Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

@ketrab można jeszcze skleić jeśli będzie cię to interesowało to mogę jutro napisać dokładną nazwę i numer kleju dwuskładnikowego firmy tip-top i wierz mi nie da się tego rozerwać a kleją nim taśmociągi na żwirowniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

szukam kontaktu z szczęśliwymi użytkownikami pras belujących krone.

chciałbym się dowiedzieć jak na panelu sterującym posługiwać się przyciskami przy wyświetlaczu i jak tam ustawić ilość nawijanej siatki na belę ?

 

dzięki za odpowiedź! pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a co myslicie o prasie belujacej SOKÓŁKA ma ktos z was taka ? Jak one wam sie sprwuja? czekam na wasze wypowiedzi z gory dzieki:)

Ja mam taką. teraz leci jej trzeci sezon u mnie. Jak narazie bez poważniejszych awarii. Zbieram nią tylko siano i słomę. Użytkownicy często skarżą się (nawet gdzieś na tym forum czytałem) na stające bele w suchej słomie. U mie to zjawisko wystąpiło kilka razy, ale tylko w słomie. Siano prasuje się bez problemu choćnby nie wiem jak było suche. Poza tym dużo zalezy od umiejętności operatora a jeszcze więcej od kombajnisty (jak masz pokosy słomy nierówno rozmieszczonej to większe prawdopodobieństwo, zę bela przestanie się kręcić). Jak już nic nie pomaga to trzeba prasować albo wcześnie rano albo późno wieczorem kiedy jest rosa. Jeśli masz jakieś jeszcze pytania to poisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to znowu ja jeszcze niekupiłem prasy albo to złom albo diabelnie daleko mam na oku krone kr 125 siatka sznurek jak ona sie sprawuje w siano kiszonce bo jeszcze unas takej praski niewidziałem w akci a jeszcze widziałem welgera rp 200 a jak ta sie sprawuje moglibyście mi by dać namiary na jakeś praski moje gg 9896798 z gury dzienki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .Mam problem z Sipmą (kostkująca) ,mianowicie supły tak wyglądają jakby części ucięte przez nożyk były za krótkie co powoduje ich rozwiązanie (przeciągnięcie) po wyjściu z komory . Chciałbym jeszcze wiedzieć czy po zejściu z palca powinny (supły) być zaciśnięte czy dochodzić po wyjściu paczki . Proszę o szybką poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od roku posiadam prasę Sipma 279/1 generalnie prasa sprawuje się bardzo dobrze, pracuje na 12 hektarach ale tylko w sianie i słomie ciągam ją C-360. Chciałbym się zapytać szczęśliwych bądź nie, posiadaczy tych pras w jakim momencie prawidłowo przy podnoszeniu komory powinno się rozłączać sprzęgło od łańcucha zwijającego.Mam jeszcze jedno pytanko, gdy komora jest już w górze i balot wylatuje zdarza mi się że balot szarpnie łańcuchem, czy to jest normalne czy jest coś nie tak np. za słabo naciągnięty łańcuch.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam katalogi części zamiennych do wybranych modeli pras kostkujących oraz rolujących marki;

 

WELGER + Instrukcja

DEUTZ-FAHR

CLAAS

HESSTON

NEW HOLLAND

CASE

 

Katalogi są na płycie CD w formacie PDF.

 

Informacje; 689145380

i.scibisz@interia.pl

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. potrzebuję adres sklepu ,hurtowni w której można kupić miech powietrzny(poduszka)do prasy NH 835 być może ktoś też już miał z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z belarka class roland 44. nie dziala w niej manometr tzn przy zamykaniu komory manometr pokazuje 150 a gdy zbieram siano lub slome nic. wydaje mi sie ze to wina rozdzielacza hydraulicznego. dodam jeszcze ze jeszcze przed owijaniem zaczyna sie otwierac komora belarki i trzeba ja ciagle przytrzymywac na pompie i wtedy tez manometr wskakuje na 150. ponizej dodaje link do zdjec tego rozdzielacza:

http://yaro91.fotosik.pl/ tam bede zdjecia rozdzielacza.

Prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze mi się wydaje masz taki model tego zaworu (rozdzielacza) i w środku wygląda on tak:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ddc1fb798f84218.html

 

 

Powinieneś wykręcić śrubę oznaczoną nr 18 i dołożyć tych podkładek które są oznaczone jako 16,17 lub je w ogóle wyrzucić a zastąpić je np. nakrętką 8. Ważne jest tylko to aby udało Ci się to później zmontować razem. Czyli np. skręć sobie to w imadle i wtedy powoli wkręcaj tą śrubę, tak aby Ci się dobrze chwycił gwint.

 

P.S. Podejrzewam, że u Ciebie będzie coś nie tak z tą sprężyna nr 15 skoro już przy tak niskim ciśnieniu Ci się otwiera. Sprawdź przy okazji tą sprężynę i te pozostałe części które są pod tą śrubą 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze postaram sie to zrobic i dam znac czy mi wyszlo.

A mozecie powiedziec czy taka czesc wogole da sie gdzies dostac i ile by to kosztowalo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam problem z belarka class roland 44. nie dziala w niej manometr tzn przy zamykaniu komory manometr pokazuje 150 a gdy zbieram siano lub slome nic. wydaje mi sie ze to wina rozdzielacza hydraulicznego. dodam jeszcze ze jeszcze przed owijaniem zaczyna sie otwierac komora belarki i trzeba ja ciagle przytrzymywac na pompie i wtedy tez manometr wskakuje na 150..

 

W mojej prasie było podobnie, nie trzymała ciśnienia. Problem leżał po stronie siłowników. W jednym z nich poluzowała się główka tłoka (nakręca się ją na gwint). Aby dobrze uszczelnić to połączenie należy posmarować gwint sylikonem albo klejem do połączeń gwintowych. Jest jeszcze jedna możliwość: mogły paść uszczelniacze w siłownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a co myslicie o prasie belujacej SOKÓŁKA ma ktos z was taka ? Jak one wam sie sprwuja? czekam na wasze wypowiedzi z gory dzieki:)

Pisałem juz o tej prasie w tym wątku to jak masz ochote to poszukaj.

Prasowałem kilka lat sipmą potem rok nowa sokółką ito był bardzo cieżki rok. O ile ze sznurkiem nie było problemów (były ale rozwiązne zostały) to z sitaką trzeba bbyło sie napocic zeby to jako tako chodziło, a i tak bele to były "flaki". Trzebabyło wiecej owijac zeby sie kupy trzymały. W sianokisznce nie było problemów z tego co pamietam. Po sezonie prasa została sprzedana. Kupilismy nową Sipme. Owijamy tylko siatką (rzadko sznurkiem). Belki są mocne, ładne i twarde. Sipma jest torche głosneijsza bo ma łancuch, ale mozna zbijac mocno bo belka nie stanie (chociaż w sokółce mi sie to nie działo za czesto, moze dlatego ze po kilku razach mniej zbijałem). Widzialem tutaj tez ozytywne opinie na temat sokółki, wolałbym tą z tą prasą juz nie miec doczynienia (szczególnie z sitaką).

 

PS

Z sipmą był na początku problem z podawanie siatki, ale że w sokólce był pdobny system, a znalismy w niej kazda śrubke (niestety) to ni było problemu z mała przeróbką i do tej pory wszystko hula bez problemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Związku z tym że zbliżają się żniwa mam pytanie czy słomę rzepaczaną dobrze się prasuje prasą rolującą (jest to prasa pasowa)???bele nie są podatne na rozwalanie?? W poprzednim sezonie miałem zwykłą małą prasę kostkującą i nie za bardzo dało się nią prasować, czy rolującymi jest lepiej??

Jeśli ktoś robił to niech pisze, tylko szybko bo w tym tygodniu mam już rzepak kosić i nie wiem czy włączać sieczkarnie w kombajnie czy nie:?:

 

POZDRAWIAM

KETRAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś instrukcję obsługi sterownika do pras krone ?? PILNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam .Mam problem z Sipmą (kostkująca) ,mianowicie supły tak wyglądają jakby części ucięte przez nożyk były za krótkie co powoduje ich rozwiązanie (przeciągnięcie) po wyjściu z komory . Chciałbym jeszcze wiedzieć czy po zejściu z palca powinny (supły) być zaciśnięte czy dochodzić po wyjściu paczki . Proszę o szybką poradę

 

Witam

Ponawiam swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem z mazowieckiego wiecie ile sie bierze od beli za beowanie slomy?? z gory dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miałem ten sam problem z prasą kostkującą wziełem dokładnie nasmarowałm palec supłacza i popusciłem scisk na sznurku aby lrzej szedł i naostrzyłem norzyk w aparacie i jak narazie nienarzekam a w tym roku jurz durzo sprasowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w krone kr10-16 nie za każdym razem mogę załączyć owijanie beli ze sterownika czy tego powodem jest jakiś czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Witam.Poszukuję instrukcji obsługi i katalogu części do prasy rolującej DEUTZ FAHR MP 119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś doswoadczenia z prasami wielkogabarytowymi np HESTON 4600 lub NH D-1000. Ciągnik 90kM da sobie rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze słyszał ktoś o takiej prasie jak Lerda jest to prasa łańcuchowa ale zamiast listew poprzecznych ma rolki . lub jest moze jakis uzytkownik Casalisa Riwiere rc 116 lub podobny maja dosć przystępna cene tylko czy sprwadzaja sie w pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam casalisa 112 jak dla mnie dobra tylko sterowanie sznurkiem reczne troche meczace myslalem kiedys nad przerobieniem tego na automat tylko nie wiem czy da rade trzeba by z jakim elektrykiem pogadac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...