Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za anielską cierpliwość i za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania. Jeśli chodzi o spinki na pasach to są oryginalnie zakuwane, ale jak coś to chyba zaopatrzę się w komplet takich MS25 czy te połączenia są godne polecenia....?Czy może jednak coś innego kupić na czarną godzinę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do połączeń to proponuję ratować (czyli wygładzać połączenie, tempić ostre krawędzie, zaokrąglać pas aby nie zaczepiał o siatkę) tak długo jak się da. Jeśli będzie konieczność wymiany to najprostsze w montażu są MS ale proponuję te ze stali galwanizowanej które wytrzymują dwa razy więcej.

Mam założoną jedną tytan 05, jest nie do zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki typ połączenia "Titan" można założyć bez specjalnego urządzenia, czy tylko wystarczy dobre imadło? Sprawdzając stan połączeń tylko na jednym zauważyłem, że występuje bark z segmentów z jednej str. pasa, więc co mogę zrobić w takim przypadku... Dobrać jakieś nowe złącze i uzupełnić ten brakujący element czy wymienić całość... Tyle tylko, że jak już podejmę się wymiany złącza to będę musiał skrócić troszkę pas żeby założyć nowe połączenie. Jak można z tego wybrnąć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób oprócz tego co napisałem, bo orginał zawsze jest kilka razy trwalszy od zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką siatkę stosujesz w swojej prasie ile metrów i w jakiej cenie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, polecam wiązanie tylko siatką. Przy sznurku oszczędzasz 0,5-1 zł, ale jest to pozorna oszczedność bo trzeba przy podwójnym systemie zrobić zawsze o pięć obr pełną belą więcej a to wymaga paliwa i zużywa maszynę. Poza tym efekt jest też zawsze gorszy.

Stosuję różne siatki, ale patrzę na jej wagę im cięższa tym lepiej, dobrze też jeśli ma wzmocniony brzeg.

Co do długgości to albo 2600 albo 3000 bo przy mniejszych nie zawsze wystaczają dwie na dzień pracy no i mniej zakładania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego to wszystko jest do przerobienia i wypróbowania, gdyż moja wcześniejsza prasa była tylko na sznurek.. Tak a propos Twoja prasa jest wyposażona w noże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa na to wskazuje RC Roto Cut. Podnosisz do kiszonki, a opuszczasz do słomy. Trzeba sprawdzić czy ostre i podostrzyć jedną krawędź w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może zbierać słomę z podniesionymi nożami...?Pytam, dlatego ponieważ jestem ciekaw jak to będzie szło w słomie, gdyż jest mi potrzebna słoma właśnie rozdrobniona. Jeszcze jedno pytanie, czy posiadasz w swojej prasie takie dwie sprężynki z lewej i prawej str. skrzynki, które odpowiadają za docisk siatki...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz słomę ciąć to oczywiście że pójdzie bez problemu. Mam sprężyny i muszą być dobrze naciągnięte aby belę ścisło owinąć. Wyjętkiem jest początek owijania po dłuższej przerwie (pod siatką blacha rdzewieje) wtedy podnoszę dociskacz aby rolka siatki obtarła rdzę, bo inaczej nie pociągnie siatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić prasę rolującą z firmy fendt vs 2600 czy ktoś posiada takiego typu prasę i co by mugł na jej temat powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem prasę rolującą Morra. Prasa ma 2 przewody do podłączenia i dodatkowy rozdzielacz do sterowania z ciągnika. mam pytanko jak te przewody podłączyc, czy obydwa do hydrauliki tak jak przyczepa czy jeden do hydrauliki a drugi do powrotu(3 wyjscie w ciągniku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak podłonczyc zasilanie elektryczne prasy John deere 590, bo tam są dwie wtyczki jedna okrągła z trzema bolcami a druga płaska z czterema bolcami i gdzie podłonczyc plus i minus z ciągnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos wie jak podłonczyc zasilanie elektryczne prasy John deere 590, bo tam są dwie wtyczki jedna okrągła z trzema bolcami a druga płaska z czterema bolcami i gdzie podłonczyc plus i minus z ciągnika?

 

ta okrągłą z trzema bolcami jak rozbierzesz to masz w srodku ozanczone ktory plus a ktoru minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, sprawdze to, a druga sprawa to podajnik sznurka w tej chwili on jest w pozycji jakby zablokowanej taką dzwignią czy przed prasowaniem trzeba go jakos przestawic czy sam sie przestawi ? a wygląda to tak jak na rysunku bed49fc50bdf7bfem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tego to juz ci nie powiem bo z tym modelem akurat niemialem stycznosci, musisz zrobic probe bo wiazanie jest elektryczne wiec na sterowniku powinno isc sterowac tym podajnikiem a jesli nie pojdzie to trzeba odblokowac ale to powinno byc widac czy jest mozliwosc samoodblokowania czy trzeba odblokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Piotr102

Ten podajnik sznurka nie jest zablokowany. On tą dzwignia odcina sznurek(jak tam zajzysz to zobaczysz ze dzwignia jet polaczona z nozem) i po owinieciu zawsze jest w tej pozycji - tak jest w JD550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradzcie mi bo sie nie znam chce kupić prasę rolującą do prasowanie mam rocznie około 5 hektarów nie chce kupować drogiego sprzętu ale nie chce też kupic dziada co sie będe wiecej nerwował z naprawami i zbiorem słomy zastanawiam sie nam sipma z-230 za 4500 czy to dobry wybór?? czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to przy tej prasie szału nie bedzie a jak jeszcze kupisz w kiepskim stanie to juz całkiem porażka, lepiej najmij na to 5ha i święty spokój jak masz sie denerwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno coś doradzić w tej kwocie zeby być zadowolonym ale tą z-230 bym odradzał, znajomy miał takie cos to już tego nie chce widzieć a jak teraz ostatnie lata ze słomy zrobi sie "sieczka" to już jest wogóle masakra, tak jak pisałem jak masz sie tym męczyć to lepiej najmij i kup sobie może pózniej ale cos lepszego np gallignani tylko to juz jest blizej 10 niz 5 tys lub tego wergera bo to ten sam system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem NH 835 i nie wiem za bardzo jak działa ten sterownik od podawania sznurka, czy ktos by mogl mnie troche oswiecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś gdzie można dostać palce do podbieraka do prasy Krone Kr 130 S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie moze nie gornolotne ale coz,czy ktos do balotow stosowal folie zamiast siatki,?

jesli tak to jak sie to spisuje w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...