Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma za co:)

myśl myśl ale nie za długo bo sprawa jest oczywista, kup sobie NH i napewno z flaszką do mnie przyjedziesz bo bedziesz zadowolony:) a sąsiedzi co mają polskie bedą Ci zazdrościli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,potrzebuję porady odnośnie prasy rolującej,potrzebuję do rolowania siana,w tej chwili użytkuje kostkującą firmy walger ale problematyczne jest ładowanie dużej ilości kostek,rozładunek,później zimą znowu ładowanie,przewożenie do domu z wynajmowanej stodoły itp.W okolicy jest do sprzedania prasa rolująca FIATAGRI 5650 oraz 5670.Interesuje mnie przelicznik ile mieści się kostek w jednej rolce,jak awaryjne są te prasy,w kostkującej bez przerwy jakiś problem się pojawiał.Nie mogę znaleźć żadnej informacji w internecie na temat tej prasy.I jeszcze pytanie,czy te rolki ładnie się trzymają na sznurkach i nie rozwalają się czy lepiej kupić siatkującą,zawsze można taką gdzieś przeturlać i się nie rozwali.

Bardzo proszę o pilną odpowiedź,muszę zdobyć jak najwięcej informacji w krótkim czasie by podjąć decyzję jeszcze przed sianokosami.

Pozdrawiam.

Kasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego modelu dokładnie sie nie wypowiem ale ogólnie prasy balotujące są mniej skomplikowane od kostkujących za to mniej awaryjne, nia ma tam takiej precyzji w wiązaniu jak w kostkach gdzie kilka mm i juz nie wiąże

prasa ta za te pieniądze nie jest zła prasą, wszystko zależy na jaki areał i jake pieniądze maja być na to przeznaczone

w balocie miaści sie mniej więcej ok 20 kostek, wszystko zależy jakie jest ustawione zbicie bo może być mniej ale może też być więcej, przy większym balocie wychodzi sie jeszcze lepiej bo mniej zatrzymywania, mniej zbierania itd.

co do siatki to wiadomo że w siatce lepiej sie przechowuje i trzyma szczególnie drobna słoma która w sznurku może sie rozlatywać, siatka wychodzi delikatnie więcej niż sznurek ale jakby policzyć paliwo i czas to za dużej różnicy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź,szczerze powiedziawszy zaczęłam się zastanawiać czy ta zmiana się opłaca,właściwie w moim przypadku najlepiej byłoby w czasie sianokosów po prostu wynająć kogoś z belarką ale mało kto chce przyjeżdżać do siana,wolą do słomy.Zbieram około 600 kostek rocznie,niby nic ale zawsze jest to praca ,,po pracy'',zawsze jest stres jak chmura nadchodzi a 200 kostek jeszcze na polu,balotów byłoby to 10 sztuk,można owinąć folią i bezstresowo zebrać po deszczu.Problemem jest to że mąż nie zna się na mechanice,sianokosy idą pełną parą do pierwszej awarii czy rwanego sznurka w prasie,wtedy stop.Przy kostkującej wynajmowaliśmy człowieka z traktorem,ciągał prasę i miał pojęcie,coś tam sobie poustawiał i szło,naszym traktorem to zaraz rwało sznurki.Gdyby rzeczywiście prasy rolujące były mniej awaryjne to z pewnością miałabym mniej stresu w czasie zbioru.

Pozdrawiam.

Kasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa mniej skomplikowane od kostek z całą pewnością, sam miałem kiedys kostke i wiem jak jest, po tym miałem juz kilka rolujących i z nimi nie było większego problemu a tymbardziej jeżeli chodzi o wiązanie

Jeśli prasa jest beż większej elektroniki to jest bardzo mało awaryjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prasie Claas Variant 260 - 280, jak z wydajnością , zapotrzebowaniem na moc, awaryjnością i czy nadają się do sianokiszonki. Prasa głównie potrzebna do słomy (95%) i troszkę sianokiszonki(5%), na prasę chcę przeznaczyć około 40 000 zł. netto , ciągnik do prasy to Zetor Fortera 112 ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dla zainteresowanych prasą Z230,fragment z pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do orjentica - (ale nie tylko) - jeśli masz możliwość prasa z siatką - przekonałem się na sobie - co prawda mam sipme - jedni chwalą inni ganią - aparat na siatkę i sznurek - więc sznurkiem jechałem jeden sezon i już nigdy nie wrócę - no chyba że się coś zepsuje (tyle, że zabardzo nie ma co - kwestia dobrej regulacji) - siatka fakt, że droższa - ale oszczędność paliwa nie mówiąc już o czasie - to i tak na korzyść siatki - rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile liczycie kostkowanie Sipmą ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam vicona RF121 rolującą i mam wałek przekaźnika mocy z jakimś chyba sprzęgłem i to sprzęgło zauważyłem że dzisiaj było powiem nawet gorące czy to normalne czy coś sie psuje? Dodam że tak jakby mi tam zaczyna cos stukać chrupać czasami ale niemocno krzyżaki chodza delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile bierzecie za prasowanie siana w okragłe bele?

Mam mtz952 i farme II w ubiegłym roku brałem po 10 zł (moja siatka) - w tym roku wczoraj też tak wziąłem - ale powiedziałem, że to w promocji - 1 klient Ale tak sobie myśle że 11 powinno być - jak nie 12 - paliwo w górę,l siatka też - co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korsarz czy toja prasa vikon , robi takie gwiazdy z boku czy zwija od razu ? Mam rolant 62 bela 155 cm i w tym roku mam jej już dość dobijałem siano do 250 atm i mimo tego wychodzą flaki a jeździłem wolno. Musze zmienić na jakąś pasówkę albo na taką co robi 120 /120 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsarz

Sprzęgło na wałku jest zwykłym sprzęgłem przeciążeniowym. Na nim nic się nie ślizga w normalnych warunkach więc od siebie grzać się nie może. Jak nastąpi przeciążenie to strzela jak karabin maszynowy bo zęby przeskakują po sobie. Jeśli jest gorące to na pewno nie z powodu sprzęgła ale wału kardana, na którym jest ciągłe tarcie na łożyskach. Wałek trzeba smarować . Grzać się może jak się ciągle włącza. No chyba, że masz sprzęgło cierne a nie zębate, ale ja się z takim nie zetknąłem w wałkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde niewiem co to za sprzęgło ale tam mam smarowniczke do tego sprzęgła i po jednej smarowniczce na krzyżakach. Nasmarowałem to sprzęgło dzisiaj zrobiłem aby 5 bali i sie niezagrzało ciekawe jak pujdzie w ostzrejszej robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką prasę można uczepić do c 360 , pomijając sipmę . Mam walcową class 62 i chętnie zamienię za coś mniejszego , może być pasowa .Podpowiedzcie bo nie mam pojęcia jaka pójdzie i jakie wyjdą z tego bele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o porade ile można skrócić pasy w prasie hesston 5660 napinacze pasów są mechaniczne na spreżynach pasów jest 6, 2 ciasne 4 lużne złącza w marnym stanie wymagaja wymiany mam ms25 jak to pogodzic i ile skrócic żeby w czasie pracy nie porozrywać pasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie niezawodnej prasy zwijającej która będzie przez długie lata pracować bezproblemowo i robiła najbardziej zagęszczone bele polecam markę ORKEL - 5 lat gwarancji lub 50 tysięcy balotów.

 

Zapraszam na pokazy do Kąkolewa, Opola, Szepietowa, Minikowa w 2011 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaką prasę można uczepić do c 360 , pomijając sipmę . Mam walcową class 62 i chętnie zamienię za coś mniejszego , może być pasowa .Podpowiedzcie bo nie mam pojęcia jaka pójdzie i jakie wyjdą z tego bele.

 

jesli chcesz miec zbite i to od samego początku bez żadnych gwiazdek na balocie polecam jakąkolwiek zmiennokomorową, idzie cały czas pod takim samym obciążeniem i c-360 sobie poradzi a nie tak jak ta co masz pod koniec dobijania ciagnik dostaje kilkukrotnie większe obciążenie niż od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam prosze o porade ile można skrócić pasy w prasie hesston 5660 napinacze pasów są mechaniczne na spreżynach pasów jest 6, 2 ciasne 4 lużne złącza w marnym stanie wymagaja wymiany mam ms25 jak to pogodzic i ile skrócic żeby w czasie pracy nie porozrywać pasów

 

 

prawdopodobnie masz prasę 5650 bo na 5660 się nie natknąłem ,długość pasów do niej to 950 cm choć jest wariant 930cm najlepiej wyjąć wszystkie i je wyrównać na jednakową zalecaną długość wtedy spinki dłużej pobędą a belowanie będzie bezproblemowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak napisałeś HESSTON 5650 przepraszam za pomyłkę ,jeden założyłem nowy ,reszte skruciłem na wymiar najkrutszego i pozakładałem nowe spinki ms 25 teraz pasy są równo naciagnięte ,dzięki za wymiar pasów pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaka prasa byłaby odpowiednia do Ursusa 3512 - pytam bo muszę najpierw kupić prasę a dopiero później większy ciągnik ( za jakieś 2 lata). Szukam kogoś kto już pracował takim ciągnikiem z owijającą. Ilość balotów około 200 rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to do tego ciagnika nie bedzie za ciekawa maszyna wiec lepiej te dwa lata nająć kogoś a poten jak juz bedzie ciągnik to kupić prase

ale jak już chcesz to napewno coś małego typu sipma ale z zachodnich albo mała zmiennokomorową np riviere albo hestiona-one idą lekko i dawają równe obciążenie przez cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...