Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

kolego dajmy np na to ze za polska nowa prase zaplacisz ok 40tys to za te pieniadze masz konkretna i mlodą prase z zachodu ktora nie wiem czy nie posłuży tyle co ta nowa polska a dodatkowo o ile bedzie wydajniejsza a czas nieraz jest bardzo cenny, wiadomo jak jest w naszym zawodzie ale ja np wybral bym to uzywke zachodniej firmy, dlaczego ludzie kupuja uzywane prasy za nawet ponad 50-60 tys jak za to mieliby półtora prasy polskiej alenie chce wogole o tym slyszec

jak trafisz dobrą prase to rzeczywiście pojeżdzisz

Niemcy nie liczą? jak kupują sprzet to po to żeby pracował więc nawet kilkuletnie maszyny dostały juz w kość

zauważyć to można w ciągnikach- starsze ciągniki czasami maja mniejsze przebiegi niż te kupione kilka lat temu które robiły po 1000mth rocznie

a w razie awarii zachodniego sprzetu jedna naprawa pozwala przywrócic sympatie to polskich producentów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz new hollanda a za pare dni ma przyjechac drugi i szczerze moge ci powiedziec ze tam masz kawalek lancucha i mniej lozysk niz przy polskiej prasie i koszt ich wcale nie jest wiekszy a wymienia sie je kilkukrotnie rzadziej niz przy polskiej, pasy tez nie sa drozsze niz przy polskiej wymiana łancucha i nie zaskoczysz mnie tu zadnymi kosztami, maszyny sa z francji i sa naprawde w super stanie, jezdzilem juz nie jedna i nie bylo takich problemow jak ludzie mieli z naszymi, zobacz sobie na ogloszeniach ile jest tych polskich nieraz nawet jedno dwu letnich-pytanie dlaczego sie tego pozbywaja? a wydajnosci juz nie bede porownywal bo to dzien do nocy a po drugie juz o tym pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy prasie o takiej samej kontrukcji np zwykła stałokomorowa bez rotora to czy to będzie new holland class czy sipma to wydajnośc bedzie taka sama bo pewnych rzeczy po prostu nie przeskoczy, zacznie sie szybciej jechac to nie bedzie to w ogóle balota przypominać tylko garstka siana ledwo ubita

chyba że będą to prasy o różnej wielkości komorach prasowania sprawa chyba oczywista

co do kosztów uzytkowania to w moim przypadku polska prasa z543 robiła 3 sezony w kazdym po około 3 tys balotów siana i słomy czyli razem jakieś 9tys balotów z awarii łożysko za 30 zł, więc polski szmelc przez wiekszośc forumowiczów wysmiewany też może coś zrobić

po co to pisze? bo zauważyłem ze panuje tu zachwyt nad używanymi zachodnimi maszynami a wyśmiewa się polskie konstrukcje jako gorsze

polski ursus to g....o ale 30 letni jd albo mf to szczyt techniki tak samo prasy i inne rzeczy, zachodnie zużyte jest super bo.... zachodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z porownywaniem sie zgadam bo nie zawsze zachodnie lepsze (ja osobiscie przechodze na zachodnie maszyny czy juz prawie to zrobilem i szczerze to bym sie nie cofnął do tylu za nic-wole lekko uzywana maszyne zachodnia niz nowa polska przewaznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ale co do prasy sie nie zgodze bo nie masz racji co do wydajnosci bo tak jak juz pisalem jest to prasa zmienna i nie ma zadnego rotora i owijanie jest sznurkiem i swoja nie jestes w stanie zrobic do 40 balotow na godzine a jakbys juz to zrobil to tak jak piszesz-nie przypominaly by one balotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam Waszą dyskusje i stwierdzam że każdy z was ma odrobine racji i każdy z was troche opowiada głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może kolego napiszesz jakie to sa głupoty w moim przypadku???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechce sie mieszać do waszej dyskusji, ale jak wywnioskowałem to sprowadzasz maszynu uzywane z zagranicy powiem ci szczeże że niesłyszałem jeszcze od handlaża że sprowadza kiepskie maszyny wszystkie są dobre chociaz choćby stan wizualny jest w opłakanym stanie. Nietwierdze że maszyny zagraniczne są dobre bo są ale według mnie NOWE z uzywkami to różnie bywa tak jak kolega napisał młoda maszyna i jest sprzedawana ona już swoje zrobiła a z racji tego że jest młoda to wygląda ładnie i niewiadomo ile jeszcze zrobi. Mase jest takiego sprzętu ja interesowałem się ciągnikiem i dwu trzyletnie maszyny wygląają jak nowe a z tego co sie dowiaduje to są maszyny które już swoje zrobiły i zakładam że jak niemiec jest tego zdania że bieże nowy ciągnik i za 3-4 lata go opyli i weźmie sobie nowy to uwierzcie mi że z niego ostatni pot wycisnie. problem jest z kasa napewno gdyby było jej opór to polecam nowy zachód a jeśli jest jej niezadużo to jest problem nad którym dyskutujecie i każdy z Was ma odrobine racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie jestem takim czystym handlarzem bo głównie jestem sam rolnikiem i sporadycznie coś przywioze i sam tu używam i jak sie sprzeda to sie sprzeda a jak nie to mam to dla siebie a nie przywożę czegos i nie picuje na sprzedac żeby tylko wcisnąć na siłCi co ode mnie kupil to cały czas mają ze mna kontakt i jeszcze nikt nie powiedział nigdy złego słowa a to bardzo cieszy, jestem rolnikiem wiec wiem jak to wszytsko wygląda i nie musi mi nikt tlumaczyć-wiadomo ile trzeba sie zastanawiac zeby wydac jakiekolwiek wieksze a nawet mniejsze pieniadze a tym bardziej żeby były one wydane słusznie i żeby jakakolwiek maszyna nie okazała sie wpadką. I tak na marginesie maszyny sa z francji!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to co pisalem o sprzedawaniu 1-2 letniej maszyny to chodzilo mi o polskie prasy bo o tym tu dyskutujemy!!!! i wlasnie dlaczego to robia jak roczna prasa napewno sie jeszcze nie zulyla wiec na to pytanie niech kazdy sobie sam odpowie bo odp jest jasna wedłóg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu niema znaczenia czy to akurat francuz czy niemiec w obydwu krajach sa zamożniejsi rolnicy, a co do sprzedawania używek kilku letnich to chodziło mi o zachodnie bo tak terz pisał yoda i tam jesli sprzedawają np claski młode to jest to podejżane bo dlaczego je sprzedawają bo sa niedobre? raczej nie. A to że polskie sa sprzedawane kilku letnie to masz racje może niespełniają oczekiwań uzytkowników. Dodam jeszcze że są ludzie którzy zazdroszczą jak sąsiad kupuje nówki maszyny za mase pieniędzy a ja nieżyczyłbym najgorszemu wrogowi takich zakupów. Sam jestem zwolennikiem nowych maszyn i kilka razy w życiu kupowałem po pare maszyn za gruba kase na kredyt i miałem ogromne dylematy na wyborem maszyn, to są zakupy na praktycznie całe moje zycie(tak mi sie wydaje) i niemógłbym pozwolić sobie na wymiane kilkuletniej maszyny na nową bo coś tam mi sie niepodoba. Swego czasu rozmawiałem z korbankami o zakupie kombajnu najlepszy był clas a teraz juz niejest najlepszy,dlaczego czyżby zaczeli fuszere robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wróćmy do tematu

jaki sznurek polecacie najtańsz-najcieńszy do zwijarki

ja jeżdze na firmie jutta w rolce jest 3300m

w sklepie w którym kupowałem miał tez inne sznurki takie w małych kłębkach i cienkie sprzedawca mówił że to to zagranicznych pras

kiedyś na allegro był sznurek cienki w kłebkach po 4000m nadaje się coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może wróćmy do tematu

jaki sznurek polecacie najtańsz-najcieńszy do zwijarki

ja jeżdze na firmie jutta w rolce jest 3300m

w sklepie w którym kupowałem miał tez inne sznurki takie w małych kłębkach i cienkie sprzedawca mówił że to to zagranicznych pras

kiedyś na allegro był sznurek cienki w kłebkach po 4000m nadaje się coś takiego?

 

tego cienkiego w małej rolce to za bardzo nie polecam-jak dobrze zbite baloty albo sianokiszonka to nie zawsze to wytzyma, ten co piszesz 3300 jest najrozsądniejszy albo jeszcze z innej firmy tylko nie pamietam to byl jakos3360 chyba ale to praktycznie podobny, na tym z małych rolek nieraz troche sie zaoszczedzi ale nieraz jest tylko bałagan i kłopot jak szczela i trezeba sie delikatnie obchodzic z balotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ma ktos może Prasę Rolującą Mascar 2120 ?

A może ktoś miał i sprzedał?

Lub ktoś coś o niej wie?

Ja sobie ją ostatnio kupiłem i chciałbym cos o niej wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki sznurek polecacie najtańsz-najcieńszy do zwijarki

ja jeżdze na firmie jutta w rolce jest 3300m

w sklepie w którym kupowałem miał tez inne sznurki takie w małych kłębkach i cienkie sprzedawca mówił że to to zagranicznych pras

kiedyś na allegro był sznurek cienki w kłebkach po 4000m nadaje się coś takiego?

W swoim Classie rolandzie 44 testowałem przeróżne sznurki począwszy od tych do wiązałek a skończywszy na sznurkach do pras kostkujących. Najlepiej i najtaniej wychodził w dużym kłębku 3360 m. Co prawda sianokiszonek praktycznie nie robię, ale wytrzymuje. Te cieńsze czasami się rwią jak bela wypada z komory i podobnie jak w zimie zamokną na stercie to też pękają przy wybieraniu bel.

Co do dyskusji polskie czy zachodnie to kolega ma bardzo podobną prasę stałokomorową Sipmy. Niestety wybrał wersje bez centralnego smarowania łańcuchów i to się niestety mści - co roku musi wymieniać wszystkie łańcuchy. Po za tym jednak maszyna jest wydajniejsza od mojego Classa i wbrew obiegowej opinii o stałokomorówkach doskonale się na daje do robienia sianokiszonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam aparat do wiązania siatką do prasy pasowej John Deere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam aparat do wiązania siatką do prasy pasowej John Deere kontakt na GG 6442763

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam taki mały problem z prasą Claas Variant 180 rc a mianowicie niedawno stałem się posiadaczem owej maszyny i nie wiem czy nie czeka mnie skracanie pasów, więc moje pytanie, skąd wiadomo, że pasy należy skrócić i ile cm....?Czy ktoś pomoże mi z tym problemem....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz skracać pasy? Klamry porozrywałeś?

 

Miałem taki problem po skróceniu że tańczyły po dolnej rolce, przeskakiwały jeden na drugi i w rezultacie je porwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad skróceniem pasów gdyż mam taki problem, ale może tak musi być a mianowicie podczas sobotniego odpalenia prasy na sucho przy załączonym WOM pasy widać, że zaczynają się rozpędzać po pewnym czasie do odpowiedniej prędkości i właśnie nie wiem jak to powinno być prawidłowo z tym czy to efekt zimnego powietrza i słabo ciągną gumowe rolki czy może pasy są już tak wyciągnięte, że rolki się ślizgają....?Jeszcze jedno podczas otwierania komory i uniesieniu jej go do samej góry pasy zatrzymują się mimo tego, że rolki gumowe cały czas się obracają...Czy ktoś z użytkowników potrafi mi to wytłumaczyć,czy wszystko jednak jest w porządku czy nie.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Variant do dość zaawansowana technologicznie maszyna dlatego przy rozruchu na pusto i podnoszeniu i opuszczaniu klapy różne rzeczy mogą się wydarzyć, ale dopiero w pracy okazuje się że wszystko jest w porządku.

Dlaczego?

Dlatego że pasy są napinane przez ramię sterowane przez siłowniki hydrauliczne których położenie ciagle się zmienia podcas napełniania komory. Położeniem ich czyli panującym w nich ciśnienieniem steruje zawór elektrohydrauliczny sterowany centralką. Centralka wyposażona jest w pokrętło (potencjometr) którym ustawia sie ciśnienie czyli stopień zgniotu w komorze.

Jeśli pas nie jest porwany to broń boże nic nie skracaj tylko czepiaj 100 rumaków i w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie,wobec tego wstrzymam się ze skracaniem do pierwszej pracy przy życie i dopiero wtedy zobaczę czy trzeba będzie skracać te pasy. Mama takie jeszcze jedno pytanie jak to jest z obwiązywaczem na sznurek i na siatkę, czy podczas obwiązywania sznurkiem trzeba demontować siatkę z rolek podających... I odwrotnie jak to jest ze sznurkiem. Czy mogę prosić o dokładny opis procesu prasowania, co i jakie funkcje należy wykonywać na pilocie? Pytam się, dlatego gdyż chcę się dowiedzieć czy poszczególne mechanizmy działają u mnie poprawnie mam tu na myśli automatyczny obwiązywacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci na AF.

Jeśli chodzi o naciągniecie pasów to przestawiasz górną rolkę na otworach przy ułożyskowaniu w górę lub w dół (po skróceniu) - urwane i zarobione na powrót klamry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, o którą rolkę chodzi...?Od przodu czy o tą tylną na klapie z taką długą pionową śrubą, która chyba służy do poziomowania pasów żeby nie zachodziły na siebie...?Jedna uwaga na pasach zauważyłem takie jakby wypustki z ubytkami, czy to wina złego naciągu i rotor łapie pasy podczas pracy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu ustawiasz śrubą aby pasy się nie zsuwały na któryś bok.

Do ustawienia długości służy rolka na górze z przodu. Ona ma mocowanie łożysk na trzy śrubu, a w ramie jest cztery czy pięć otworów co daje kilka możliwych położeń, a tym samym inny naciąg, ale tego nie ruszaj bo jak skrócisz za bardzo to pasy będą tańczyć i zachodzić na siebie.

Maszyna pójdzie w normalną pracę to pasy same się naciągną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...