Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę prace o usterkach w prasach- class, warfama, sipma,mascar, krone chodzi mi o roczniki 0d2002 do 2007. możecie mi pomóc pisząc jakie mieliście awarie itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych modelach z 569/1 ukrecał sie wał przenoszacy naped na łancuch i 3 walce w komorze ( pózniej zmodernizowano i zwiekszyli srednice włau na łozyskach) Oprócz tego 2-3 łożyska na walcach i cała masa łancuchów Po 5 sezonach podbierak nadaje sie do remontu( dużo zebów wyłamanych i kilka blach do wymiany) poza tym smiga jak nalezy chodzi w kiszonce, słomie i sianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam problem z prasą hesston 5700.niewiem czy po włączeniu wom pasy sie kręcą? i dlaczego pobierając słome zrobi mały wałek,dalej niepobiera tylko wypycha przez górny walek?proszę o odpowiedz.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Farmtrac 80 4WD poradzi sobie z prasą Welger RP 200 lub 220?

 

 

 

Tak sie trochę będzie męczył przy dobijaniu sianokiszonki ale da rade chybaże w górzystym terenie mieszkasz to bedzie wiekszy problem ja robiłem 902 dwa sezony a teraz zapiałem Mf 3070 do niej i praca jest o wiele lepsza ale jadąc po górę jak zaczyna mocniej balota dobijać to też go mocno dusiło. Sama prasa waży 2800kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Farmtrac 80 4WD poradzi sobie z prasą Welger RP 200 lub 220?

 

 

 

Tak sie trochę będzie męczył przy dobijaniu sianokiszonki ale da rade chybaże w górzystym terenie mieszkasz to bedzie wiekszy problem ja robiłem 902 dwa sezony a teraz zapiałem Mf 3070 do niej i praca jest o wiele lepsza ale jadąc po górę jak zaczyna mocniej balota dobijać to też go mocno dusiło. Sama prasa waży 2800kg.

Chyba jednak niemieszkasz w górzystym terenie hehe Kaszuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomuście niewiem co mam z nią zrobić,żeby mi chodziła jak należy.mam na pasy hesstonke 5700 z początku zwijała a póżniej cos jej odbiło i niechciał a zwjać,zrobiła mały wałek i zaczyna wyrzucać słome czy siano nad wałkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KATALOGI CZĘŚCI DO MASZYN ROLNICZYCH- TANIO!!

 

Posiadam szczegółowe katalogi części do różnych modeli maszyn; prasy, ciągniki, kombajny oraz sieczkarnie.

 

 

Posiadam katalogi do;

 

New Holland

Case

Ford

Fiat

John Deere

Claas

 

oraz do wybranych modeli;

 

Kemper

Geringhof

Krone

Amazone

Overum

Deutz-Fahr

Rabewerk

 

Katalogi są w języku angielskim, niemieckim oraz częściowo w języku polskim.

 

Katalogi są dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Mogę wysłać przykładową stronę katalogową.

 

Wysyłka za pobraniem.

 

W razie pytań proszę o kontakt.

 

katalogi_maszyn@interia.pl

 

tel. 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. poszukuję dobrego fachowca który pomoże mi z pneumatyką w claasie 44. sądzę że problem tkwi w magicznym "pudełeczku" obok sprzęgła. manometr jest zupełnie bezużyteczny czyli wskazówka pokazuje kompletne bzdury a w przypadku mocnego obciążenia systemu klapa poprostu się otwiera.proszę o ewentualne podpowiedzi lub kontakt do jakiegoś pożądnego fachowca. z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebwoo słabo opisałeś co ci się dzieje z hydrauliką ,klapa otwiera się z kilku powodów np.nieszczelny zozdzielacz hydrauliczny w traktorze albo siłowniki mają zużyte uszczelki na tłoku lub jeśli sączy się z nich olej to uszczelki w dławicy siłownika i opisz co z tym manometrem siędzieje ?oraz czy twoja prasa posiada owijanie śadką i czy tego używasz a wtedy powiem ci co i jak z tym pudełeczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedź.gratuluję przenikliwości. może masz również wiedzę na temat jak sprawnie naprawić maszynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za podpowiedź.gratuluję przenikliwości. może masz również wiedzę na temat jak sprawnie naprawić maszynę?

odpowieź jest oczywiście dla "łysego łukasza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebwoo słabo opisałeś co ci się dzieje z hydrauliką ,klapa otwiera się z kilku powodów np.nieszczelny zozdzielacz hydrauliczny w traktorze albo siłowniki mają zużyte uszczelki na tłoku lub jeśli sączy się z nich olej to uszczelki w dławicy siłownika i opisz co z tym manometrem siędzieje ?oraz czy twoja prasa posiada owijanie śadką i czy tego używasz a wtedy powiem ci co i jak z tym pudełeczkiem

dziękuję bardzo za odpowiedź. moja prasa ma elektryczne owijanie sznurkiem, nie posiada siatki. manometr podczas pracy przesuwa wskazówkę jdynie od zera do początków żółtego pola. siłowniki nie ciekną i mam wrażenie że działają dość sprawnie. nie jestem pewien rozdzielacza w traktorze (massey 235) ponieważ zaraz po pierwszym podłączeniu prasy zapchał się filtr w skrzyni biegów i wszystko stanęło. oczyściłem ale prasa działała nędznie. pracowałem cały sezon męcząc się i kombinując. teraz mam chwilę czasu żeby to naprawić. ważne chyba jest to że cały czas używam tura na tych samych gniazdach każdego dnia i nie nażekam. z góry dziękuję za odpowieź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to mało odpowiedni ciagnik do tej prasy za słaby. Nie neguję że nim nie pojedziesz ale za słaby. Najlepiej podłącz presę do innego ciągnika i wtedy sprawdzisz co jest winne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
manometr podczas pracy przesuwa wskazówkę jdynie od zera do początków żółtego pola. siłowniki nie ciekną i mam wrażenie że działają dość sprawnie. nie jestem pewien rozdzielacza w traktorze (massey 235) ponieważ zaraz po pierwszym podłączeniu prasy zapchał się filtr w skrzyni biegów i wszystko stanęło. oczyściłem ale prasa działała nędznie. pracowałem cały sezon męcząc się i kombinując. teraz mam chwilę czasu żeby to naprawić. ważne chyba jest to że cały czas używam tura na tych samych gniazdach każdego dnia i nie nażekam

 

Kolego odnoszę wrażenie że całkowicie nie wiesz co i jak. Po pierwsze jak zamykasz komorę to przytrzymaj dźwignie od rozdzielacza jeszcze chwilę tak aby komora sie zamknęła i ,,nabiło ciśnienie" wskazówka zegara ma pokazywać ciśnienie ok 160-180 Mpa i dopiero teraz zbieraj zielonkę, jeśli nazbierasz pełną komorę wskazówka będzie poruszała się w górę od wcześniejszej pozycji w kierunku czerwonego pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza z twoim opisem emilu,tyle że po solidnym domknięciu jak napisałeś wskazówka spada dozera i do momentu kiedy ciśnienie rośnie podczas zbioru (zbieram jedynie siano i słomę) zamiast dojść do czerwonego pola klapa się otwiera. kilka razy na samym początku pracowało poprawnie i ciągnik dawał oznaki przeciążenia (chodził ciężej) ale potem wszystko się zmieniło i zaczęła się otwierać. zapytałem o specjalistę od "pudełka" ponieważ wiem że takie ustrojstwa są precyzyjne i jakieś nierówności lub brak kawałka uszczelki może popsuć całą sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś na początku że zawalił Ci sie filtr oleju....pewno jakis syf siedzi w tym twoim "pudełku" więc rozkrecic, wymyc, złożyć i git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś pewny rozdzielacza w ciągniku to zamontuj ten zawór na przewodzie który wochodzi z góry siłownika i trzymając na docisku klapę zamknij zawór http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/8993 jeżeli to pomorze to był nieszczelny rozdzielacz a jeśli nadal niemasz wysokiego ciśnienia to masz nieszczelności wewnątrz siłownika (uszkodzona uszczelka na tłoku ,porysowana gładź cylindra )co do tego pudełka to poprostu je omiń bo bez niego też można normalnie pracować i mniemam że niemasz żadnych przecieków na przewodach a tak na marginesie to w wsojej to zamontowałem blokadę mechaniczną na haki i na sianokiszonce to potrafi mi zdusić ursusa 912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz model tego pudełeczka ale może to Ci pomoże.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/755dbcb301afc3e4.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf350ccb5a4b4117.html

 

jeśli masz ten drugi model pudełeczka to proponuje w pozycje nr 5 (na katalogu) zastąpić nakrętka 8. U mnie bez niej klapa otwierała sie przy ciśnieniu 200 a teraz jak za pierwszym razem sprawdzałem to przy ciśnieniu 300 uchyliła sie dołem ok 2 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam katalogi części zamiennych oraz instrukcje obsługi do pras WELGER.

 

głównie starsze modele.

 

WSA 300, 400, 350, 450,

SM 400

AP 12, 40, 51, 71, 41, 61-63, 45, 38, 42, 48-52-53, 73, 83, 63S, 730, 830, 630

D 2500, D 5000, D 4000-4050, D 4000, D 6000, D 6050, D 4006, D 4060, D 6006, D 6060

RP 180, 150, 150S, 12, 12-15-165, 15, 15S, 15SC, RP 200, 120, 165, 400, 235, 302-320, 202-220, 402-420, 502-520, 405-435, 505-535, RP 220,

P 21, P 22, P 23,

S 40,

SM 4, SM 4S, SM 4H, SM 450, SM 450S,

NHK 1500, NHK 1500S

 

Katalogi oraz instrukcje są w języku niemieckim.

 

 

INFORMACJE katalogi_maszyn@interia.pl

 

tel 698145380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prasuje ktoś dużą kostką forschritta ,case lub mengele?

Zamierzam kupic takie prasy bo slyszalem,ze to dobry sprzęt w rozsądnej cenie.

Bardzo proszę o wypowiedz.

Z góry serdecznie dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Deere 545,550- standardowy podbieracz, ceny od 12000PLN, szerokie podbieracze, modele 545,550-ceny od 17000.

Welger rp12- 14000PLN, New Holland 841-9800PLN, pługi obrotowe-9800PLN,

możliwość transportu na cały kraj. ostatnie dni dobrych cen. nie czekajcie, bo ceny będą rosły!!! Dzwońcie-->0665-757-878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...