Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo już tak prasowałeś?Zakrzywienie jest spowodowane nie właściwym podawaniem materiału(za daleko lub za blisko) do prasowania.Skracając łańcuch to tak jakbyś miał zębatkę np. na 30 zębów a póżniej zamontował na 29.Tłok ma stałe obroty a obroty nagarniacza się przesunęły z powodu skrócenia łańcucha i tak się zastanawiam czy za iluś tam razach obrotów "widły" nie za bardzo się zbliżą do tłoka?Ale może jestem w błędzie w tym rozumowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważałem tak jak Ty kolego ale mechanik mówi że to nie zmienia nic "bo jak skrócisz łańcuch w rowerze to nie jedziesz wolniej" ale może da się stwierdzić czy po odjęciu kilku ogniwek - co kilka obrotów tłoka zmienia się ustawienie tłoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś sam założyłem łańcuch główny według instrukcji pojechałem prasować ale tylko 50 kostek siana i kostki są nadal krzywe i każda inna w takim sensie że jedna mniej druga bardziej krzywa. Niektóre mają kształt rombu nie mam pojęcia co może być nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania wklejam zdjęcie ustawienia palców nagarniacza u siebie.Jeżeli problem powstał po wymianie rolek tłoka to może jest jakaś nieprawidłowość w ponownym montażu blach oporowych?Już tyle lat prasujesz to pewnie znasz zależność jakości snopków od grubości "pokosu",prędkości jazdy i siły "ścisku snopka"

791a096ab040.jpg

Na tym przednim palcu (najkrótszym)na zdjęciu trochę słabo znać ale górą wszystkie palce są w jednej pozycji.

 

https://plus.google.com/photos/113275700209538508819/albums/5567740537823672545/6017073832038144114?banner=pwa&pid=6017073832038144114&oid=113275700209538508819

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palce mam tak samo jak u Ciebie kolego ramię regulacyjne nagarniacza ustawione według instrukcji jest różnica delikatna w napięciu sznurka, niby są razem obydwa dociskane ale jeden idzie lżej troszkę od drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z prasa z224/1, czasami przepuszcza na jednym aparacie. Objawia się to tym, że jedna kostka ciągnie sznurek, który nie przechodzi przez iglice. Ma ktoś jakis pomysł, co może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem tu nowy. Zakupilen niedawno prasę Prasa Rivierra casalis vc 115

i jestem na etapie remontu chciałbym się dowiedzieć jakie sa długości pasów przednich i tylnych ponieważ po zdięciu ich każde mają inna długość , a chce je wyrównać do długości orginalnej . Nigdzie nie napotkalem się na taką informacie.

Może ma ktoś na sprzedaż instrukcję do tej prasy może być ksero.Bedę zobowiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...