Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam katalogi części zamiennych do pras rolujących i kostkujących marki;

 

WELGER

CLAAS

JOHN DEERE

POTTINGER

HESSTON

DEUTZ-FAHR

CASE

NEW HOLLAND

Katalogi są dostępne na CD w formacie PDF

 

Informacje

i.scibisz@interia.pl

GG 724235

tel 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kupiłem prase rolującą pasową John Deere 550.. Maszyna ogólnie w fajnym stanie tylko w niedalekiej przyszłości pasy do wymiany.. Wie mozę ktoś z was gdzie można je kupić po niezbyt wygórowanej cenie?

 

Dowiedz się jeszcze w Cordias Technical,

pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem prubuie zdioć kąła zebate z walcy ale jest z tym mały problem może ktos mi doradzi a prasa to WELGIER RP 15s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek22 przejrzyj ten temat było kieyś o tym pisane chyba trzeba je przekręcić w kierunku przeciwnym do kierunku pracy i wetdy schodzą

Pozdrawiam i powodzenia w działaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was ma prasę Famarolu DF 1,5 lub 1,8 (wyposażenie najlepiej pełne - 2sznurki, siatka, rotor z nożami) i może mi podpowiedzieć na co uważać w czasie eksploatacji. Ewentualnie o jakie elementy/zespoły w niej bardziej zadbać. Może jakieś drobne pomysły w celu poprawinia pracy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego terz mam taką prase trza klepnonć w odwrotną strone krencenia sie wałkuw i zejdzie bez sciągacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z prasą vicon rf 122 - mianowicie niedocina siatki. Staram się teraz jakos ustawić nóż i blaszkę obok niego, podostrzyc, jednak główna wadą tej prasy jest chyba brak możliwośći naciągu rolki. może ktos miał podobny problem i wymyślił jakis własny naciąg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z prasą NH 640, kiedy siatka dociska się do beli żeby ją owijać, natychmiast się ściąga i schodzi do środka, jak wyżycę belę to nie ma owiniętych brzegów, miał ktoś może podobny problem i mógłby pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego terz mam taką prase trza klepnonć w odwrotną strone k

 

rencenia sie wałkuw i zejdzie bez sciąg

 

 

 

mam pytanie mam problem z to praso w siano kiszońce jest mieki sirodek i jak biore turem to sie sciska i deformuie i wypada z owiarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z praso welgier RP 15s problem poloega na tym ze nie mogie dobic sirodka wskaznik jest na czerwonym a jak sie zatszymam i owiam to wskaznik opada . A jak biore turem to sie robi taki kapec ma mieki sirodek . I podczas owiania wypada mi z owiarki bo jest zniekształcona .Dzieki za wszystkie rady z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje gdy już wskaźnik będzie na czerwonym to nie obwiązywać jeszcze ale poczekać kilka sekund niech się lepiej ubije i znów ruszyć aby dorzucić jeszcze trochę zielonki i znów chwilę poczekać i tak kilka razy w ten sposób bela powinna się lepiej zagęścić do środka i nie powinno się tak dziać jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam katalogi części zamiennych do wybranych modeli pras kostkujących oraz rolujących marki;

 

WELGER

DEUTZ-FAHR

CLAAS

HESSTON

NEW HOLLAND

CASE

 

Katalogi są na płycie CD w formacie PDF.

 

Informacje; 689145380

i.scibisz@interia.pl

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tsza wolno jechać przy kiszonce bo niedobija środka tesz miałem taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś namiary na używaną hesston na części? potrzebuje mechanizm owijania sznurkiem (na 2 sznurki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te gumy można odnowić, ogumować na nowo. Po co kupować nowy.

 

Witam! Jestem użytkownikiem prasy JD 590. Po kilku latach bezawaryjnej pracy zaczyna robic się problem , na wałkach napędzających pasy powycierały się gumy. Co z tym zrobic/?.Kupic nowe wałki to grubszy wydatek ok 4 tys sztuka, ponaklejac inne gumy?,ale czy to wytrzyma? ,proszę o odpowiedz czy miał ktoś podobny problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno zakupiłem prasę Welger RP12 mam problem z założeniem sznurka.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, w każdej formie. Jeżeli ktoś dysponowałby zdjęciami lub jeszcze lepiej instrukcją proszę o kontakt na pw.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki dokładnie masz problem? mam taką samą prase ale przeciesz tam jest wszystko pokazane jak zakładać sznurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem. mam prase claas 46 mam do niej 80 i gdy presowałem przy prasie otwierała sie tylnia klapa a na zegarze od cisnienia prawie ze nic nie pokazywało. prasa nie chce owijac i tu jest moje kolejne pytanie czy włączenie owijania zalezy od cisnienia w komorze????prosze o odpoweidz!!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem chce kupić prase welger rp12s albo claas rolant 44s jaka jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w JD 550, moze ktos mial kiedys podobny i sie moze wypowiedziec. Zamykam komore, zamki zamkniete. Formuje balota, troche pojade i w pewnym momencie zamki sie otwieraja. Hydraulika w ciagniku (belarus 952) sprawna, komora zamknieta, na zamkach nie ma "smieci". Cisnienie na zegarach w momencie otwarcia sie komory wynosi ok 50%.Co to moze byc? Dlaczego zamki sie otwierają, przeciez sa mechanicze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem chce kupić prase welger rp12s albo claas rolant 44s jaka jest lepsza?

 

 

Moim zdaniem z tych dwóch modeli to tylko Claas. Po pierwsze mniej wałków i mniej łożysk a po drugie wszystkie są typowe i kupisz je każdym sklepie, łatwość obsługi i znikoma awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam problem. mam prase claas 46 mam do niej 80 i gdy presowałem przy prasie otwierała sie tylnia klapa a na zegarze od cisnienia prawie ze nic nie pokazywało. prasa nie chce owijac i tu jest moje kolejne pytanie czy włączenie owijania zalezy od cisnienia w komorze????prosze o odpoweidz!!! pozdrawiam

 

 

A zrobiłeś wcześniej ciśnienie?? Czyli powinieneś zamknąć klapę w prasie tak aby na zegarze pokazało się ciśnienie, po każdym balocie powinieneś zamykać tak komorę aby na zegarze pokazywało Ci ciśnienie (zamykasz klapę na max, czyli tyle ile hydraulika w ciągniku da rade) i wtedy zaczynasz zbierać zielonkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam prasę rolującą New holland.

Mam problem nie mogę nigdzie znaleść łączników do pasów (fachowo to się chyba nazywa: szpilki sznurujące) to jest ten element który łączy np: dwa pasy w jeden pas.

Wiecie może gdzie mogę to kupić??

jak macie jakieś stronki na których to sprzedają byłbym wdzięczny

 

Chyba że macie jakieś inne patenty na łączenie zerwanych pasów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a co myslicie o prasie belujacej SOKÓŁKA ma ktos z was taka ? Jak one wam sie sprwuja? czekam na wasze wypowiedzi z gory dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...