Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy ile ta prasa bedzie pracować bo jak więcej to warto dołożyć a jak nie duzo to RIVIERRA powinna sprostać twoim oczekiwaniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za oszczeżenie , a co do prasy to powiedzmy że sianokiszonki rocznie będzie robić ok. 60 balotów a słomy morze ok. 20 bali.

Koleś mi robił nową simpą i zrobił 34 baloty kiszonki , jak bym tak zliczył to ok. 8 szt. żem wyżucił [ pleśń] , moim zdaniem choć sie nie znam to za słabo były zbite , choć przyznam że trawa była ju troche stara i sporo przerośnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn pleśnienia jest wiele a w ostatnim roku napewno ich nie brakowało ale co do sipmy to napewno nie dobije ci do środka

ja po new hollandzie stawiam balota na stojąco i odwijam w koło i na koncy zostanie wałek nawet grubości ręki i możesz go sobie wziąść i podnieś i sie trzyma (tak to wygląda mniej więcej przy zmiennokomorowych prasach bo zbijaja od początku i cały czas równo) a po sipmie odwiniesz trosze odp początku a środek ci sie rozleci bo srodek nie jest dobity bo masa sie zbija dopiero jak jest zapełniona komora

na tyle balotów to rivierka bedzie ci smigac elegancko i bedziesz sobie mogl nia zrobić mniejsze baloty jak mniej potrzebujesz bo wiadomo ze taka otwarta kiszonka tez nie moze za długo stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z tymi rivierkami 125 ,lub 115 , zmienno komorowymi ,

mam tu na myśli , które lepsze łańcuchowe , pasowe lub walcowe .

czy to jest tylko jeden typ np. 125 mają wszystkie łańcuchy? bądz pasy czy walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te prasy sa tylko pasowe, chyba ze producent wpuścił jakąś mała ilość innych

każdy chwali swoje, wiadomo, zależy do czego bedziesz używał, łancuchowa jest dobra ale krone bo polska to wiadomo, w walcówce zależy taż jakie duze walce i na ile są juz gładkie bo zas może stawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam riwierke i tam nie nazekam ! Sa to pasowki ! Moja wiazanie ma na jeden sznurek ! Prasuje nia juz 3 lata ursus 360 spokojnie daje rade caly czas ma jednakowo ciezko bo zwija snopek od samego srodka nie tak jak walcowe czy lancuchowe ! Zwijam siano i slome !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i pozdrawiam , mam zamiar kupić prasę rolującą do sianokiszonki [do 17000 pl] co byście mi polecili. Oglądałem Welgera 165 zmienokomorowom posowo walcową, co wiecie na jej temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i pozdrawiam , mam zamiar kupić prasę rolującą do sianokiszonki [do 17000 pl] co byście mi polecili. Oglądałem Welgera 165 zmienokomorowom posowo walcową, co wiecie na jej temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniadze to chyba lepszy byłby hew holland-moja opinia bo akurat miałem i jestem zadowolony siatka sznurek, podjanik widłowy i nie ma opcji zatrzymania sie masy na podbieraczu bez wzgledu na to co by to nie wyło od bardzo drobnej słomy do długiej trawy czy czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam sie dokładnie na prasach rolujących . jednak trzy lata temu sianokiszonkę robił mi gość classa stało komorową teraz prasuje mi prasa vicon zmienno komorową i widze że w prasie zmienno komorowej masa jest zbita od poczatku i kiszonka lepiej sie zakisza jest lepszej jakości nie pleśnieje po otwarciu (po stało komorowej bal musiał byśą skarmiony w 5 dni inaczej pleśń go brała całego i był do gnoju a po zmienno komorowej 7 dni to żaden problem ) no i jest mniej bali z pola a niby rozmiar ten sam . więc napewno stawiaj na zmienno komorową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, zawsze powtarzam ze zmienna to zmienna

mniej balotów kiszonki to tez mniej owijania i mniej foli, mniej zwożenia, mniej miejsca zajmują, same oszczędności:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar w przyszłości kupić prasę rolującą. Ma służyć przeważnie do słomy, ewentualnie parę belek do siana.

 

Co sądzicie o pracach John Deere 570, 550, 545, 590 czy ewentualnie inna marka prasy pasowej czy też walcowej?

 

Jakie do tych pras jest zapotrzebowanie mocy ciągnika?

 

Kupić prasę na siatkię czy tylko na sznurek?

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych co wymieniłeś to najbardziej bym polecał 590 i 580 ktorej nie wymieniłeś i z podajnikiem jakims na podbieraczu (czy to widły czy rotor) a najmniej 545 i 550

co do siatki to wiadomo ze troche drozej wychodzi sama prasa no i owijanie tez kilka groszy wiecej wychodzi na balota niz w sznurku ale za to praca idzie duzo szybciej i baloty tez lepiej sie przechowuja i wogole (musisz sobie sam odp ile bedziesz robił i czy bedzie ci bardziej zależało na czasie czy na kasie:P)

co do mocy to do zmiennokomorowej prasy nie jest wymagana duza moc co juz powtarzam któryś raz i nawet dobra c-360 sibie poradzi

co do innej prasy to ze swojego doswiadczenia polecam new hollanda-tansza od JD i w standardzie szeroki podbieracz bo innych nie ma (mowie o modelach 640 644 648 650 654 658) i tu z siatka cie wyjdzie mniej niz JD 580-590 w samym sznurku i czesci tansze

to tylko moja prywatna opinia, jak ktos ma inna to niech sie pochwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam JD 590 prasuje dobrze, tak mocno zbija ze nie mozna prasowac z rosą bo splesnieje, bele robi do 1,8m tak samo jak JD550 tylko to troche starszy typ, a te 545 i 580 wydaje mi się ze robią do 1,6m bele, kupuj tylko ze szerokim podbieraczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie,czy każdy model ma sterownik elektroniczny,czy jest to dobre i czy się nie psuje

Jeszcze jak ustawia się rozmiar belki jaki chce się zrobić,bo dla mnie najlepsze są 120X120,które modele robią mniejsze niż 180,czy jest to nie problem.

 

dzięki za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik jest dobry bo ułatwia prase a wiadomo ze im wiecej czegos tym wieksze prawdopodobienstwo na awarie ale one sa naprawde znikome

co do wielkosci to np model JD590 robi do 180cm max ale rownie dobrze robis 120x120 czy nawet 90x120 i wszystkie prasy zmiennokomorowe maja tak samo ograniczone sa tylko w maksymalnej wielkosci bo jedna robi do 150 np a druga do 180 a jeszcze inna np do 200cm (kwestia zrozumienia co to prasa stałokomorowa a prasa zmiennokomorowa ale to chyba jasne sądząc po znaczeniu słów stałe, zmienne)

i tu jest plus sterownika bo ustawiasz na nim jaki ma byc i smigasz i jak dojdzie do tego momentu to sterownik da ci sygnał ze masz sie zatrzymac i rozpoczyna owijanie czy to sznurkiem czy siatka, po owinieciu da ci sygnał ze mozesz wyrzucac bele, zamykasz komore i robisz nastepna sztuke

prasy bez sterownikow np NH ustawia sie na takim małym cięgle w prasie które wraz ze wzrostem balota w komorze zwalnia jakąs zapadke (tak to mozna nazwac, wszystko zalezy od prasy) a ty masz dawany sydnał czy to jakims piszczykiem ktory jest zamiast tego wczesniejszego sterownika lub np sygnałem dzwiekowym montowanym na prasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam kogoś kto użytkuje prase Claas Rolant 46 bez rotora 120x120,szeroki podbierak, zqkupiłema taki sprzęt, 92r, widze ze maszyna jest prosta z pod siekiery, ale nie ma regulacji ciasnośći beli, i hyba trzeba do niej miec dobry rozdzielacz w ciągniku bo jak bedzie puszczał to nie bedzie sie otwierała klapa na tych siłownikach dwustronnych, bo tu nie ma zatrzasków klapy? bedzie tylko do suhego w celah zarobkowych, wystarczy mf 3060, 80KM mocy? ładne to bele robi? zygzakiem nie trzeba jeżdzić bo ludzie teraz wymagaja i marudzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiał się ktoś kiedyś jaka jest różnica pomiędzy starymi typami rotora (nie połączone ze sobą zęby na nim) a nowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby cokolwiek było, zwykły olej jaki tam masz nie za rzadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam prase sipma i podczas dociskania beli otwiera mi sie tylna klapa czy morzna cos z ty,m zrobic prasa nie posiada chakow morze ten rozdzielacz jesz zle ustawiony rZe nie kontroluje tego prosze o pomoc dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale to mam wszystko w porzadku morze ktos wie jak przestawic rozdzielacz w sipmie rzeby tuyl sie nie otwieral bo czytalem gdzies ze tak morzna tylko nikt nie napisal co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...