipmy. Mogłem trafić też na felerny model ale nie może być tak że co 100 zrobionych bel musze zjezdzać z pola po to żeby cały dzień prostować pokrzywione wałki!! Powino być w tych maszynach jakieś dodatkowe zabezpieczeńie ,które by zapobiegało gięciu sie tych wałów. Może jest na forum posiadacz warframy który ma podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, u mnie poprzeczki się nie gną. Sprzęgło jest tak ustawione że jak za mocno dociska to się włącza i strzela jak karabin maszynowy, ale prasa staje i nic się nie gnie.

Co do problemu z wypadaniem to przechyliłem prasę do tyłu. Przesunąłem ustawienie na dyszlu o trzy zęby. Przeguby na wałku wprawdzie muszą wtedy pracować bez przerwy ale materiał przestał wypadać.

Jeśli chpdzi o Warfamę, nie wypowiadam się bo nie mam. Choć ten sąsiad co robił mi jeden kawałek powalonego, robi swoją już 3 lata, tak 1500 bel rocznie i nie mówi żeby coś było z nią nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam problem z prasą zwijającą krone kr 130s.

problem tkwi w tym, że po owinięciu siatką nie chce uciąć owej siatki.

hamulec został maksymalnie naciągnięty i zamiast uciąć to miejscami rwie (strzępi) siatkę. wygląda jakby nóż spadał zbyt nisko.

może ktoś wie jak temu zaradzić?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu łańcuch rolkowy powinien byś w plasie Claas Rolland 44S napędzajacy wszystkie walce w klapie ?? napewno podziałka 3/4 i jakis mocny ale typ A czy B łancucha bo takie mieli w sklepie..różnią sie minimalnie średnicą rolki i jej szerokościa. Teraz mam łańcuch typu 60RS ale naciągnoł sie 15 cm na tych 5m wiec niebardzo żeby dalej go używac a nie wiem czy był tam oryginalnie czy ktoś go wyminial wcześniej ...zreszta widać jak po zębach daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego typu łańcuch rolkowy powinien byś w plasie Claas Rolland 44S napędzajacy wszystkie walce w klapie ?? napewno podziałka 3/4 i jakis mocny ale typ A czy B łancucha bo takie mieli w sklepie..różnią sie minimalnie średnicą rolki i jej szerokościa. Teraz mam łańcuch typu 60RS ale naciągnoł sie 15 cm na tych 5m wiec niebardzo żeby dalej go używac a nie wiem czy był tam oryginalnie czy ktoś go wyminial wcześniej ...zreszta widać jak po zębach daje
kupowałem 3/4 B ale nirobiłem na tym łańcuchu dużo może z 400 bel i zmieniłem prase. teraz mam problem z łancuchami do welgera rp200 pokupiłem polskie raz chyba nawet chińskie i nonstop sie to naciąga wkońcu sie wkur.......łem i zamówiłem oryginały z welgera i jestem w trakcie zakładania więc zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli rozumie że ten rozmiar B pasuje i dobrze siedzi miedzy zębami....wiesz jeżeli kupiłeś po taniemu to sie trza z tym liczyc że sie naciągnie..mi w sklepie uczciwie odradzili najtańszy łańcuch za 22zł metr bo to sie nie nadaje po prostu. Wzamacniany łańcuch proponowali mi za 42 zł metr w rozmiarze A że niby pasuje ale dostawa w połowie listopada więc trza czekać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm czyli rozumie że ten rozmiar B pasuje i dobrze siedzi miedzy zębami....wiesz jeżeli kupiłeś po taniemu to sie trza z tym liczyc że sie naciągnie..mi w sklepie uczciwie odradzili najtańszy łańcuch za 22zł metr bo to sie nie nadaje po prostu. Wzamacniany łańcuch proponowali mi za 42 zł metr w rozmiarze A że niby pasuje ale dostawa w połowie listopada więc trza czekać....
no własnie tylko że to miało tez być wzmacniane i najtaniej płaciłem 44 za calowy a za 1i1/4 to po 60zł i wszystkie do bani więc lepiej uwazaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bednarach na stoisku importera folii, firmy Center Plast była folia, którą stosuje się zamiast siatki w standartowej prasie podobna folia do tej co stosuje się do owijania sianokiszonki tylko oczywiście o szerokości standartowj dla pras 123cm.

Według udzielonej mi informacji owija się bele 2,5 raza a rolka takiej folii za 450zł starcza na około 100 balotów.

Takie baloty podczas składowanie na dworzu nie gniją bo są po obwodzie zabezbieczone folią stosować można zarówno do słomy jak i do siana.

 

Moje pytanie: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prasuję prasą łańcuchową. Na ogół wszystko idzie jak trzeba.

Jednak przy drobnej,, łamliwej słomie, ze zwalonego zboża słoma zaczyna wylatywać do przodu zamiast się skręcać. Leci na podbieracz i całość się zatyka.

Prasa jest starszego typu i nie ma dodatkowych ramion pakujących do komory.

jest podbieracz, który rzuca na walec, a walec wciąga do komory. W kiepskiej słomie po przejściu wkoło komory wyrzuca do przodu.

Czy miał ktoś taki problem i jak go rozwiązał. Tym razem kumpel zrobił mi warfamą, która ma dodatkowy podajnik z podbieracza na komorę i poszło, ale to nie jest rozwiązanie docelowe.

nad podbieraczem są takie palce co dociskaja słome, weż je opuść prawie na sam dół to wtedy problemu nie będzie

im dłuższy materiał to palce daje sie wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonuje ksiazki do maszyn rolniczych, jeśli ktoś potrzebuje którejś z poniższej listy, chetnie pomogę, wymienie się itd.

 

Mam literature do:

 

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy Fortschritt K442/1

-instrukcja obslugi pras zwijajacych stalokomorowych Sipma :Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1,Z-579, Z-579/1, Z-580, Z-580/1,Z-569, Z-569/1, Z-570, Z-570/1 katalog do modeli Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1

-instrukcja obslugi Owijarki bel SipmaZ-274

-Warfama Instrukcja obsługi i katalog części prasy Z543\

-Vermeer Katalog cześci prasy rolujące 604-605XL

-Vermeer Katalog cześci prasy rolujące 554-555XL

-Vermeer Katalog cześci prasy rolujące 5400-5500

-McHale Katalog cześci Instrukcja obsługi owijarki 991B 991L

-Galignani Instrukcja obsługi Katalog części 3120 3500 3150 3500

 

 

 

 

Jeśli ktoś potrzebuje , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o rade, jaka prasa najlepsza była do gospodarstwa 25ha do prasowania słomy i siana w cenie ok 16 tys. zł . jakie prasy są najlepsze łańcuchowe czy walcowe ? i jakie są ich wady ? chodzi mi o prasy o zapotrzebowaniu mocy do 80KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do siana słomy tylko łancuch chyba że myslisz o pasach. szukaj jakiejs krone lub włoskich wynalazków ale za ta kase to terz ciezko cos znalesc. oststnio mój znajomy kupl jakas włoska POWER.... dał 17tys troche pordzewiałą( długo stała). Pomalował ale technicznie prawie cła rozebrał i przygotował do sezonu. lekko chodzi 3512 z nia smiga i słoma siano idze znosnie, ale kiszonki to szkoda gadac ledwo mu owinałem kilka belek. Mówił ze to była okazyjna cena w naszym rejonie handlarze cenia sobie szroty wyżej jak gdzie indziej

 

A tak wogóle o prasach jest juz ty;e napisane w tym temacie żejakbys przeszytał 10% tematu to bedziesz wszytko wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chciałbym zaproponować szczegółowe katalogi części do różnych modeli maszyn rolniczych.

 

 

Posiadam katalogi do wszystkich typów

 

New Holland

Ford

Fiat

Case-IHC

John Deere

 

oraz do wybtranych modeli;

 

Claas

Kemper

Geringhof

Krone

Amazone

Overum

Deutz-Fahr

Rabewerk

 

Katalogi są w języku angielskim, niemieckim oraz częściowo w języku polskim.

 

Katalogi są dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Mogę wysłać przykładową stronę katalogową.

 

W razie pytań proszę o kontakt.

 

katalogi_maszyn@interia.pl

 

tel. 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...