Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

w 116 jest sterowanie elektryczne a czy automatyczne to nie wiem.hydrauliczne napinanie pasów i zmiana wielkości beli . ogólnie jak za te pieniadze sa to nie stare prasy i w dobrym stanie technicznym tylko nie wiem jak w praktyce sie sprawują.lepiej wziac taką czy JD 550? mam też na oku NH 650 http://www.allegro.pl/item686369459_prasa_zwijajaca_belujaca_new_holland_650_raty_6.html warta jest tych pieniędzy?

lub http://www.allegro.pl/item691754440_john_deere_550.html lub

http://www.allegro.pl/item694784776_rivierre_casalis_rc_125_jak_nowa_tanio.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mowili ze sucha sloma nie idzie w pasowkach jedynie prasowac trzeba rano albo wieczorem a to nie prawda ! Gosciu kolo mnie ma walcowke i u nigo tak jest !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje na walcówkach nie idzie bo sam mialem welgerke i straszna h....nia. w pasówkach nie ma tego problemu chyba ze w sarszych stałokomorowych bo w zmiennokomorowych podobno nie ma prawa sie zatrzymac . Trzeba tylko uważac zeby jej nie zjarać na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam katalogi części zamiennych do wybranych modeli pras kostkujących i zwijających marki;

 

CLAAS

DEUTZ-FAHR

JOHN DEERE

CASE

NEW HOLLAND

HESSTON

 

Katalogi są dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Informacje; 689145380

i.scibisz@interia.pl

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie mowili ze sucha sloma nie idzie w pasowkach jedynie prasowac trzeba rano albo wieczorem a to nie prawda ! Gosciu kolo mnie ma walcowke i u nigo tak jest !

Witam!

Ja mam nową SIPME Z-590/1 i mam podobny problem , bardzo suchej słomy nie można prasować. W momencie zbijania ROTOR robi sieczkę i prasa nie chce połykać słomy . Tylko słomę z rosą idzie dobrze prasować bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych katalogów/instrukcji to poszukuję wszystkiego na temat prasy zwijającej new holland 841. Jakby co to proszę pisać na bobik34@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie pomocy.

Mam sipme łańcuchową - zapchałem ją przy prasowaniu słomy i pogiełem 4 wałki - te na łańcuchu - powiedzcie jak je wyprostować. Czy trzeba je wyjąć - jeśli tak to jak?

Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam awarie przy kostce sipma, stanal mi podbieracz. Łańcuch napedzajacy idzie, trycka sie kreci, natomiast walek przegubowy odbierajacy moc na podbieracz stoi, podejrzewam , ze tam gdzies jest jakies sprzeglo, ale nie mialem jeszcze takiej awari. Jesli ktos sie z tym zetknal, prosze o pomoc , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z prasą walcową vicon RF121 podajnik siatki wyżuca siatke a ona nieumie złapać sie bala i dalej owijac co może być tego przyczyną?? Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "erdem"

Osobiscie polecam Ci tą prase NH 650. ja na ten sezon kupiłem nieco nowszy model bo NH 658 i jestem z niej bardzo zadowolony, pełna elektronika, super sprawa. Prasa prasowała bardzo dobrze zarówno w połódnie jak i z rosą, jednak bele różniły się nieco wagowo o ok.20kg na rzecz prasowania z rosą, w południe nie za dobrze robiło się jęczmionke bo jednak nawet pasy ją drobiły. Ale po polu zasuwałem jak szalony, owiele szybciej niż koledzy na walcowych prasach.

 

A ku przestrodze użytkownikom jeśli macie pęknięcie na mocowaniu przekładni głównej radze pospawać wzmocnienia aby nic nie popsuła taka pierdoła, cała przekładnia pochyliła mi sie o 2mm do przodu niby to nic a mi dwa razy ukręciło wałek 40mm w przekładni głównej i nie wiedziałem z jakiego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy wie ktoś może co jest nie tak z prasą rolującą sipma

Z-279/1, że klapa otwiera się sama wcześniej niż pokazuje to ciśnieniomierz, a wskazówka co najwyżej dochodzi do zielonego pola.

Jeżeli ktoś wie, co jest przyczyna proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamykasz komore to docisnij hydraulicznie klape i drugi raz jak zacznie wskazowka podskakiwac przy koncu prasowania

a co mozna poprawic ??? --- w sumie nie bez przyczyny instaluja zamki w nowych prasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Hans powiedział, trzeba dociskać hydraulicznie klapę jak trochę już nazbierasz. Taki urok jest właśnie tej sipmy. Jak się nie zauważy że luźno zwija to potem rolki są luźne, sznurek spada albo słabo owinie.

Mam jeszcze Claasa Rolanda (160x120) i tam też ten sam problem. Dobijanie klapy. Kolega kupił soboe nową sipmę ( musiała być zielona ) z siatką. I teraz pomyka na polu aż miło. W tej na sznurek, zawijanie balota i potem owijanie sznurkiem to taki sam czas a na siatkę raz w koło i myk. On robi 2 ha a ja ledwie 1 w takim samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę. Jutro zastosuję się do powyższych sugestii. A tak a propo tych bali teraz pakuję je do worków(które z roku na rok są coraz cieńsze i mniej trwałe), a czy macie jakieś zdanie na temat co lepiej zdaje egzamin: worki czy folia na owijarce?Czy zdarzyło się komuś, że baliki sie popsuły? Jak tak, to co było tego przyczyną?

Ps. może ktoś ma namiary na producenta worków do bali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz o te worki, może coś Ci się przyda.

Firma: Z.P.H. KIC-PAK Z.I.L. Kicińscy Sp.J.

Imię i nazwisko: Piotr Jagacki

Adres: Urodzajna 5

09-409 Płock

E-mail: wyślij wiadomość

Telefon: 609 711801

Drugi telefon: 0242641762

Uwaga: podczas kontaktu z usługodawcą prosimy powołać się na Favore.pl

ewentualnie

Adres:

NAKLA 4

77-127 Nakla 4

NIP 842-16-79-536

http://www.rol-pak.pl

Karol Łangowski

kom: 792 82 10 10

email: k.langowski@rol-pak.pl

Tomasz Latoszewski

kom: 600 416 914

email: t.latoszewski@rol-pak.pl

Brygida Latoszewska

kom:

 

email: b.latoszewska@rol-pak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za radę. Jutro zastosuję się do powyższych sugestii. A tak a propo tych bali teraz pakuję je do worków(które z roku na rok są coraz cieńsze i mniej trwałe), a czy macie jakieś zdanie na temat co lepiej zdaje egzamin: worki czy folia na owijarce?Czy zdarzyło się komuś, że baliki sie popsuły? Jak tak, to co było tego przyczyną?

Ps. może ktoś ma namiary na producenta worków do bali?

Prawdopodobnie to tańsze bo kosztuje ok 7 zł. Tylko teraz przestaw wszystko by te worki nacięgać, a zakładać od góry, potem je przewracać?

Chyba, że Byk Ci w kości narobił

Żeby był jakiś Tur z obrotową głowicą to wtedy tak.

Chciaż na małą skalę czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich użytkowników prasy Z-230

 

Ponieważ nasze maszynki są dość wysłużone, nierzadko mają problem z rozpoczęciem prasowania ( poprostu pasy nie chcą ruszyć ). Na ogół winę ponoszą wały ryflowane napędzające pasy. Poprostu są starte. Ja chciałe w swojej wymienić je na nowe ale koszt ok. 550 zł za jeden to troszkę przesada. I tu właśnie wpadł mi pomysł do głowy :

na dolny walec naspawałem 6 prętów zbrojeniowych żebrowanych w odległości ok. 4,5 cm i puściłem je lekko z ukosa po długości walca.

 

Panowie - Rewelacja .

 

Maszynka jak nowa. Łyka wszystko. Zimą przerabiam drugi walec. Koszt śmieszny bo jeden walec 20 zł za pręt i 4 elektrody do przyspawania .

 

Pozdrawiam

 

Sztum

  • [list=]Jaka średnica prętów i jak to wpływa na zużycie pasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce kupic prase zmieno komorową zeby zbijała mocno i z moich obserwacji wynika ze najlepiej zbija JD 550, jakie są wady i zalety tej prasy, moze ktos ma ine propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla czego w john deere 550 sznurek się odwija?
to eada czy usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jaki ciągnik wbrać do zbioru sianokiszonki i załadunku bel myśle o zetorze 7245 ale może lepszy był by jakiś MF. co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy moglby mi ktos powiedziec w jaki sposob mozna sciagnac kola zebate z walcow od belarki welger rp12 ??? czy tam napewno jest mimosrod??

 

dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zębatki sa na mimośrodzie. nie wiem czy wszystkie ale na tym wałku na którym ja wymieniałem łożyska tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...