Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli prasuje sie niewielkie ilosci to MS 25 wystarczą . Ja robie jakies 1500 bel rocznie i problem jest aby wytrzymały 2 sezony. jeśli masz dobry pas to lepiej dołożyć pare groszy na lepszą spinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem w topagrar że krone robi prasą 2.5 bali na minute jakoś niemoge sobie tego wyobrazić co o tym myślicie jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużą kostką robię co 40-50sek. balota wiec nie wydaje mi się by niespełna 25sek. zwnąć 1,2x1,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przeczytałem w topagrar że krone robi prasą 2.5 bali na minute jakoś niemoge sobie tego wyobrazić co o tym myślicie jest to możliwe?

 

Sam sie nad tym zastanawiałem. szukalem jakiegos filmiku z bicia tego rekordu ale jakos nic nie znalazlem.

Swoją drogą ma ktos moze krone Vario Pack 1500 lub 1800 ? Jak to sie sprawuje i na co zwrócić uwagę przed kupnem. Zastanawiam sie właśnie nad krone i NH BR 740 lub 750. Co do pasówek to troche sie oriętuje bo mam NH650 ale łańcuchowe są dla mnie obce.

Interesuja mnie równiez opinie na temat dużych kostek 80x80 czyli Casalis 8080 NH D 1000 czy Welger 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat użytkuję prasę NH D1010 kostka ma wymiar 80/90 i już nie wrócę nigdy do zwijającej choć by nie wiem jak była nowoczesna duża wydajność niezależnie w słomie ,sianie czy sianokiszonce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z awaryjnościa i dostępnością czesci do dużych kostek ? Jak patrzyłem to średnio za iglice trzeba dać 500-700zł a aparat to wydatek ok 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić prasę rolującą za 20 tyś robię jakieś 400 balotów rocznie przeważnie słoma posiadam ciągnik o mocy 100 koni jaką markę polecacie polska czy zachodnia pasowa czy łańcuchowa,walcowa siatka czy sznurek mało awaryjną

na co zwrócić uwagę przy kupnie żeby póżniej niemęczyć się z nią

doradcie mi coś ponieważ to mój pierwszy zakup pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erdem części są dostępne i kosmicznie drogie ale plusem jest to że te maszyny są kilkadziesiąt razy mniej awaryjne niż małe kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam zamiar kupić prasę rolującą za 20 tyś robię jakieś 400 balotów rocznie przeważnie słoma posiadam ciągnik o mocy 100 koni jaką markę polecacie polska czy zachodnia pasowa czy łańcuchowa,walcowa siatka czy sznurek mało awaryjną

na co zwrócić uwagę przy kupnie żeby póżniej niemęczyć się z nią

doradcie mi coś ponieważ to mój pierwszy zakup pozdrawiam

Najmniej awaryjna to walcowa ale do słomy nie za bardzo, najlepsza do słomy będzie łańcuchowa i pasowa i najlepiej na siatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przeczytałem w topagrar że krone robi prasą 2.5 bali na minute jakoś niemoge sobie tego wyobrazić co o tym myślicie jest to możliwe?

I jest filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężko w to uwierzyć ja nawet bym niezdążył owinąć samą siatką 2,5 bala a niewspomne o zebraniu słomy.zastanawia mnie jeszcze ile ta prasa wytrzyma przy takiej gonitwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jaki numer kręce bele 180 na 120 60konnym fotonem prasa walcowa słome prasuje od 5 do 10 jak jest wilgotna owijanie na sznurek za prase dałem 8000pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i rady odnośnie mojego problemu. Sytuacja wygląda tak, że potrzebna jest prasa zwijająca do kwoty 25 tyś max. Ciągnik jaki miałby z nią pracować to raczej MF 255 lub w najgorszym wypadku Zetor 120 KM. Wiem, że ten 1szy to trochę słaby a znowu ten 2 to za mocny. Niestety na razie nie ma nic pośredniego. Czytałem i przeglądałem trochę tematy i moją uwagę zwróciły JD 550 ale wolałbym 570 lub 580 chociaż nie wiem czy MF 255 sobie poradzi z tą 70 albo 80 no i druga opcja NH 644 albo 648.

Jeśli macie jakieś inne modele na myśli piszcie.

Prasa chodziła by na ok. 20 ha + jakieś zarobki.

Będę dłużny za każdą radę i podpowiedź!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do użytkówników pras kostkujących małych zachodnzich firm czy te prasy maja przeciwwage ? i czy jesteście zadowoleni z tego jak zbite są snopki po tych prasach ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do użytkówników pras kostkujących małych zachodnzich firm czy te prasy maja przeciwwage ? i czy jesteście zadowoleni z tego jak zbite są snopki po tych prasach ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do użytkówników pras kostkujących małych zachodnzich firm czy te prasy maja przeciwwage ? i czy jesteście zadowoleni z tego jak zbite są snopki po tych prasach ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem taka prasa ladnych pare lat prasa massy ferguson ma przeciwage szlo nawet ladnie zbijala cos jak sipma snopki tez takiej wielkosci tylko sznurki troche blizej brzegow byly bo aparaty szezej byly i jak luzny snopek to trzeba bylo za 2 sznurki brac bo potrafil sie rozwalic ! Mam ja jeszcze chociaz juz z 3 lata nia nie robie bo mam zwike !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam New Holland 648 i idzie u mnie z Masseyem 70 PS ale tego sezonu pojdzie do niej Fiat 80 PS bo 70 w słomie daje rade i to nawet fajnie szybko idzie jechac ale w sianokiszonce to już miał co dychać.

Ferdek 255 to za małe do czegokolwiek, oczywiście można do tego zachaczyć jakieś Rivielle Cassalis ale te baloty nie będą tak zbite itp bo ciagnik za slaby.

A Zetor 120 PS faktycznie ciut za mocny ale może jak będziesz lagodnie obchodził się z gazem to za dużo nie spali

Ja chwile śmigałem ze swoją też ciagnikiem 120 PS jak mój wysiałd ale wziałem od brata 3120 masseya ale ten to ma umiarkowany apetyt napaliwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam New Holland 835 i Ursus c 385 świetnie sobie radzi i w słomie i w sianokiszonce, roleczki ładnie zbite. W tym roku spróbuję podczepić Fotona 504 (53 konie), ale podejrzewam, że sobie poradzi, bo w zeszłym roku awaryjnie założyłem ciapka i też w miarę chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam New Holland 835 i Ursus c 385 świetnie sobie radzi i w słomie i w sianokiszonce, roleczki ładnie zbite. W tym roku spróbuję podczepić Fotona 504 (53 konie), ale podejrzewam, że sobie poradzi, bo w zeszłym roku awaryjnie założyłem ciapka i też w miarę chodził.

 

Przepraszam za błąd: Foton ma 52 konie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić prasę zwijającą pasowa i nie wiem która będzie lepsza new Holland serii 644,648,654,itp. czy john deere 550 co wybrać robię 150 bel sianokiszonki i 250 bel słomy ciągnik to mf 255 lub MTZ 82 proszę o rady i sugestie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH przynajmniej niektóre maja docinacze i beda lepsze do sianokiszonki w słomie również będa miały większą wydajnosć ale do nich tylko MTZ i to będzie miał co robic zwłaszcza w sianokiszonce. JD potrzebuje mniej mocy ale o MF równiez raczej zapomnij .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem po kilkudniowej lekturze tego wątku, więc mogę pisać pracę magisterską o prasach Przebrnąłem przez temat ponieważ mam poważny dylemat. Rozważam zakup zestawu do zbierania słomy: prasa rolująca, ciągnik z ładowaczem i przyczepa. Dotychczas kupowałem słomę w sporych ilościach do hodowli drobiu i roczne wydatki na ten cel nie są małe. Zużywam około 400-450 balotów i 2000 małej kostki. Nie mam własnego pola ale słomę po kombajnie mogę otrzymać gratis w zamian za obornik.

Trzeba się trochę napracować przy zbiorze ale inwestycja zwróciłaby mi się po około 8-9 latach, oczywiście jeżeli zakupi się odpowiedni sprzęt. Maksymalna łączna kwota jaką mogę na to wygospodarować to w granicach 120 tys. netto. Co do pras to po przeczytaniu Waszych wypowiedzi stawiam na zagraniczną prasę pasową John Deere lub NH. Ewentualnie Warfama łańcuchowa jako nówka, oczywiście tylko siatka. Naturalnie najlepiej byłoby mieć nowoczesny ciągnik z rewersem eh ale jest to spory wydatek a ciągnik będzie pracował tylko przy słomie, ewentualnie odśnieżanie i prace porządkowe. Jak będzie czas to usługę też można trzasnąć ale nie za wszelką cenę.

Jak myślicie, jaki ciągnik najlepiej spisałby się do takiej pracy. Czy szukać choćby z rewersem mechanicznym czy od biedy z taką ilością poradzi sobie zwykła skrzynia? Co do mocy ciągnika to im mniejsza tym lepsza bo w orce chodzić nie będzie, a z ładowaczem dużym sprzętem też się pewnie niełatwo operuje. Myślałem o ciągniku pomiędzy 75-90 KM. Gdyby miał możliwość demontowania kabiny i rewers choćby mechaniczny to może sprawdziłby się także do załadunku obornika.

Proszę o Wasze podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...