Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prasowałem w suchutkiej słomie bo u mnie teraz taka susza że nawet w nocy nie ma rosy !A co do tego ciśnienia że Ci ucieka to może też masz walnięty zegar tak jak u mnie w sipmie(Choć na Classach się nie znam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest gut ja w sipmie kiedyś to robiłem zegar tam puszcza lut(spaw). Wystarczy go na nowo wkleić. Ale najbezpieczniej jest dorobić nową dzwigienkę i dobrze ją zagiąć. U mnie chodziła z 5 lat i pewnie jeszcze chodzi. Znajomy przez tego czara to pół sipmy rozrył. Ale był ściekły jak się dowiedział że to zegar.

Będę musiał podpiąć innego konia zobaczymy. Wydawało mi się że to prasa powinna trzymać(przynajmniej w sipmie tak było) a Claasa neszcze na tyle nie poznałem. A wołać Korbanków to może duuuuuuuuuuuużooooooooo kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopcy ja mam problem bo ja mam sipme z\224 i jak mi sie prasa w południe nagrzeje to puszcza pojedyńcze snopki jak gupia a jak w nocy czy rano lub gdzie nie jest rozgrzana to super wiąże co to może być ???????? hamulec ???????błagam pomużcie węzeł wygląda w ten sposób że węzeł jest zapętany ale jeden sznurek sie wyślizgnął to nie zły sznurek bo na każdym mi tak robi błagam pomużcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś dokładniej opisać ten węzeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem !!

spalila mi sie zwijka i nie wiecie gdzie moglbym kupic do niej pasy jak najtaniej ????

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wie ktoś może ile może ważyć taka belka słomy którą robi prasa class rollant 44??

Zawsze się nad tym zastanawiałem a niemam jak jej zważyć.

 

Zależy jak słoma ja jak prasuje to z jęczmienia jarego są cięższe wiązki myśle że do 200 kg moą ważyć

 

 

@luk 13 mnie też belki w zwijce nie chcą wylatywać ale tylko wtedy jak prasuje z rosą

 

 

@ Grześ mnie spada w 44s ciśnienie tak ze 150 bar jak zamkne do 100 w trakcie prasowania ale klapa się nie otwiera a prasa mi się otwiera jak dobijam jak pali mi się światło przy 230 bar w tym roku spróbuje nastawić na 250 bar i prasować mf na 1000 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy prasie fortshrit też tak się robiło wystarczyło iglicę przestawić o ok 3-4mm i jest ok.do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten supeł wygląda tak jak by jeden koniec sznurka był związany a drugi jest bez węzła tak jakby sie wyślizgnął ten jeden koniec z prawidłowego węzła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przestawić iglice każesz chłopakowi, a za mocno ją podkręci, walnie w aparat i po robocie! Ja myśle, że przytrzymywacz sznurka za słabo naciąga sznurek w momencie obrotu supłacza, bo jak pisze, że jak w nocy jedzie gdy słoma jest bardziej "wilgotna" jeśli tak to można w tych warunkach nazwać i kostki [presaki (<= co to za wyraz)] są bardziej zbite, to idzie, albo też iglice są już nadwyrężone i odginają sie minimalnie. Albo palec jest już zużyty- ta rolka wyjechana i za mało otwiera sie i nie łapie drugiego sznurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to wiem że wilgotne belki nie chcą wyskakiwać bo nie raz tak miałem...ale dzisiaj troche poprasowałem i stwierdziłem że jak zrobię większą belkę to wtedy nie chce wypadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iglice to sam wykombinowałem że trzerba przestawiś palse całe nowe zainstalowałem i dzisiaj juz nieźle prAsowała jutro rano wymienie trzymacze bo są zajechane i może bedzie git dzięki za pomoc i ma jeszcze jedno pytanie wy macie coś takiego że ukręcicie wałek od womu w prAsie [co to jest za wyraz presa, to jest jakaś maszyna, czy co] bo mi sie to zdaza tak co dwa sezony chwila nieuwagi na zakręcie i po wałku teraz nowego wzmocniłem to sie nieukręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Moderatora:

"presaki" to ja napisałem tak z tzw."wysaka", bo u nas na wsi starsi ludzie na kostki słomy mówią "presoki", bo robi je "presa"; to tylko taka gwara, jeśli nie zrozumiała, to przepraszam.

Sam nieraz nie wiem co gadają, np. pewien dziadek u którego młóciłem, mówił że "ziorka z krzyzokiym wylatujum".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do twych wyrazów, to kiedyś nawet "wojna" na forum była. Większości osób nie pasuje, że ludize piszą "presaki", "presa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta przeszkadza to tylko psełdo fachowcom którzy używają tylko języka prawdziwych serwisantów aż mi żal !upe ściska jak takich słysze jak tak pan może mówić itp. ale jak co do czego to oni rozkładają ręce i mówią że prese zajechałem

a jak ktoś sie zna to pomoże i nie marudzi pozdro dla takich wszystkich prawdziwych na forum od

dzieci śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmieszasz się tą wypowiedzi. Oraz rozpoczynasz tym samym kolejną wojnę. Nie zyskasz nic w oczach innych forumowiczów, jedynie stracisz poważanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Wielkopolsce wszyscy mają prEsy i wszyscy prEsują słomę, siano i sianokiszonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z lubelskiego i słowa "presa" "presowac" mnie wkur.... U mnie nikt tak nie powie zakżdy mówi "prasowac", "prasa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy wiemy o co chodzi to może przestańmy te dywagacje. Wy prasujecie my presujemy ale o to samo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...