Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jaka jest prasa lepsza łańcuchowa wałkowa czy pasowa bo mam zamiar teraz coś kupić i nie wiem na co się zdecydować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem pasowa zmiennokomorowa, ewentualnie łańcuchowa zmiennokomorowa ale na bardzo drobnej słomie może mieć problemy (znajomy nie mógł sobie poradzić z drobną słomą a ja wjechałem pasówką zmiennokomorową i nie było żadnego problemu

taka idzie w każdych warunkach-mokre, suche, drobne, bierze wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy i jakie modele pras są naj lepsze naj mniej awaryjne i tylko nie takie drogi bo planuje przeznaczyć ok 30 tyś zł i jakie zapotrzebowanie mocy jest do takiego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienna nie potrzebuje tyle mocy bo do HN starcza juz 60KM a 80 to już idzie pełną parą

za te pieniądze to kupisz NH w idealnym stanie i jeszcze powinno zostać w siatce szerokim podbieraczu (to akurat tu standard) i z nożami jak potrzebujesz, te prasy są dobrymi prasami i dosyć małoawaryjnymi a ceny części nie śa tak drogie jak JD czy claasa

z JD juz bedzie tak na styk z kasą

starczy na biede jeszcze na Varianta ale jak ze siatka i rotorem to może być kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest problem z nh ze ich jest mało osobiście tylko spotkalem się z claasem tylko nie wiem jeki model jest naj lepszy bo znajomy ma wałkową rolanda 250 rc i muwi ze lepszej nie trzeba a co do pasowych to duzo osub jesobie chwali i właśnie nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walcówki nie kupuj bo jak bedzie drobna słoma to nie pojedziesz, dziaiaj musiałem jechać NH gościowi co ma walcówke bo nie dawał sobie rady

jak chcesz to moge sprzedać hehe chociaż wolałbym po żniwach bo nie mam następnej a w tym roku sprzedałem już 3 NH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze ale mozesz wysłać zdjęcia ma pocze bo NH to jeszcze nie widziałem mój email to kamil889900@wp.pl i co ona ma i w jakiej cenie takie chodzą to moze i bym coś pomyślał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjade w pole to zrobie ci zdjęcia tylko teraz niestety pada

a z wyposażenia to szeroki podbieracz (w standardzie przy tych prasach) podwójny sznurek, siatka (wszystko ustawiane na komputerze, wielkość balota taż) szerokie ogumienie, komora zamykana na haki,

możesz popatrzeć wstępnie na allegro wpisująć w wyszukiwarke new holland 640, 644, 648 (modele robiące balot do 150cm) i 650, 654, 658 (modele robiące baloty do 180cm wysokości)

640 i 650 to modele starsze a 644, 648, 654 i 658 to modele nowsze z nowszym komputerem z funkcją pokazywania równomierności zbijania balota po bokach dzięki czemu wiadomo na które strone zjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie.... ten komputer z newholland to podłącza sie do gniazda zapalniczki traktora czy jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to możesz tam podłączyć ale nie wiem czy wystarczy tam napięcia bo siłowniki potrzebują dobry prąd aby wszystko dobrze działało

ostatnio jak sprzedałem prase to gościu do mnie dzwoni że nie działa (prasa w 100% sprawna) a on sobie podłączył prąd pod postojówki i to nie wystarczało, dopiero jak podali prąd bezpośrednio z akumulatora przez bezpiecznik oczywiści to zaczęło wszystko działać jak należy i tak najlepiej zrobić

orginalne gniazda w zachodnich ciągnikach maja prąd od rozrusznika czyli tak jakby prosto z aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to wszystko jasne... bo tak sie zastanawiam czy warto zmienić rollant 44s na jakiegos new holland typu 644 albo 648... niby na claasa nie narzekam ale jakiś taki niedosyt mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w NH bedziesz miał napewno bardziej zbite i to od samego początku równomiernie do końca i to przy mniejszym zapotrzebowaniu na moc a przynajmniej cały czas równe obciążenie

plusem jest też to że możesz robić różne rozmiary balotów (przy modelach które wymieniłeś akurat jest to do 150cm ) a to dużo zaoszczędza pracy bo jest mniej do zbierania przy czym można ograniczyć koszty

nie wiem jak ci idzie ta prasa w bardzo drobnej słomie bo niektórzy narzekają a w NH nie ma opcji żeby nie chciała "iść"

druga sprawa podejrzewam że przy większej ilości słomy potrafi ona też sie zatrzymać na podbieraczu lub za nim jeśli jest w dodatku drobna a w NH nie ma takiej możliwości dzięki podajnikowi widłowemu za podbieraczem, no i szerokość samego podbieracza też robi swoje

wszystko co napisałem to są moje własne doświadczenia i nie pisze tego tu po to aby coś zareklamować czy coś w tym stylu-tak dla jasności:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam widły za podbieraczem i ładnie ciągnie.... w drobnej słomie to lubi bal stanąć ale troche żywicy i kamyczków na spodnie (najbardziej wytarte) walce i daje rade.... podbieracz nie dość że wąski to jeszcze wysoki i czasem drobna trawa lubi przed nim uciekać...

A czy w takim NH mozna poluźnic stopien ubicia do tego stopnia aby bale były w miare luźne ( tak żeby se zielonke dowozić wprost na żłoby i można ją łatwo rozwijać).

A ten komputer to bywa awaryjny w takiej 10-15 letniej prasie ? bo mam troche strach od tego i kosztów z tym związanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak można poluznić, na siłowniku jest zawór który sie wkręca aby zwiekszyć cisnienia przez co pasy są bardziej naciągane a po wykręceniu zaworu zostaje tylko sprężyna po drugiej stronie prasy ale na samej sprężynie nie są juz zbite tylko w miare luże, do tego jak sie jedzie szybko to też mniej sie zbije

co do komputera to miałem już kilka tych pras zawsze każdą z nich używałem we własnym gospodarstwie i naprawde szczerze to nie było z tym żadnego problemu

znajomemu coś tam sie spaliło ale to troche sam zawinił bo jakieś zwarcie zrobił ale za 500zł mu to zrobili i jeżdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś już kilka ?? to tak je intensywnie wykorzystujesz i sie zużywaja czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady na kilkunastu hektarach to ona by mi starczyła na dożywocie:P

poprostu przywioze jakąś i używam w gospodarstwie i miedzy czasie ogłaszam no a jak sie sprzeda to przywożę następną i tak po kolei, nieraz była przywiezona to nawet nie zdążyła w pole wyjechać bo gościu zabrał ale przeważnie staram sie wyjechać i zobaczyć jak to wszystko pracuje i czy czegoś nie trzeba poprawić bo wiadomo nowe to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten komputer nowszy z funkcją równomierności zbijania to dobra rzecz bo robiłem u znajomego tylko ze to była nowa prasa John Deere to o wiele łatwiej zrobić równą bele niż w zwykłej na wyczucie . A co sądzicie o class variant czy w nowszych modelach komputer tez jest z funkcję równomiernością zbijania po bokach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prasa super tylko to już są zupełnie inne pieniądze i cześci przy ewentualnej naprawie też droższe

co do funkcji komputera to jak już jest to w bardzo młodych rocznikach (kilku letnie) bo reszta ma tylko sterownik (taki jakby pilot) reszta ustawiana jest mechanicznie na prasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prasy NH : RF740 i RF750 co o nich sądzisz i czy warto trochę więcej wydać czy już lepiej claas bo te naj bardziej mi się podają i do claasa naj bardziej mam zaufanie tylko ze drogie . Bo ja jakoś nie za bardzo mam przekonanie do NH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prasy te to praktycznie to samo technicznie co poprzednie modele z tym że z zewnątrz sie troche różnią i ewentualnie mogą mieć rotor i mają troche inny aparat do siatki ale układ pasów i walców jest taki sam więc można wybierać wtedy albyo NH albo claas bo te same pieniądze mniej więcej

wszystko zależy na jakie potrzeby ta prasa i ile bedzie "chodzić" i czy warto wydawać tyle

co do przekonania to wiadomo każdy ma tam jakiś swój gust i coś sie podoba a coś nie

mi np kiedyś wogóle sie NH nie podobała i to nie tylko z wyglądu a od kiedy przywiozłem pierwszą (przez przypadek bo tylko taka była a musiałem coś mieć bo były łąki do koszenia ) zmieniłem zdanie i na razie o innych nie myśle, nawet jakbym tą sprzedał to następna też bedzie NH:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o doradztwo w sprawie prasy, która do c360 by pasowała, niedroga, max 200 balotow, słoma po małych bizonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne walce do pras rolujących Welger !

Walce gładkie, listwowe, użebrowane.

 

1753.17.01.01

• RP 402

• RP 420

• RP 502

• RP 520

 

1724.18.01.03

• RP 202

• RP 220

• RP 235

• RP 302

• RP 320

 

1724.14.21.03

• RP 202

• RP 220

• RP 235

• RP 302

• RP 320

1724.19.01.03

• RP 202

• RP 220

• RP 235

• RP 302

• RP 320

• RP 402

• RP 405

• RP 420

• RP 435

• RP 502

• RP 520

 

Informacje;

Telefon 698145380

GG 37462277

@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na oku prasę John Deere 550 pasowa, zmiennokomorowa, wąski podbieracz z gwiazdami, ze sterownikiem. Tyle wiem przez telefon i będę chciał jechać obejrzeć ale nie wiem na co mam zwrócić uwagę, jak sprawdzić np sterownik itp. Nie miałem nigdy styczności z rolującą tylko z polską kostką. Facet mówi że jest na dwa sznurki i taką bym chciał ale po czym poznać że jest na jeden lub na dwa?? Czy podaje z dwóch kłębków na raz?? Proszę o rozjaśnienie. A i czy cena wyjściowa za taką jest dobra ?? (15.5 tys) Dużym plusem jest to że jest 12 km odemnie więc zaoszczędzę na transporcie i na wyjazdach w celu obejrzenia. prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...