Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem po kilkudniowej lekturze tego wątku, więc mogę pisać pracę magisterską o prasach Przebrnąłem przez temat ponieważ mam poważny dylemat. Rozważam zakup zestawu do zbierania słomy: prasa rolująca, ciągnik z ładowaczem i przyczepa. Dotychczas kupowałem słomę w sporych ilościach do hodowli drobiu i roczne wydatki na ten cel nie są małe. Zużywam około 400-450 balotów i 2000 małej kostki. Nie mam własnego pola ale słomę po kombajnie mogę otrzymać gratis w zamian za obornik.

Trzeba się trochę napracować przy zbiorze ale inwestycja zwróciłaby mi się po około 8-9 latach, oczywiście jeżeli zakupi się odpowiedni sprzęt. Maksymalna łączna kwota jaką mogę na to wygospodarować to w granicach 120 tys. netto. Co do pras to po przeczytaniu Waszych wypowiedzi stawiam na zagraniczną prasę pasową John Deere lub NH. Ewentualnie Warfama łańcuchowa jako nówka, oczywiście tylko siatka. Naturalnie najlepiej byłoby mieć nowoczesny ciągnik z rewersem eh ale jest to spory wydatek a ciągnik będzie pracował tylko przy słomie, ewentualnie odśnieżanie i prace porządkowe. Jak będzie czas to usługę też można trzasnąć ale nie za wszelką cenę.

Jak myślicie, jaki ciągnik najlepiej spisałby się do takiej pracy. Czy szukać choćby z rewersem mechanicznym czy od biedy z taką ilością poradzi sobie zwykła skrzynia? Co do mocy ciągnika to im mniejsza tym lepsza bo w orce chodzić nie będzie, a z ładowaczem dużym sprzętem też się pewnie niełatwo operuje. Myślałem o ciągniku pomiędzy 75-90 KM. Gdyby miał możliwość demontowania kabiny i rewers choćby mechaniczny to może sprawdziłby się także do załadunku obornika.

Proszę o Wasze podpowiedzi!

Jak tylko do słomy pasówką możesz mieć problem jak będzie sieczka. Lepsze wtedy rozwiązanie to walec +siatka ale walec tak nie nabije. Na łańcuchu będzie lepiej ale siatka może uciekać bo musi iść na podbieracz. Dobrym rozwiązaniem jest walec + łańcuch z siatką. Kolega ma nh w takiej kombinacji i sobie radzi.

Co do ciągnika tu jest pole do popisy. Wiadomo rewers ułatwia życie ale podczciwa 914 też sobie poradzie i z ładowaczem i z balotnicą. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam możliwość kupna prasy CLAAS VARIANT 260 z 2005 roku za 35 tys. bez siatki i noży, z likwidacji gospodarstwa. I tu takie pytanie do osób które używają takie prasy czy warto ja kupić, na co zwracać szczególną uwagę przy oglądaniu takiej prasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zaczynać nowego tematu a moje pytanie z lekka pasuje do tego, mianowicie - czy można zbierać trawę przyczepą samozbierającą, bez noży? Chodzi o to że przyczepa ma rotor tylko po prostu noże zostały wyjęte. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz rade to ubić na pryzmie to czemu nie... Sąsiad nawet uznał, że krowy chętniej jadły niepocięta sianokiszonkę - bo sianokiszonkę chyba chcesz robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy padł mi brzęczyk w sterowniku prasy new Holland 650 czy da się go gdzieś kupić??? Wolał bym fabryczny bo szczelnie wejdzie w obudowe i nie będzie kurzu w środku??? macie jakiś namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę że nikt nie pomoże może chociaż zamiast czegoś takiego jak ja mam (ten jest podobny) http://www.floydbell.com/products/announcer.php mógłbym zamontować coś takiego : http://elecena.pl/product/2965551/buz-buzer-z-gen-sygn-ciagly-3-24v parametry mojego popsutego 6-16 VDC 8-18mA a ten ma 3-24V i 18mA tylko czy to nie spowoduje przypadkiem spalenia sterownika????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich gorąco. Mam pytanie odnośnie prasy rolującej carraro 1200. zamierzam taka kupić i prosiłbym Was o pomoc tzn. jak wygląda sprawa z częściami ( jaka cena, dostępność), jak z trwałością. Zamierzam kupić używaną za jakieś 16-18 tys. będzie pracować na 40 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce zaczynać nowego tematu a moje pytanie z lekka pasuje do tego, mianowicie - czy można zbierać trawę przyczepą samozbierającą, bez noży? Chodzi o to że przyczepa ma rotor tylko po prostu noże zostały wyjęte. Proszę o odpowiedź.

Jak nie masz walcy dozujących to pójdzie. Jak masz mocną ekipę do roztargiwania tej masy co wywalisz to też pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może powiecie czy jak mam prasę z całymi pasami (bez spinek) to mogę ciąć pasy i zakładać spinki, moja prasa to new holland 650 crop cutter 1995r. a jeśli mogę to czy tam gdzię jest troszkę naderwany mogę założyć spinkę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jakoś nikt nie odpowiada.Nie wiem dokładnie bo nie miałem z tym styczności,ale jeżeli jest odpowiednia średnica wałków i grubość pasów to chyba można.Kiedyś ktoś się pytał na forum o klej do pasów.Nie wiem czy stosował.Może to lepiej wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma problem z prasa kostkująca welger ap 41, wiec na początku lata chciałem prasować siano, lecz z początku prasowania cos strzeliło i okazało sie ze pękł talerzyk w aparacie, po zakupieniu i wymianie talerza i przy ponownej próbie prasowania iglice poszły do góry i zostały skrzywione przez aparat , poleciały również 4 zęby na kole zębatym które napędza aparat i zgarniacze słomy, oraz pękł wałek napędzający to kolo aparatu, po naprawieniu wszystkiego i założeniu nowych iglic, przy ponownej probie bez siana było wszystko ok, lecz przy probie z sianem znowu skrzywiła się iglica i uderzyła w ramę pod aparatem i wyrwało znowu i z 7 zębów na trybie napędzającym aparat, i nie wiem co zrobić, może ktoś coś poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem podobne problemy w sipmie. Iglice żeliwne pękały a stalowe się gieły, okozało się że przestawiał sie zapłon prasy (u mnie przez pękniętą podstawę tryb za mało się "zatrybiał" z drugim i przy lekkim obciążeniu przeskakiwał). Może u Ciebie wyrywało te zęby z koła i zapłon się przestawił a potem tłok trochę uderzył w iglice a one w stół. U mnie fachowców było wielu i ustawiało iglice a one były ok tylko jak zapłon przeskoczył to potem się działo żle, ale to tylko sugestia i przy innej prasie ale może coś pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za podpowiedź poszukam wiadomości o klejeniu pasów.

Zakładaj spinki byle równe były pasy po spięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie do właścicieli pras sipma Z 279/1. od nie dawna mam taka i zamierzam podpiąć ja pod fergusona 255. z tego co widzę to pojdzie zaczepić tylko na dolny zaczep.czy ktos z kolegów ma podpiętą na ten zaczep jak to wygląda w pracy?czy słoma/siano nie zaczepia sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przed żniwami założyłem spinki ms 25 do pasów i mam problem bo te linki się wysuwają i zaraz będzie źle z tym połączeniem, co robić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przed żniwami założyłem spinki ms 25 do pasów i mam problem bo te linki się wysuwają i zaraz będzie źle z tym połączeniem, co robić ????

włóż kawałek elektrody bez otuliny i zagnij końcówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, fi4 jest idealna i dluzej wytrzymuje a o przesuwaniu nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z prasą Welger RP15. Po domknięciu klapy ciśnienie wskakuje na zielone pole, a podczas zwijania balota ciśnienie opada i już się nie podnosi, nawet po zwinięciu całego balota. Co może być przyczyną spadku ciśnienia? Klapa prasy cały czas jest domknięta i się nie otwiera. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję informacji na temat prasy rolującej john deere 410 znalazłem taką u niemca jest jej pierwszym właścicielem prasa w idealnym stanie czy nadaje się do sianokiszonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję informacji na temat prasy rolującej john deere 410 znalazłem taką u niemca jest jej pierwszym właścicielem prasa w idealnym stanie czy nadaje się do sianokiszonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem że kostki wychodząc z prasy zakrzywiają się w prawo do tego stopnia że belka rozpada się. Wg instrukcji należy ustawić nagarniacz względem tłoka ale regulowanie drążkiem nastawczym nagarniacza nic nie daje. Mechanik nie wie czemu nie reaguje na regulacje. Prasę mam ponad 10 lat i chodziła super aż do momentu kiedy inny mechanik przed sezonem stwierdził przy okazji wymiany rolek na tłoku że należy skrócić łańcuch główny i po tym czasie nie chce prasować jak należy. Łańcuch jest krótszy ale ustawienie tłoka względem nagarniacza jest ok więc czemu tak krzywi belki.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak równo napięte, napinacz wymieniony bo stary się wytarł czasami wyjdzie dobra a potem takie że widłami się nie wrzuci na przyczepę o wrzuceniu za sznurki ręcznie można zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...