Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź połączenia elektryczne. Najprawdopodobniej czujnik/-ki do wymiany. Peniw zalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem - sprawdź też szczelinę między czujnikiem a magnesem - może się odkręcił czujnik i przesunął i temu nie reaguje. Wielkość szczeliny powina być w instrukcji podana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o opinie na temat prasy belującej krone kr 120.

Prasa wygląda jak kr 125. W kr 120 niema wałka za podbieraczem, odrzutnika bel, uruchamianie owijania ręcznie.

Czy może ktoś wie jaki wpływ ma brak tego wałka na jakość prasowania? Szybkość, jakość zwijania itp.

Mam na oku taką prasę w stanie idealnym, pytanie tylko czy dobrze się nią beluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Zamierzam zakupić prasę belującą,taką do 20000pln, będzie ona prasowała słomę i siano sprzężona będzie z mtz, proszę o doradzenie jaką markę wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robisz jeszcze sianokiszonki to polecam zmienna komore a osobiście new hollanda-sa proste i małoawaryjne i dobrze biorą wszystko (suche, wilgne, nawet sieczke) nie to co inne zmienne

w tej kasie masz juz siatke i sznurek a szeroki podbieracz jest w standardzie pozostaje tylko wybór wielkosci bo jak robisz baloty do 150cm to wystarczy ta niższa 640 644 648 a jak większe to musu być wyzsza 650 654 658 lub w oznaczeniach fiat agri

miałem juz 3 takie prasy bo sam przywożę i uzywam we własnym gospodarstwie i jestem z nich bardzo zadowolony

i nie żebym coś tu próbował sprzedać czy reklamować ale w tej cenie nie kupisz prasy króra tak pójdzie jak hew holland bo np john deere musisz dać więcej nie biorąc pod uwage jd 550 bo tu są problemy z drobną słomą lub wilgną sianokiszinką

następna super prasa to krone zniennokomorowa ale tu juz masz zupełnie inne pieniądze

chyba że wolisz stałokomorową to kupi sie taniej ale one idą ciężej pod koniec i nie zbijają od samego początku tylko na koncu dobijają a zmienna ciągnie cały czas i ciągnik ma cały czar równe niewielkie obciązenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Zamierzam zakupić prasę belującą,taką do 20000pln, będzie ona prasowała słomę i siano sprzężona będzie z mtz, proszę o doradzenie jaką markę wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie . pozdrawiam

 

a masz może jakąś new holland na sprzedaż, właśnie szukam takiej z siatką w bardzo dobrym stanie w 100% sprawną z szerokim podbieraczem jakby coś to pisz pozdrawiam gg 28064226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak robisz jeszcze sianokiszonki to polecam zmienna komore a osobiście new hollanda-sa proste i małoawaryjne i dobrze biorą wszystko (suche, wilgne, nawet sieczke) nie to co inne zmienne

w tej kasie masz juz siatke i sznurek a szeroki podbieracz jest w standardzie pozostaje tylko wybór wielkosci bo jak robisz baloty do 150cm to wystarczy ta niższa 640 644 648 a jak większe to musu być wyzsza 650 654 658 lub w oznaczeniach fiat agri

miałem juz 3 takie prasy bo sam przywożę i uzywam we własnym gospodarstwie i jestem z nich bardzo zadowolony

i nie żebym coś tu próbował sprzedać czy reklamować ale w tej cenie nie kupisz prasy króra tak pójdzie jak hew holland bo np john deere musisz dać więcej nie biorąc pod uwage jd 550 bo tu są problemy z drobną słomą lub wilgną sianokiszinką

następna super prasa to krone zniennokomorowa ale tu juz masz zupełnie inne pieniądze

chyba że wolisz stałokomorową to kupi sie taniej ale one idą ciężej pod koniec i nie zbijają od samego początku tylko na koncu dobijają a zmienna ciągnie cały czas i ciągnik ma cały czar równe niewielkie obciązenie

 

a masz może jakąś new holland na sprzedaż, właśnie szukam takiej z siatką w bardzo dobrym stanie w 100% sprawną z szerokim podbieraczem jakby coś to pisz pozdrawiam gg 28064226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych większych problemów. Rocznie robię tylko 100 T słomy na własne potrzeby w belach fi 155. wydajność na średniej słomie to 8T na godzinę przy owijaniu siatką, sznurkiem nigdy nie owijałem. W rodzinie mają pasową, w testach które czytałem taka ściska najmocniej z wszystkich firm. Sterowanie przez komputer, może sama wszystkim sterować albo operator załącza. Jedyny problem który miałem to zawilgotniały sterownik, coś mi się na niego wylało w magazynie i trochę głupiał po podłączeniu do prasy. Wystarczyło rozłożyć, przedmuchać i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką zapotrzebowanie na moc ma prasa claas rolnad 46 bez rotora ? 80 koni da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nawet z rotorem pociągnie zawsze możesz noże wyłączyć a warto kupić z rotorem. Inna praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie nawet z rotorem pociągnie zawsze możesz noże wyłączyć a warto kupić z rotorem. Inna praca.
a da się odłączyć noże w 46 ? zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da bez wychodzenia z ciągnika włanczasz i wyłanczasz je. Nie kupuj z podajnikiem rotor jest dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da bez wychodzenia z ciągnika włanczasz i wyłanczasz je. Nie kupuj z podajnikiem rotor jest dużo lepszy.
Ile trzeba szykować na takiego claasa 46?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+- 25000 patrz przy zakupie na numer powinien być na tabliczce i na przednim dyszlu moja z 1995r ma nr 1997 oraz na drut nad nożem odcinającym siatkę oraz oczka gdzie leci sznurek. Im bardziej wytarte tym wiecej zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje remont prasy Z224. Bo mam zamiar kupić taka prasę i nie wiem czy kupić starszą i wyremontować czy wywalić więcej kasy i kupić nowszą w lepszym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koszty remonty,to temat "rzeka".Jeżeli nie posiadasz,to na http://chomikuj.pl/habza.m w folderze dokumenty jest instrukcja i katalog części.W sklepach internetowych można poszukać cen części i sobie obliczyć.A co kupić?To jest pytanie na które jak dla mnie to trudno odpowiedzieć.Bo można kupić w bardzo dobrym stanie,a będą ukryte wady,lub teoretyczny "złom"i samemu niskim kosztem wyremontować.Ja mam prasę z lat 80(czerwoną) i szacuję że już "przerobiłem" ponad 1000ha.A wymieniłem w niej łańcuch podbieraka,rolki na tłoku z listwą prowadzącą i noże.Problemem była korba nagarniacza która kilkakrotnie pękała na spawie.Po kilkukrotnym spawaniu wymieniłem na nową chodzi bez awaryjnie już kilka lat.Jeszcze wymieniłem jeden palec supłacza.Reszta jest w oryginale,także nie wiadomo co się trafi.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TEKMIE za te informacje

wynika z tego że można kupić i starszą prasę i być zadowolonym a przejrzeć trzeba i tak

a może coś wiesz o prasie z 511 z Famarolu

czytałem Twoje wypowiedzi i pisałeś o ciągniku Deutz może masz jakieś informacje na ten temat, interesuje mnie Agroprima 6.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z tym sprzętem nie miałem do czynienia.Na tej stronie jest instrukcja i katalog prasy Z-511 http://instrukcja.pl/i/unia_group_prasa_kostkujaca_1

Odnośnie ciągnika to tyle co z internetu,to raczej pozytywne opinie.Na tej stronie rodzaje(typy)silników http://www.deutz-oldtimer.de/ a tu rodzaje,częstotliwość zmiany i ilość oleju http://www.kroon-oil.com/en/products/product-recommendation/result/WnhenPr8AmRV/deutz-fahr-dx-6.16-agroprima-1991-1995/engine-deutz-f6l-913/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze , mam zamiar kupić prase rolującą ale jest ich tyle typów że nie wiem jaką szukać by była najlepsza i naj mniej awaryjna , to znaczy ciągnik mam zetor 5211 więc niema on zbyt dużo siły , następnie to cena chciałbym kupić coś do 12.000zł. Prasa pracowała by głównie przy sianokiszonce i słomie, troche morze przy sianie ale to ju sporadycznie. Proszę bardzo o podpowiedzi jaką firme i typ szukać do tego mojego ciągnika i do tych prac które by wykonywała, morze macie jakięś na oku bo na allegro jest ih dużo ale ja się nie znam to nie wiem jakiej szukać , wiadomo każdy chce tylko sprzedać a zachwalają każdą. Jak co to morzna pisać nawet do mnie na GG 24282189 lub na e-mail. roberttomasik@o2.pl Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz mały zapas mocy i masz zamiar robić sianokiszonke i miała by ona być dobrze zbita to proponuje zmiennokomorową prase bo stała komora jak bedziesz chciał dobrze zbić to przy końcu bedzie ci dusiła ciągnik a balot i tak do srodka nie bedzie dobrze zbity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy forumowicze , mam zamiar kupić prase rolującą ale jest ich tyle typów że nie wiem jaką szukać by była najlepsza i naj mniej awaryjna , to znaczy ciągnik mam zetor 5211 więc niema on zbyt dużo siły , następnie to cena chciałbym kupić coś do 12.000zł. Prasa pracowała by głównie przy sianokiszonce i słomie, troche morze przy sianie ale to ju sporadycznie. Proszę bardzo o podpowiedzi jaką firme i typ szukać do tego mojego ciągnika i do tych prac które by wykonywała, morze macie jakięś na oku bo na allegro jest ih dużo ale ja się nie znam to nie wiem jakiej szukać , wiadomo każdy chce tylko sprzedać a zachwalają każdą. Jak co to morzna pisać nawet do mnie na GG 24282189 lub na e-mail. roberttomasik@o2.pl Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

A jaki typ lub marke polecasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na początek to nie cytuj tego co pisałeś:)

trudno cos polecić w tej cenie bo ja osobiści miałem kilka new hollandów i jestem zadowolony (teraz też mam) ale tu trzeba niestety większej kasy

za 12 napewno kupisz RIVIERRE CASALIS tylko raczej bedzie wąski podbieracz i ale dobrze by było zeby chociaż były dwa sznurki bo ona dosyć dobrze ciągnie materiał balotujący, z tej marki to model 125 lub mniejszy 115 jak nie potrzebujesz większych balotów (tych 115 jest mniej)

podobne prasy ma też massey ferguson a nawet identyczne tylko malowanie czerwone

kupisz też john deere 550 za to ale tu to różnie bywa z tym pobieraniem masy

troche tansze masz FIATAGRI lub HESSTION ale na ten tamat ci nic nie doradze

ogólnie dobrze by było zeby był szerszy podbieracz i za nim jakis podajnik np widłowy jak jest w new hollandzie i wtedy nie ma mowy ze sieczka nie bedzie brana czy zielona trawa nie bedzie chciała isć (najgorzej jest z sieczką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...