Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Taniej taniej, z balami sobie poradzisz bez stodoły nawet jak ich nieprzykryjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

555 za 1000m to troche drogo wyjdzie na balota szkoda że te prubki niesą tańsze sam bym sprubował. A może są już użytkownicy takiego wynalazkun, niech sie wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tanie to nie jest niestety

ja kiedyś jechałem folią bo akurat była w prasie to nawet to fajne było ale folia sie skonczyła to już nie kupowałem bo mam gdzie chować bele to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak ktoś by szukał mam belarke welger rp 15 S siatka sznurek szeroki podbierak 120x150 stan jak nowa ma zrobione ok 600 belek od nowości jak by coś podeśle fotki kontakt gg 9896798

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak ktoś by szukał mam belarke welger rp 15 S siatka sznurek szeroki podbierak 120x150 stan jak nowa ma zrobione ok 600 belek od nowości jak by coś podeśle fotki kontakt gg 9896798

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoją NH 648.

Mało kiedy chwyta mi bela sznurek jak iglice go podawają przy komorze, sznurek z iglicy wystaję ok 10 cm i jest wg mnie za krótki.

I jeszcze jedno - na prawym aparacie jest widzę lepiej bo po ucięciu sznurka nóż go jakby przyciska i puszcza dopiero jak iglica się składa do podawania sznurka, z lewej stroy po ucięciu sznurek sobie wisi, nóż go nie trzyma.

Co trzeba wyregulować i w jaki sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym ze sznurka nie trzyma to sie nie przejmuj, wazne zeby go ucieło

aby bylo wiecej sznurka musisz podkrecic drążek który podnosi te iglice, jest od do góry i idzie do siłownika elektrycznego lub do przekładni jeśli nie masz kompa, jest to taka sruba rzymska i musisz ja skręcić lub rozkręcic (teraz dokładnie nie pamietam ale bedziesz widzial) wtedy iglice pójda dalej i sznurak bedzie uciete później przez co bedzie dłuższy, jesli jeszcze bedzie za krótki to musisz opóźnić do maksa ucinanie sznurka aby był ucinany przy samym koncu wiązania a regulujesz to dwoma śrubami na których sa spręzyny i są one pod osłona po prawej str prasy (tam ggdzie jest tylko jeden mały łancuch) każada śruba odpowiada za swój docisk noża i musisz to ustawić równo

a tak wogóle to musisz jeszcze chwile jechać jak poda sznurek i ci piszaczy ze masz sie zatrzymać aby sznurek poszedł razem ze słomą wtedy lepiej go bierze no ale musisz mieć wiecej tego sznurka niż te 10, ja mam gdzies dobre 20cm jak nie 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pawlo

czasami wystarczylo ze pociąglem ze 3-4 cm sznurek ręką i już go chwyta, ucina dobrze bo bardzo późno

i jeszcze pytanie odnośnie prowadzenia sznurka - są dwa oczka z przodu prasy i przy dyszlu schodzi w prasę sznurek i poźniej nie mam żadnego oczka, dopiero na iglicach, sznurek trze się delikatnie o ramę - czy tak ma być bo na moję by się przydało jakieś jeszcze po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz oczko z 10-15 cm przed koncem iglic a wczesniej jest na poczatku iglić przy samej przekładni i miedzy tym oczkiem a tym porcelanowym sznurek idzie po ten okrągłej czesci ramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlo u mnie tak idzie a bylem wczoraj u handlarzy i mieli kilka takich i pochodnych i sznurek między iglicą a porcelanką był puszczony pod okrągłą ramą przez nakrętke ktora jest przyspawana do ramy od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak masz to ok a co do handlarzy to wiadomo jak jest

to byłeś gdzieś w okolicy ostrowa? bo to też moja niedaleka okolica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam 18 km od Ostrowa , koło Raszkowa a byłem w Głogowie pod Raszkowem u znajomego co ma prasy a ciągniki tez już nie raz u niego brałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pawlo za pomoc.

Faktycznie wystarczyła regulacja tej rzymskiej śruby (trzeba ją rozkręcić - u mnie wystarczyło o ok 1 cm i iglice podniosły się o kilka cm).

Zrobione wczoraj 150 balotów i śmiga aż miło

PS. jaką mają te NH średnią wydajność, ja ciągnikiem massey 675 z tą prasą w ciągu godziny bez problemu robiłem po 25 balotów (120x130) i myślę że dobry wynik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz to na flaszkę muszę kiedyś wpaść

ja w sznurku nieraz robiłem ponad 30 na godzine, wszystko zależy ile jest słomy bo jak trzeba jeździć i jeździć aby balot był to dużo sie nie zrobi, na ten rok 25 jest dobrym wynikiem bo nie ma tyle słomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę. Posiadam prasę John deere 550 . Jak zrobić nią sianokiszonkę tak by owijając ni e wychodziły jajowate? docisk jest na połowie zielonego pola fakt sznurek tez może nie za gęsto. mam pytanie czy u was sznurek jest mocno trzymany przez oczko w belarce i na tym ramieniu które podaje sznurek? docisk macie ustawiony przy sianokiszonce na maxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do konca zielonego mozesz miec spokojnie docisk a nawed dalej ludzie jezdza, sznurek powinien mieć delikatny opór a najważniejsza sprawa to nie za szybko jechać i przede wszystkim równe pokosy na całą szerokość podbieracza a nie jakaś wąska kiszka i jeszcze w dodatki skręcona przez gwiazdową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu prasy 2 sezon ogrzewam dom i szklarnie słomą. Jaką prasę polecacie? Do sprasowania ok 3tys kostek (zwykłych małych) miała by chodzić z MF-255 1500zł zapłaty za usługę to spora kasa, więc prasa szybko by się zwróciła

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobrą prasę kostkującą to ok 10 tyś musisz wydać.

Ja osobiście polecam polską Sipmę, w gospodarstwie ojca od 1993 roku ( kupion jako nowa) i rok w rok prasowała pod 20ha siana i słomy, ostatnie 4-5 lat może ok 10 ha bo sporo w belach robimy, ale prasa w orginale, jedyne co było wymieniane to iglice drobne elementy przy aparatach ( aparaty jeszcze ori)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Mikruss 10 - 12 tys.

I czy to się szybko zwróci? Jak doliczysz koszty paliwa to potrzeba 10 lat.

Jeśli nie masz problemu z wynajęciem to sobie odpuść zakup.

W tym czasie co byś prasował to połowę zwieziesz.

Co innego jeśli jest kłopot z chętnym na usługę, wtedy nie ma wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość co mi prasuje jest z miejscowosci 10 km ode mnie i krzywi sie ze tyle musi jechać w tamtym roku brał 30zł mniej spora podwyżka jak na jeden sezon miał bym jeszcze kilku chętnych na usługi pogoda jest różna a muszę czekać w kolejce i w tym roku 2 razy słoma mocno zmokła 10 lat na zwrot to sporo tylko, że nie odstąpię od słomy.na ogrzewaniu domu szklarni i innych pomieszczeń oszczędzam co sezon 10-11 tys a to już duża suma w następnym sezonie będę na zero z kosztem modernizacji ogrzewania. Na co zwrócić uwagę kupując Sipme z częściami pewnie niema problemu. Co siada najczęściej czego unikać ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem już sianokiszonkę. Zostało mi do zrobienia ostatnie kilka bel gdy pękła mi spinka w john deere 550. mam spinki tak zwane drucikowe jedna tytan z tego co zauważyłem. jakie spinki byście polecili bym założył????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...