Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam mam pasową firmy Welger typ RP 150,która niestety nie ma mozliwości owijania siatką,więc jechałem sznurkiem,zrobiłem ponad 300 balotów i to w dzień!,a do tego jęczmionki,więc szło na sznurek też owijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ nie kupiłem tej siatki bo już nie mieli a mi było trzeba zaraz i kupiłem polską , owijaj poniżej 2 razy tak jak piszesz 1,75 u mnie z 80 cm siatki brakuje i jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał niebieskiej siatki fińskiej bodajże lippopo się nazywa. Ma gruby przedostatni splot.

Chyba na niej skończe żniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym sciąganiem siatki to chyba każda prasa tak ma.nie wiem dokładnie jak to jest w zachodnich ale w naszych to chyba jest z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, czy kórys z was orientuje sie ile kosztuje nowa prasa Sipma Z-224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z obwiązywaczami w waszych prasach? ja mam z metal fach i jak jest nowa rolka siatki to ładnie idzie jednak jak rolka zaczyna się kończyć to zaczyna mi ją ściągać do środka. czy u was też są takie historie czy tylko metal fach tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawoln cena oscyluje w granicach 30 tys złotych, w zaleznosci od Dealera i pory toku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za tą kasę to kupisz balociare prawie nówke. A prasę na kostkę nieniecką kolega kupił za 2 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fortshrita prase i jak widze ceny w najlepszym razie 3,5-4tys to odechciewa się sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ ma całkowitą racje, a balociarą to i na zarobek polecisz, ziomek kupił balociare włoską, za 11 tys, 2000 rok prod, drugi rok śmiga w żniwa, a i sianokiszonke też kręci.

 

/edit - Sro Sie 9 23:06:48

A w mojej okolicy to znowu wielka kostka by miała wzięcie, bo takiego "dużego" presaka, to w wąski ganek chlewni, czy obory by prawie każdy wwiózł, a z balotem okrągłym już gorzej, bo nie każdy ma miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do siebie mi prasa nie potrzebna tylko sobie prasuje około 500 balików siana i 100 słomy u siebie a reszta słomy idzie w sieczkarnie w kombajnie, prasą kostkujacą robie dużo na usługach a ludzie u mnie maja małe gospodarstawa tak do 15 ha (w okolicy jest tylko kilku większych) i oni nie chcą balotów.Kupno prasy na okrągłe baloty wiąże się też z kupnem tura ale do C360 to też tur niezbyt fajna sprawa, mam prasę New Holland 930 , ale ona juz troszkę sie u mnie narobiła i boję sie że jak sie zepsuje to juz na dobre a częsci do niej nie ma u nas tak wiec po sezonie chciałbym kupic nową sipme albo jakąś młodą zagraniczną .I jeszcze jedno która lepsza Sipma czy z Famarolu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta kasę to kup sobie 2 używane staruszki niemiecki to napewno któraś pójdzie. Znajomy ma clsaas chyba markanta. Jeździ nią i jeździ a psuć się nie chce, kostki robi jak laleczki i rzadko puści ale jedzie na sznurku z defalinu tym co niby wytrztmuje 78 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rolka to mam żestaw pytań:

-Jaka najlepsza pasy, łańcuchy czy może walce ??

-Jaki ciągnik do takiej prasy bo ja wyboru za duzego nie mam C360 lub MF 3690 chociaz ten ostatni to z pewnoscią nie opłacalny czyli czy C360 da radę??

-Ile waz taka bela z sianokiszonka czy cyklob da radę i skąd do cyklopa wziąśc chwytak do bel ??

-Jaka firma najlepsza takich pras DF JD MF NH Claas Welger Calligani czy może cos z polskiej produkcji??

Bo tak sie zastanowiłem i pomyslałem iż należy isc do przodu a nie cofac a moją kostkę którą posiadam wyremontowac przez zime biorąc czesci z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No walcówki to 360 nie pociągniesz za długo więc pozostaje łańcuchowa i pasowa. Co do marki bezpieczęnstwo nakazuje kupic Polską ale ja odradzam. Są niezła ale za te same pieniądze dostaniesz lepiej wyposażoną niemkę czy włoszkę. Ważne żeby nie wyła mocno wybita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym roku JD 550 pasowa bele od 60-180cm. Mam c360 i mf255. Niestety sprasowałem tylko 5ha (pogoda). Na próbe podłączyłem mf255 i... daje radę! Baloty robię tak ok 150cm waga myślę, że ponad 250kg spokojnie (większe ok 170cm ma już ciężej) jak chodzi c360 narazie nie sprawdzałem. Fakt wieczorem na mocno wilgnej słomie dostawał po d...e ale na suchej słomie w miarę OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a co myślicie o prasie vicon RF119 kvernelanda, warto ją kupić wiązanie siatką i sznurkiem 51 tyś netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...