Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie na co zwrućic uwagi przy kupnie prasy roluiocei sipma prosze o wszelko pomoc. Z góry dzienkuie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania iglice do prasy niemieckiej Forschnitt model chyba K442.

oraz aparat wiążący więcej informacji na PM lub793915335

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Swojego czasu natknąłem się necie na informacje dotyczące sprawdzania używanej prasy kostkującej. Tzn. na co zwrócić uwagę przy kupnie tej maszyny. Opisane było kolejno co i w jaki sposób można sprawdzić. Czytałem informacje zawarte w EBI porady serwisanta a może ktoś Wie gdzie można znaleźć coś jeszcze? Jeśli tak to proszę o linka. Myślę że przyda się to innym chcącym kupić kombajn. A może ktoś z forumowiczów wie i zechce się podzielić taką wiedzą. Z góry dziękuje za informacje i porady 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio prawie wszyscy kupują prasy rolujące ,zastanawiam się od ilu hektarów lub od ilu sztuk bydła opłaci się taką prasę mieć.

Czy duże bele ,które leżą na dworze nadają się póżniej do skarmiania?

Proszę o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil trochę ogólne to pytanie, ja mam taki sprzęt i sobie chwale robie rocznie ok 1000 bel i cała obsługa polega na uzupełnianiu oleju w centralnym smarowaniu i raz góra dwa razy na sezon przesmarowaniu ok15 smarowników. Prasuje siano, sianokiszonkę i słomę, wiadomo jak każda walcówka ma problemy z krótką i bardzo suchą słomą, ale jest plus tej sytuacji, pracuje wieczorami w chłodzie sprzęt praktyczie bezawaryjny wydajność do 25 bel na godz. przy wiązaniu sznurkiem (a właściwie na 2 sznurki) automatyczne rozpoczęcie wiązania, zapotrzebowanie mocy ok 80KM Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania to pisz postaram się odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JacekXXL

a jak prasujesz słomę wieczorem to nie jest ona zbyt mokra i czy póżniej nie spleśnieje w tych dużych belach.

Ile średnio jest takich bel na 1 ha i ile czasu potrzeba na jej sprasowanie .

Pytam o takie szczegóły bo zamierzam kupić prasę rolującą tylko nie wiem czym się kierować przy zakupie takiej maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio prawie wszyscy kupują prasy rolujące ,zastanawiam się od ilu hektarów lub od ilu sztuk bydła opłaci się taką prasę mieć.

Czy duże bele ,które leżą na dworze nadają się póżniej do skarmiania?

Proszę o wypowiedzi :lol:

Bele ze stogu są częściowo zamoknięte i spleśniałe średnio 1/4 bala odpada żeby nadawało sie do skarmiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lola" jeśli słoma w dzień jest zbyt sucha dzień aby ją prasować to wieczorem łapie trochę wilgoci z parującego ścierniska i można ją spokojnie prasować nie pleśnieje. Słomę w stogu najlepiej przykryć folią, ja używam takiej przezroczystej jak do tuneli ogrodniczych rolka 12x33m starcza aby zabezpieczyć ok 200 bel i jest to koszt ok500zł który rozkłada się na 3-4lata użytkowania folii

jeśli chodzi o ilość bel z ha to różnie bywa, zależy od ilości słomy, prasa claas 46 robi bele o średnicy 135~140cm średnio 15-20 bel/ha

jeśli nie wiesz jaką prasę kupić to musisz zastanowić się do czego ma służyć i ile bedzie pracować jeśli tylko do słomy to proponuje pasówkę lub łańcuch, a jeżeli do sianokiszonki to lepiej walcowa, oczywiście każdą można robić wszystko, ale chodzi o żywotność maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamil trochę ogólne to pytanie, ja mam taki sprzęt i sobie chwale robie rocznie ok 1000 bel i cała obsługa polega na uzupełnianiu oleju w centralnym smarowaniu i raz góra dwa razy na sezon przesmarowaniu ok15 smarowników. Prasuje siano, sianokiszonkę i słomę, wiadomo jak każda walcówka ma problemy z krótką i bardzo suchą słomą, ale jest plus tej sytuacji, pracuje wieczorami w chłodzie sprzęt praktyczie bezawaryjny wydajność do 25 bel na godz. przy wiązaniu sznurkiem (a właściwie na 2 sznurki) automatyczne rozpoczęcie wiązania, zapotrzebowanie mocy ok 80KM Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania to pisz postaram się odpowiedzieć
Co wybrać claasa rplan 46 czy NH 648 ? co bedzie lepsze do słomy i sianokiszonki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"lola" jeśli słoma w dzień jest zbyt sucha dzień aby ją prasować to wieczorem łapie trochę wilgoci z parującego ścierniska i można ją spokojnie prasować nie pleśnieje. Słomę w stogu najlepiej przykryć folią, ja używam takiej przezroczystej jak do tuneli ogrodniczych rolka 12x33m starcza aby zabezpieczyć ok 200 bel i jest to koszt ok500zł który rozkłada się na 3-4lata użytkowania folii

jeśli chodzi o ilość bel z ha to różnie bywa, zależy od ilości słomy, prasa claas 46 robi bele o średnicy 135~140cm średnio 15-20 bel/ha

jeśli nie wiesz jaką prasę kupić to musisz zastanowić się do czego ma służyć i ile bedzie pracować jeśli tylko do słomy to proponuje pasówkę lub łańcuch, a jeżeli do sianokiszonki to lepiej walcowa, oczywiście każdą można robić wszystko, ale chodzi o żywotność maszyny

 

Dzięki kolego za informacje . Jak możesz to napisz mi jeszcze o żywotności tych pras, mam 15 ha słomy i myślę żeby robić także sianokiszonkę z 2ha więc jaka prasa będzie najlepsza żeby potem ta sianokiszonka się nie psuła,słyszałam ,że jak jest nie odpowiednia prasa to bele mogą się psuć czy to prawda?Co myślisz o tej maszynie

http://www.allegro.pl/item875636736_prasa_rolujaca_deutz_fahr_gp_2_30.html

Mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć co to jest rotor i czy szukać stało czy zmienno komorowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta prasa ma wąski podbieracz, będzie się zapychać i zoostawać po bokach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż każda uwaga jest cenna będę szukał z podbierakiem szerszym,a ogólnie deutz fahr to dobra prasa czy polecałbyś inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedż każda uwaga jest cenna będę szukał z podbierakiem szerszym,a ogólnie deutz fahr to dobra prasa czy polecałbyś inną.
Jeśli będziesz robić sianokiszonkę to polecił bym ci prasę z rotorem bardzo fajna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INSTRUKCJE OBSŁUGI W JĘZYKU POLSKIM DO WYBRANYCH MODELI CLAAS!

 

 

DOSTĘPNE INSTRUKCJE PO POLSKU DO NASTĘPUJĄCYCH MODELI;

 

 

CLAAS QUADRANT 1200

CLAAS VARIANT 180/180RC

 

 

Numerów seryjnych

Bezpieczeństwa

Danych technicznych

Czynności przed uruchomieniem

Użytkowania przyrządów roboczych

Konserwacji przyrządów roboczych

Obsługi maszyny

Usterek i sposobów usuwania

Ustawień maszyny

Konserwacji maszyny

Centralnego smarowania

 

 

 

Informacje;

@-mail katalogi_maszyn@interia.pl

tel; 698145380

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat prasy kulki pasowej FENDT 2600VS, wiem że wersja z rotoren, nożami, prosta w miare konstrukcja, niby wytrzymałe, heh cena w okolicach 100 tyś zł netto.

I pytanie takie, wiem że jest ich pozamawiane od jesieni kilkanaście w kraju, i chciałbym wiedzieć czy juz ktos tego uzywał, jaka opinia, co myslicie o wytrzymałości pasów, obsługa itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze robil sterownik do prasy rolujacej bo mam sterowany recznie i nie wiem czy dalo by rade zrobic na automat bo troche meczy mnie to badziewie ! Kiedys widzialem sterownik przy starym modelu polskiej prasy ale nie mam telefonu do tego goscia coby sie o szczegoly popytac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może mi ktoś napisać co sądzicie o prasach Warfama (Z-543), szczególnie jeśli chodzi o ich zastosowanie do sianokiszonki, ale nie tylko. Czy są lepsze od Sipmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"lola" jeśli słoma w dzień jest zbyt sucha dzień aby ją prasować to wieczorem łapie trochę wilgoci z parującego ścierniska i można ją spokojnie prasować nie pleśnieje. Słomę w stogu najlepiej przykryć folią, ja używam takiej przezroczystej jak do tuneli ogrodniczych rolka 12x33m starcza aby zabezpieczyć ok 200 bel i jest to koszt ok500zł który rozkłada się na 3-4lata użytkowania folii

jeśli chodzi o ilość bel z ha to różnie bywa, zależy od ilości słomy, prasa claas 46 robi bele o średnicy 135~140cm średnio 15-20 bel/ha

jeśli nie wiesz jaką prasę kupić to musisz zastanowić się do czego ma służyć i ile bedzie pracować jeśli tylko do słomy to proponuje pasówkę lub łańcuch, a jeżeli do sianokiszonki to lepiej walcowa, oczywiście każdą można robić wszystko, ale chodzi o żywotność maszyny

 

Dzięki kolego za informacje . Jak możesz to napisz mi jeszcze o żywotności tych pras, mam 15 ha słomy i myślę żeby robić także sianokiszonkę z 2ha więc jaka prasa będzie najlepsza żeby potem ta sianokiszonka się nie psuła,słyszałam ,że jak jest nie odpowiednia prasa to bele mogą się psuć czy to prawda?Co myślisz o tej maszynie

http://www.allegro.pl/item875636736_prasa_rolujaca_deutz_fahr_gp_2_30.html

Mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć co to jest rotor i czy szukać stało czy zmienno komorowej.

 

 

proponowalbym zmiennokomorową z szerokim podbieraczem i podajnikeim widłowym dzieki ktoremu nic nie jest w stanie stanąc na podbieraczu a przy suchej slomie nie robie "sieki" zbicie od samego początki i kiszonka jest super, owijanie w ok 20 sekund http://www.allegro.pl/item911816881_prasa_new_holland_super_stan_fiatagri.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...