Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

witam chce załorzyć do prasy welger rp 12s aplikator do zakiszania z czego muł by go zbudować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka od spryskiwacza do szyb z przewodami i rozpylaczami (ze szroty jakieś 10 zł) plus bańka z zakiszaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ma ktoś z was prase rolującą GALIGNANI to jest włoski sprzęt, mam takie coś i ma owijanie na 2 sznurki system welger i jest taki problem ze urywa 1 sznurek podczas owijania, może ktoś przerabiał juz ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z moją prasą, zmiennokomorowa na pasy, wcześniej już był chyba ten wątek ale jest tu tyle stron do przerzucenia że nie mam czasu. Prasa już swoje zrobiła i na wałkach napędzających pasy wytarła się guma co ma zapobiegać się ich ślizganiu. Jak teraz taką gumę założyć? ktoś robił już coś takiego? Jaką gumę dać i jak ją przymocować? wystarczy jakiś klej, np silikon? Planuję dać na klej i jeszcze w paru miejscach obwiązać to jakimś płótnem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sie ustawia wielkosc balota w prasie JOHN DEERE 590, bo na sterowniku jest skala do 150 a ta prasa robi baloty do 180, czy to jest w centymetrach? bo pierwsze wjechałem w sianokiszonke i ustawiłem na 120 a balot wyszedł 135 cm, a zeby wyszedł 120 cm trzeba ustawic 110-113, czy tak powinno byc? i jeszcze jeden problem na początku prasowania sianokiszonki nie chce obracac sie balot i czasami sie zapycha na podieraczu, czy cos wspulnego ma ten wałek na kturym są dwie takie gumowe listwy i obok nóz bo troche owija sie na nim trawa, jak ten nóz ustawic blisko tego wałka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje pilnie schematu instalacji elektrycznej do claasa rollanta 44s.

szwagier ma taką i ma problem z owijaniem na siatke a konkretnie dzieje sie cos takiego ze ten mały silniczek co odblokowiuje noż od siatki kreci sie w cały swiat raz sie niechce wcale włączyc i siatki nie utnie, to sie włączy podczas prasowania noż spadnie i nie idzie owinąć beli, albo wlaczy sie i kreci sie przez pol godziny a jak juz da sie owinąć bele siatką to zas komora nie chce sie otworzyc, trzeba na sznurek przełaćzac dopiero da rade wyrzucic bele.

Czy ktos miała taki problem z tą prasą?? czego moze być to wina??

 

Tak czy siak prosze jesli ma ktoś schemat instalacji elektrycznej lub zna strone na ktorej mozna cos takiego znależć to niech sie odezwia na forum lub gg 6412286.

Bede naprawde bardzo wdzieczny bo juz było u niego kilku elektryków i kazdy rozkłada rece i mowi ze nie wie co sie dzieje. milego dnia, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jak sie ustawia wielkosc balota w prasie JOHN DEERE 590, bo na sterowniku jest skala do 150 a ta prasa robi baloty do 180, czy to jest w centymetrach? bo pierwsze wjechałem w sianokiszonke i ustawiłem na 120 a balot wyszedł 135 cm, a zeby wyszedł 120 cm trzeba ustawic 110-113, czy tak powinno byc? i jeszcze jeden problem na początku prasowania sianokiszonki nie chce obracac sie balot i czasami sie zapycha na podieraczu, czy cos wspulnego ma ten wałek na kturym są dwie takie gumowe listwy i obok nóz bo troche owija sie na nim trawa, jak ten nóz ustawic blisko tego wałka?

 

co do ustawienia balota to tak jest jak piszesz a co do noża to musisz go ustawić jak najbliżej wałka aby nie dotykał go .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tym ustawianiem wielkosci balota tak ma byc, bo juz myslałem ze mam sterownik od innego modelu prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balot powinien być taki jak na sterowniku a jak jest inny to trzeba wyregulować potencjometr czy jakiś inny czujnik (zależy co tam akurat jest) którym "mierzony" jest balot, przez takie ustawienie jak masz bedzie owijało wiecej siatki (jeśli masz siatke) bo komputer przelicza ilość siatki na balota ktory jest na sterowniku a nie w komorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Użytkuje już czwarty rok prasę rolującą FERABOLI FF20. Zrobiłem nia 11 000 rolek, maszyna ta jest w miara ok, ale mam jeden denerwujący problem ,mianowicie przy presowaniu suchej słomy następuje wypychanie słomy z komory zwijania do przodu tak że blokuje dostęp sznurka do rolki więc rolka go nie złapie i nie ma obwiązywania. Póki jeszcze jedzie się w rządku i jest słoma na podbieraczu w miare dobrze"łyka" ale jak sie rzadek skończy ( uwrocie) to wtedy dzieja sie takie cuda. Czy ma to związek z ustawieniami palców podbieracza? Bo tak słyszałem. Mazsyna ta jest podoba budową do Warfarmy ,to może ktoś z użytkowników tych pras miał by jakąs radę . Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może orientuje się ktoś ile kosztuje obwiązywacz siatką do prasy metal fach z562? Z góry dziękuje za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Mam pytanie do użytkowników pras Sipma Power Cut.

 

Co może być przyczyna tego że podczas pracy przy obwiązywaniu siatką nuż odcinający nie zawsze zadziała.

Przejżałem już wszystkie cięgła i połączenia tego noża i nie znalazłem żadnej usterki , na pierwszy żyt oka jest wszystko ok. Ale podczas pracy przy obwiązywaniu , pomimo tego ze komputer pokazuje że już balot jest obwiązany ona nadal wciąga siatkę bez końca.

Nie mogę sobie już z tym poradzić. A ciągłe zatrzymywanie WOMu i obcinanie ręcznie siatki nie uśmiecha mi się za bardzo.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej prasie miałem kiedys podobny problem a przyczyna była taka że rozciągnoł mi sie pręt ktury naciąga nóż, klapa pomimo że podnosiłem ją do oporu niebyła w stanie naciągnąć noża żeby sie zablokował i dobze zadzioałał przy następnym odcinaniu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć !

 

Mam pytanie do użytkowników pras Sipma Power Cut.

 

Co może być przyczyna tego że podczas pracy przy obwiązywaniu siatką nuż odcinający nie zawsze zadziała.

Przejżałem już wszystkie cięgła i połączenia tego noża i nie znalazłem żadnej usterki , na pierwszy żyt oka jest wszystko ok. Ale podczas pracy przy obwiązywaniu , pomimo tego ze komputer pokazuje że już balot jest obwiązany ona nadal wciąga siatkę bez końca.

Nie mogę sobie już z tym poradzić. A ciągłe zatrzymywanie WOMu i obcinanie ręcznie siatki nie uśmiecha mi się za bardzo.

Z góry dzięki za pomoc.

naostrz nóż, zwiększ opór rozwijającej się siatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim jestem posiadaczem prasy kostkującej international 440. Mam z nią problem, ponieważ prasa zrywa bezpiecznik tzw. zwiąrze 5-6 snopków i zrywa bezpiecznik, jeden mechanik powiedział mi żebym przewiercił z 8 na 10, i tak zrobiłem, myślałem że to będzie koniec moich problemów, pojechałem dzisjaj w pole sprasować słomę a tu znowu to samu cały czas tnie te bezpieczniki.Bardzo proszę was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że bezpiecznik się zrywa jak iglice staną w połowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanika zwolnij !!! jak byś zrobił fotkę aparatu załączającego igły można by było coś doradzić a tak to wróżenie z fusów ,wina może leżeć po stronie hamulca albo urządzenia załączającego aparaty igły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zrobię to zdjęcie, zauwarzyłem że prawa iglica się lekko obciera, jak wchodzi do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...