Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego "andrews" patrz na stan pasów, bo to nie jest tania rzecz, później obejrzeć w jakim stane są aparaty do podawania sznurka. Łożysk, tulei i innych elementów nie sprawdzisz dokładnie bez próby roboczej w polu. Oczywiście poproś żeby prasę podczepili do ciągnika i uruchomili. Patrz czy w prasie nic nie strzela i zgrzyta. Sterownik też ciężko będzie sprawdzić bez pracy. Na sterowniku będą 2 zegary które pokazują czy balot jest równo zwijany(prasą trzeba będzie jeździć "wężykiem" po zgrabionym wałku siana, czy zielonki, żeby równomiernie wypełniać komorę). Ps najlepiej będzie to wychodziło tak po 4-6 browarkach. Na sterowniku będą kontrolki od zamknięcia komory- zielona, przed podaniem sznurka będzie mrugała pomarańczowa. Jest też czerwona chyba od przeciążenia- przepełnienia komory. Będzie też pokrętło chyba do ustawienia od jakiej średnicy zaczyna dociskać belę. Sznurek będzie podawany z 2 kłębków. Cena dobra, teraz tylko stan ocenić, żeby na początku sezonu zbierania paszy w garażu nie siedzieć. A który rok produkcji?? Weź ze sobą kogoś kto ma prasę pasową żeby obejrzał. Najlepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pomogłeś kolego ale ja nie mam nikogo w okolicy kto ma pasową i muszę sam sobie poradzić. Facet mówił że trzy pasy są nowe a reszta względna jest jeszcze ale muszę zobaczyć sam. A i mówił że jest na dwa sznurki ale ciągnie z jednego kłębka czy to możliwe że wiąże na dwa?? czy tylko ściemnia z podwójnym sznurkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że z jednego kłębka ma 2 sznurki pociągnąć do owijania to napewno bajka. Może dla sprzedającego chodzi o to że balot jest podwójnie owijany sznurkiem, tzn. sznurek w prasach na jeden kłębek idzie od środka do boku beli, dalej do przeciwległego boku i wraca na środek. Sprawdź czy będą w tej prasie 2 aparaty do podawania sznuka i 2 prowadniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej prasie podajnik sznurka jest jeden który owija na dwa sznurki równolegle , muszą byc dwa kłębki, zaczyna z jednej strony kończy po drugiej stronie balota, a z wąskim podbieraczem to ja bym odpuścił, ja mam ze szerokim i to czasami jest za wąski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedz a co do szerokości to jest wąski ale ma gwiazdy po bokach więc powinno to być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z wąskim podbierakiem i trzeba małe wałki kręcić. Zdjęliśmy w swojej prasie wałki napędowe do pasów żeby założyć nową gumę. Wiecie czym ją przykleić? Gumę do metalu tak żeby się nie oderwała w pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem NH 644 (tak jest na tabliczce znamionowej) ale a obudowach 648 nie wiem dlaczego, ale to mi nie przeszkadzało, rocznik 2002, dokładnie ta

http://otomoto.pl/new-holland-648-wielkopoplska-2002-rok-648-A140979.html

 

Prasa w dobrym stanie, jest parę poprawek do zrobienia (3 spinacze na pasach), kilka nowych zębów w podbieraczu.

No i wg mnie co najważniejsze nie ma żadnego sterownika (choć w ciągniku lubię elektronikę ale w prasach jeszcze nie mam za dużo doświadczenia), więc wybrałem najprostszy model

Podłączona do ciągnika, wszystko działa, jutro przywiozę do domu i zrobię próbę pewnie na słomie niedługo chociaż w stodole.

I teraz moje pytanie - macie jakiś sklep w internecie z pewnymi spinkami do pasów (no liczę że 200 zł starczy na jedną ).

A i mam parę zębów do wymiany w podbieraczu - wydają się podobne do sipmy - albo od czego innego pasują :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny dostaniesz w Sycowwie w najlepszej cenie. Jak nie będą mieli to dorobią jak wyślesz jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/37084 spinki takie sam założysz http://www.mlt.pl/ms25-zspcze-do-pasolnictwo-97.html i http://www.c-t-p.com.pl/237/Pasy/Do_pras_roluj%C4%85cych.html można kupić metrowy odcinek i podzielić to może wyjdzie taniej i musisz mieć dobre końcówki do wkrętarki pz 2 , bo wkręty ciężko się wkręca i łatwo uszkodzić i potem ani w prawo ani w lewo a pod Kaliszem masz serwis New Hollanda ja tam kupowałem złączki ms 25 chyba po 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w metrowym odcinku

http://www.sklep.gaska.com.pl/Zlaczka-pasa-ze-stali-ocynk-komplet-z-drutem-i-sru%283,25945,25939%29.aspx

 

Kupował ktoś je wcześniej, chodzi o jakość a dzisiaj przywiozłem prasę i no min 3 muszę wymienić a na żniwa by trzeba mieć jeszcze ze 2 w zapasie

W tym sezonie pójdzie z ciągnikiem M-F 675 więc na pewno szału nie będzie z dobijaniem itp, i też moje pytanie, bo jest zegar i z jaką siłą dobijać słomę i z jaką siano (suche i podsuszone na kiszonkę).

No i jaki olej zalać do układu smarowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić prasę pasową z rotorem i nożami, będę ją głównie używał do słomy oraz do niewielkich ilości sianokiszonki.

Mam ciągnik 140km także z mocą nie będzie problemu... Jaką prasę byście mi polecili, bo od miesiąca szukam i jakoś nie mogę się niczego doszukać...

Przeznaczyć mogę na nią ok 35tys, chociaż jeżeli by było trzeba jakieś pieniądze by się dodatkowo znalazły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ciągniku to powinieneś pomyśleć o dużej kostce ,ja się przesiadłem w zeszłym sezonie z rolki na kostkę HN 1010 i to był strzał w dziesiątkę zarówno w słomie jak i w sianokiszonce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no bez przesady na kilkunastu hektarach to ona by mi starczyła na dożywocie:P

poprostu przywioze jakąś i używam w gospodarstwie i miedzy czasie ogłaszam no a jak sie sprzeda to przywożę następną i tak po kolei, nieraz była przywiezona to nawet nie zdążyła w pole wyjechać bo gościu zabrał ale przeważnie staram sie wyjechać i zobaczyć jak to wszystko pracuje i czy czegoś nie trzeba poprawić bo wiadomo nowe to nie jest

 

 

 

A masz może teraz jakąś NH na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś jaki olej lać do NH 648 do centralnego smarowania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wcześniej ktoś pisał że można wlać dowolny olej byle był rzadki - sam nie mam prasy ze smarowaniem więc doświadczenia nie mam.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o doradztwo w sprawie prasy, która do c360 by pasowała, niedroga, max 200 balotow, słoma po małych bizonach.

 

Ja kupiłem w zeszłym roku prasę Deutz-Fahr 2.30 i jestem z niej zadowolony. Zrobiłem ją około 120 balotów sianokiszonki, 80 siana i 30 słomy. C-360 radził sobie z nią, tylko w słomie miał ciężko gdyż była to słoma po pszenżycie jarym (musiałem ją dosłownie szukać) i przez około 300 metrów ją dobijało- czarny dym i po 10 balotach woda się zagotowała. Ja ją mam dosyć mocno ściśnięte, gdyż głównie robię sianokiszonkę. Oto kilka zalet w porównaniu z Krone Kr-120:

1) ma większe gardło

2) ma dużo trwalszą konstrukcje (Krone ma zazwyczaj wykończone łańcuch i zębatki, no i jeszcze te dziesiątki łożysk wymienianych co sezon)

3) posiada owijanie na 2 sznurki

4) większość posiada centralne smarowanie

5) dużo mocniej dobija- ale też można nią jechać na sztuki

 

Teraz kilka wad w mojej:

1) mogłaby mieć szerszy podbieracz

2) przydałyby się szerze koła (na 1 ha mokrej łąki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowie ktoś jaki olej lać do NH 648 do centralnego smarowania??

 

olej mozesz tam lać jaki tylko masz, każdy bedzie smarował dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprężyny http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/37084 spinki takie sam założysz http://www.mlt.pl/ms25-zspcze-do-pasolnictwo-97.html i http://www.c-t-p.com.pl/237/Pasy/Do_pras_roluj%C4%85cych.html można kupić metrowy odcinek i podzielić to może wyjdzie taniej i musisz mieć dobre końcówki do wkrętarki pz 2 , bo wkręty ciężko się wkręca i łatwo uszkodzić i potem ani w prawo ani w lewo a pod Kaliszem masz serwis New Hollanda ja tam kupowałem złączki ms 25 chyba po 120 zł.

 

120 to duzo, ja je kupowałem po 70zł a za 100 to mogłem kupić orginał na nity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do mikruss-a, te prasy raczej powinny byc ze sterownikami ale zdaża sie ze też sa bez chociaż dziwie sie ze nie chciałeś ze sterownikiem bo to nic takiego skomplikowanego nie jest a bardzo ułatwia prace

rozumiem tez ze masz tylko sznurek skoro bez sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no bez przesady na kilkunastu hektarach to ona by mi starczyła na dożywocie:P

poprostu przywioze jakąś i używam w gospodarstwie i miedzy czasie ogłaszam no a jak sie sprzeda to przywożę następną i tak po kolei, nieraz była przywiezona to nawet nie zdążyła w pole wyjechać bo gościu zabrał ale przeważnie staram sie wyjechać i zobaczyć jak to wszystko pracuje i czy czegoś nie trzeba poprawić bo wiadomo nowe to nie jest

 

 

 

A masz może teraz jakąś NH na sprzedaż?

 

tak mam teraz odpowiednik NH 644 tylko w lepszym wykonaniu w barwach fiatagri ale wiem że już kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlo moze i sie nie boję ale cena była dobra, 2002 rok no i stan naprawdę dobry

I gdzie te spinki kupowałeś bo ja jeszcze nie zaglądałem tam bo nie miałem czasu

A co do prasy to pojeździ na pewno 1 sezon, może dwa i będzie nowsza ale na razie muszę inne maszyny kupić, bo chciałem już BR-kę ale trochę za droga jak na ten rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...