Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Może być tak jak pisze koseś,ale nie piszesz w jakich sytuacjach masz ten problem.Ja mam Z224 i tu jest bezpiecznik na igły fi.6 śruba wzmocniona.Przeważnie ścinało mi w słomie pszennej.Lekarstwem było zwolnienie jazdy oraz zmniejszenie ścisku.Powodem obcinania jest cofanie się słomy w komorze prasowania(oczywiście poza jakimiś awariami,ale jak mam ją ponad 20lat to tylko dlatego). Dlatego ważny jest stan blach oraz zapadek zapobiegających cofaniu się materiału prasowanego.W Z224 igły mają się lekko ocierać o aparaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym że presuje siano czy słomę, to zrobię 5 snopków gdy iglice się cofają to zatrzymóją się na połowie i wtedy urywa bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na 100 procent igły przy cofaniu po zawiązaniu snopka zatrzymują się w połowie drogi na bank coś się dzieje z aparatem załączającym ale jeśli igły unoszą się same do góry podczas gdy snopek jest w trakcie prasowania a nie wiązania to masz zużyte okładziny na hamulcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony z tematu pras bo nie mam hodowli, ale zastanawiam się nad zakupem używanej prasy zwijającej której zadaniem będzie zbieranie słomy z powierzchni ok 60-80ha rocznie. Jaki model polecacie, żeby był prosty w obsłudze, małoawaryjny i dostępny w części zamienne, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Mam zamiar na to przeznaczyć do 25-30 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zielony z tematu pras bo nie mam hodowli, ale zastanawiam się nad zakupem używanej prasy zwijającej której zadaniem będzie zbieranie słomy z powierzchni ok 60-80ha rocznie. Jaki model polecacie, żeby był prosty w obsłudze, małoawaryjny i dostępny w części zamienne, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Mam zamiar na to przeznaczyć do 25-30 tyś.

Napisz jakiej mocy ciągnik masz do prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta w obsłudze i budowie to prasa walcowa i tam praktycznie niema co sie popsuc, ale gdy walce są jusz troche wytarte to mogą byc problemy w suchej słomie zatrzymuje sie bela, ale nie we wszystkich, ja uzytkuje prase pasową John Deere 590 która dobrze zbija bele od samego początku, przy kupnie takiej prasy zwruc uwage na pasy zeby nie były popękane i ztarte bo są drogie i najlepiej zeby miała wiązanie na siatke w tedy prasowanie idzie duzo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam myślę o zakupach na przyszły sezon . Chciał bym nabyć prasę zmienno komorowa która wiązała by siatką . Prasa będzie stawiać w sezonie około 150. Co byście polecili chciał bym kupić możliwie jak najtańszą prase . Może ktos użytkuje prasy viscon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może ktoś użytkuję prasę Claas Rollant 250? Jeśli tak to proszę o odpowiedz jak się sprawuje i jak się nią pracuje oraz jej wady i zalety. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki minimum ciągnik potrzeba do prasy np welger RP200 z rotorem i nożami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy może ktoś użytkuję prasę Claas Rollant 250? Jeśli tak to proszę o odpowiedz jak się sprawuje i jak się nią pracuje oraz jej wady i zalety. Z góry wielkie dzięki.

JA nie mam ale mój kolega ma i mi ją roluje super prasa ma ją 3 lata i nic sie nie dzieje super zbija sianokiszonkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam części do pras claas markant,trabant dominant,constant.Części oryginalne używane w przystępnych cenach. Także części do innych pras kostkujących; welger,international, case ,someca. itp. Możliwośc wysyłki

Kontakt 512442339

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

czy miał może ktoś prase new hollanda z nożami (644, 648 ,654 lub 658) jak ten noże sie sprawuja, czy potrafią w miare pociąć i czy jest sens szukać takie prasy czy kupić bardziej dostępne bez noży

 

proszę o opinie jeśli ktoś coś wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,mam zagadnienie odnośnie prasy claas rollant 44 z siatką,otóż mam zamiar kupić taką prasę i nie wiem w jaki sposób uruchamiana jest siatka i jak sprawdzić ten mechanizm ,wiem że steruje tym hydraulika ale nie ma żadnego sterowania manualnego,jeżeli dzieje się to automatycznie to co powoduje puszczenie siatki i czy można sterować ciśnieniem zbicia belota przy którym uruchamiana jest siatka oraz po czym poznać że nastąpiło zakończenie owijania. po co są też te pomarańczowe lampy,naforum nie znalazłem interesującego mnie zagadnienia,za pomoc i informacje dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak z innej str ale jestes zdecydowany juz na tego claasa 44 bo zalezy jaka cena bo jak dosyc wysoka to nie jest warta ceny bo masz wąski podbieracz i często balot zatrzymuje sie w komorze szczególnie jak jest drobna słoma (znajomy miał to masakra była)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąski podbieracz to niekoniecznie wada mnie osobiście wkurzają szerokie bo źle się z tym jeździ a i tak nie sypiesz takich wielkich wałów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wada moze nie ale nie powiedzialbym ze zle sie jezdzi z szerokim i nigdy bym juz nie wrócił do wąskiego bo mialem taki i taki i jak jest duzo słomy i np taka gallignani ma ciezko zacząć brac i tak samo walcówka ma ciężko zacząć bo prawie gładki walec nie bedzie sam brał słomy a podbieracz nie jest w stanie wepchnąć niewiadomo jak daleko i jak duzo tej słomy zeby zaczęło brać

od kiedy mam new hollanda który za podbieraczem ma jeszcze podajnik widłowy zapomniełem o wszystkim, wyrzucam balota i ruszam odrazu jadąc z pełną prędkością a nie na półsprzęgle jak to miało miejsce przy wąskim podbieraczu bez zadnego dodatkowego podajnika

miedzy czesie mialem jeszcze john deera który tez mial ten podajnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja nie mówię o podbieraczu jakimś 120cm Ale podbieracz który jest szerszy od całej konstrukcji pracy i ma np 2M to z deczka przesada... Osobiście mam dość małe pola dużo wzniesień i przeszkadza to. a za podbieraczem mam rotor więc ma co łapać potem materiał. Osobiście słomy to raczej nie pracuję głównie zielonka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a własnie wąski podbieracz to 120cm i ja własnie o taki mowie ze na taki to bym juz nie przeszedł i te 2m to tez sie zgodze ze niepotrzebny ale ja mam 160cm i jest akurat chociaz jak jechałem słome po 6m kombajnie to juz było na styk i jakby za podbieraczem nie było zadnego podajnika czy rotoru tylko odrazu pasy lub walce jak w przypadku rollanda 44 o którego właśnie pytał agron to nie byłoby szans na normalna pracę bez nerwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claas rollant 44 ma podbieracz prawie 140 cm oraz osłony co by na boki nie śmiecił na ile skuteczne-niewiem, posiada też podajnik za podbieraczem,ta którą mam na oku naprawdę mało pracowała,co do wyboru to nie stać mnie na coś droższego i obawiam się trochę elektroniki w tych nowszych modelach,prasa ma pracować w kiszonce i słomie , do zrobienia będzie kilkaset bel rocznie,ponawia prośbę do użytkowników takich pras o jakieś informacje,z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś to przerabiał? A mianowicie jak wyjąć walec w prasie Claas Rollant modele 34; 44; 62.

 

Mam taki problem, że wpadły mi tam części ze zużytego łożyska i powodują straszny hałas podczas gdy walec się obraca.

 

Czy ktoś to przerabiał?? Czy jak odkręcę mocowania (obudowę) łożyska to go wyciągn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 44, to użytkuję tę prasę od 5 lat. Najpierw 2 lata chodziła pod C360, ale to była katorga dla ciągnika i operatora, a i bele pozostawiały wiele do życzenia. Obecnie prasa pracuje z Białoruśką 820. Za czasów prasowania 60-tką, w słomie często dochodziło do zatrzymania beli, problem przestał być dokuczliwy po przesiadce na większy ciągnik. Wydaje mi się, że gdy podczas prasowania nie brakuje mocy i utrzymuję stałe obroty i prędkość, problem zatrzymującej beli niemalże znika. Rocznie w sumie robię ponad 600 bel (słomy, siana i sianokiszonki). Awaryjność tej maszyny jest naprawdę nie wielka, zużyciu uległy łańcuchy, co było jak dotąd największym wydatkiem (podczas kupowania już się z tym liczyłem). W ostatnim sezonie poszło łożysko na najwyższym walcu od strony zębatki, kulki powpadały do wnętrza walca i teraz trochę brzdękają podczas pracy, ale za dużo zachodu aby go demontować ( na tym walcu osadzona jest tylna klapa)

Co do podbieracza to da się w miarę pracować, lecz zasadniczą jego wadą są trudności w uformowaniu beli "pod kant".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą prasę wybrać claas variant 180 roto cut czy krone 10 - 16 multi cut interesuje mnie opinie o awaryjności i zaopatrzenie mocy oraz jak się sprawują i która prasę wybrać ???? ponieważ nie wiem którą zakupić do mojego gospodarstwa na areał pola 35ha i 10 ha łąk .Oczekuje ciekawe postów.i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co morze być przyczyno wari wskaźnika napełnienia komory (przestał wskazywać ) morze wie ktoś jak to naprawić w prasie Wellgier RP 15 . Gdyż prasowanie na wyczucie jest ciesz kie . Dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...