Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam fortschritta k 530 2 lata. Pracuje z nią mf 120km. i ta moc wystarcza w zupelności. Jej wydajnoś to ok. 35-40 kostek na godz. raczej sie nie psuje, ja miałem problem z zabezpieczreniem na kole zamachowym, jest tam taka śruba którą mi co kilka hektarów zrywało ale po regeneracji otworów z tego koła problem znikł, poprostu dzióry były już bardzo wyrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim zakupilem masseya fergusona 3090 i po 3 dniach wysidly szukam pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam fortschritta k 530 2 lata. Pracuje z nią mf 120km. i ta moc wystarcza w zupelności. Jej wydajnoś to ok. 35-40 kostek na godz. raczej sie nie psuje, ja miałem problem z zabezpieczreniem na kole zamachowym, jest tam taka śruba którą mi co kilka hektarów zrywało ale po regeneracji otworów z tego koła problem znikł, poprostu dzióry były już bardzo wyrobione.

A jak jest z dostepnością części? bo tego boję się najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada claasa 44 z takimi gwiazdami poszerzającymi podbieracz? Przykładowo znalazłem fotę welgera: d61aeff12593eef6med.jpg

 

Kiedyś napotkałem ten sam patent na allegro właśnie w rollandzie 44, Podobne gwiazdy tylko zielone. Więc w orginale także coś takiego wstawiali. Ciekawe czy zdaje to egzamin.

Myślałem nad zaadaptowaniem gwiazd z przewracarki, ale są one zbyt duże. Może ktoś zna jakiś mniejszy zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informację, że FAMAROL montuje w swoich prazach zwijających koła zgarniające.

(koła nagarniające (1,8 m) do modelu DF120.1,5 i DF120.1,5D)

Ciekawe ile takie kosztują?

Może ktoś posiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki poblem, kupiłem niedawno prasę zwijającą New Holland 640, niestety bez instrukcji obsługi i nie wiem jak działa jej sterownik tzn, który przycisk do czego służy, jak się ustawia wysokość beli, stopień zgniotu, przestawia owijanie z siatki na sznurek itp. Może ktoś ma w prasie taki sterownik i mógłby mi pomóc i wyjaśnic jak się nim obsługiwać. lub ewentualnie ma instrukcję obsługi na sprzedanie.

 

30202.jpg30202.jpg30202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie odnośnie pras rolujących. Posiadam ciągnik pronar 82a Czy do 10000 mogę kupić jakąś w miarę sprawną prasę[mniej więcej rocznie musiałaby rolować około 700 bel]?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mariusz20082008, sprężynę podbieraka możesz dostać u gąski "http://www.gaska.com.pl/", można też przerobić od polskiej prasy, ja na gorącą rozginałem sprężynę bo ma trochę inny kształt i trzeba trochę skrócić bo jest za długa.

Słuchaj mariusz jak byś mi dał swój numer telefonu to bym chętnie o tej prasie porozmawiał bo też mam taką, i mam z nią trochę problemu, zatrzymuje mi się bela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatrzymuje mi się bela.

 

witam ale chodzi ci o to ze ona nie chce wylecieć z komory ???? jeśi niechce wylecieć to może masz wyrzutnik odłamany i nie wypycha ci beli lub za małą bele zrobiłeś i wtedy też moze nie wylecieć pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam takie pytanie odnośnie pras rolujących. Posiadam ciągnik pronar 82a Czy do 10000 mogę kupić jakąś w miarę sprawną prasę[mniej więcej rocznie musiałaby rolować około 700 bel]?

 

Pozdrawiam

 

 

napewno możesz kupić do 10 tyś , ja bym ci radził żebyś kupił nową jeśli możesz bo 700 bel to dosyć sporo a jęsli nową kupisz no napewno przez kilka lat pochodzi bez problemu jak bedziesz smarował heheh , a używana to jak używana zaraz coś się może stać wybur należy do ciebie ,lepiej by było jeśli możesz korzystać ze środków unijnych kupisz nową np do 40 tyś to połowe zwrócą to lepiej na tym wyjdziesz pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z wyrzuceniem, podczas prasowania zatrzymują mi się pasy i staje bela. Musze bardzo wolno jeździć (jak żółw) bo jak trochę więcej materiału weźmie to zaraz mi zaczynają pasy piszczeć i się zatrzymują. I nie ma znaczenia czy prasuję długą czy krótką słomę. Trochę lepiej jest nad ranem gdy słoma jest wilgotna natomiast w południe to tragedia.

 

Prasa to Hesston 5650 zmienno komorowa, pasy karbowane w dobrym stanie.

Teoretycznie nie powinna mieć takich problemów jak w prasach walcowych. Jednak u mnie tak się dzieje.

 

Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam problemu z wyrzuceniem, podczas prasowania zatrzymują mi się pasy i staje bela. Musze bardzo wolno jeździć (jak żółw) bo jak trochę więcej materiału weźmie to zaraz mi zaczynają pasy piszczeć i się zatrzymują. I nie ma znaczenia czy prasuję długą czy krótką słomę. Trochę lepiej jest nad ranem gdy słoma jest wilgotna natomiast w południe to tragedia.

 

Prasa to Hesston 5650 zmienno komorowa, pasy karbowane w dobrym stanie.

Teoretycznie nie powinna mieć takich problemów jak w prasach walcowych. Jednak u mnie tak się dzieje.

 

Co może być przyczyną?

 

 

ahaaaaa u mnie też tak jest nie wiem co może być przyczyną ,raz miałem taka sytuacje ze mi się belarka zapaliła jak pasy piszczałay i nagrzało sie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temzęby to dobre są tak ????????? nie trzeba przerabiać takich bo ja kupiłem jakieś inne to będe przeginał na gorąco ,bo nigdzie nie można dostać ich , a jaka jest ich cena z przesyłką kupywałeś je już ?????????

 

 

to u ciebie słoma nie idzie ? bo ja bele z trawy robie (kiszonkę) to też tak jest ze niechce się kręcić jak za wilgotna trawa jest, a jak sucha to idzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do gaski, w zeszłym roku mieli bodajże po 7 zł plus przesyłka. Ja ich nie kupowałem, tak jak pisałem wcześniej rozginałem na gorąco od polskiej (3 zł sztuka).

 

Ja prasuje tylko słome.

Zastanawiam się czy przyczyną nie jest walnięte łożysko na któreś rolce, lub wyciągnięte pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się czy przyczyną nie jest walnięte łożysko na któreś rolce, lub wyciągnięte pasy.

 

hmmmm łożysko może i być przyczyną , jeśli łożysko ci wysiadło na którejś z rolek to lepiej wymień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najlepsza firma produkująca prasy rolujące??

Słyszałem że Krone, czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma zapotrzebowanie na moc prasa pasowa z nożami, czy 85 KM wystarczy do niej bo podobno mają mniejsze zapotrzebowanie na moc i czy jest lepsza do sianokiszonki pasówka czy walcówka w której jest więcej materiału zakiszonego w beli o tych samych wymiarach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma zapotrzebowanie na moc prasa pasowa z nożami, czy 85 KM wystarczy do niej bo podobno mają mniejsze zapotrzebowanie na moc i czy jest lepsza do sianokiszonki pasówka czy walcówka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sianokiszonki lepsza jest pasówka więcej zmieści materiału i lepiej go zbije ,bo zaczyna zwijać od samego początku taka bela więcej waży niż po walcówce i jak trochę trawa przeschnie za mocno to lepiej zakisi się po pasówce niż walcówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...