Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie oba są pomarańczowe

 

1 jest od wskazania jak bela jest nabita tak jak jest ustawione na regulatorze a 2 pali się jak jest siatka podawana , podczas owijania palą się obie , podczas prasowania żadna się nie powinna palić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieraz zdarzy się że się otworzy komora a nie pójdzie siłownik od siatki ogólnie rozwiązanie proste jak drut

no właśnie z tym otwieraniem się klapy. ja myslałem o zastosowaniu na wałku, podającym siatkę, silnika hydraulicznego obrotowego. takie rozwiązanie nie było by w pełni automatyczne ale miałbym pewność, że podam siatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie z tym otwieraniem się klapy. ja myslałem o zastosowaniu na wałku, podającym siatkę, silnika hydraulicznego obrotowego. takie rozwiązanie nie było by w pełni automatyczne ale miałbym pewność, że podam siatkę.

Mnie przez 2 lata kilka razy otworzyła się komora a nie podało siatki także nie ma sensu coś tworz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy 46 jak uchyli Ci się komora to siatka spieprzy na dół i owinie sie na ostatnim walcu klapy i balot jest koło 1 obrót mniej owinięty wiec jak jadę 2x siatką to balot się rozsypuje. Najczęsciej dzieje sie tak w sianokiszonce jak chcesz jak najwiecej nabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jak jest uchylona komora z 5cm to nic się nie dzieje ale najgorsze jest to jak pociągne dzwignie od hydrauliki i elektrozawór puści i komora się zacznie otwierać a nie poda siłownik siatki ale jak się to wyczuje że nie podało siatki to z powrotem zamykam komore i belka się nie rozwala , ja owijam poniżej 2 x i jest ok

 

Jutro będe kiszonke robił bo wykosiłem troche ponad 7 ha lucerka miała ze 4 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prasy sipma może i nie są najgorsze wszystko zależy ile sie chce robić balotów sam mam taką i mogę powiedzieć że jednymi z jej wad to to, że boi się małych kamyków które wpadają między dwa poziome wałki i je klinują, gubi też drobną trawę jak się prasuje naprawdę drobną tak jak to robiłem z tydzień temu to połowe sprasowałem a połowe zostało także przy owijaniu sznurkiem zwłaszcza przy słomie to jak się stoi w miejscu to później zostają takie kupki. dosyć często się zapycha zwłaszcza przy mokrej i długiej trawie, podbierak się strasznie nisko podnosi ciężko więc nią jeździć po jakichś większych nierównościach oraz ja jeszcze mam tą prasę na zegar więc powiem tyle że przy dobijaniu występuje duże ciśnienie w przewodach przez co trzeba uważać żeby nigdzie nie ciekło. Poza tym to jest git no i bardzo prosto jakieś częsi można do niej dokupić choć raczej nie nie psuje w niej tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na kupnie prasy Claas Rollant mam na oku 3 modele 44, 46 i Farmer 42. Który wybrac wiem, ze sa tu użytkownicy tych pras wiec prosiłbym o porade, która jest mniej skomplikowana i z która lepiej bym sobie radził w górskim terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z was uzytkuje prase Famrol z z511 lub deutz fahra odpowiednika jak z czesciami do nich jak wypadaja po wzgledem sipmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zakupujac prase rolujaca trzeba liczyc sie z zakupem rozwijarki? Czy np mozna rozwinac taka bele (do wyscielenia lub zadania jako paszy) w jakis inny sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kemot:

nie musisz kupować rozwijarki bo np. taka z sipmy kosztuje któryś tysiąc, po co Ci to.Jak ja ścielę słomą, to po prostu przywożę balota ładowarką po wcześniejszym wygarnięciu obornika na korytarz gnojowy(mućki są wtedy na drugim korytarzu) rozcinam sznurki/siatkę i rozwijam, wcale to nie jest taka ciężka robota żeby trzeba było specjalny sprzęt do tego kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto orientacyjnie chcę zapytać o taką rzecz: kiedyś w ogłoszeniach widziałem tandem (prasa + owijarka w jednym) mam pytanie ile kobyłek powinien mieć ciągnik żeby dać temu radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem w posiadaniu

instrukcji obsługi i katalogu częsci do prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1

 

Jak ktoś potrzebuje , to na mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kemot:

nie musisz kupować rozwijarki bo np. taka z sipmy kosztuje któryś tysiąc, po co Ci to.Jak ja ścielę słomą, to po prostu przywożę balota ładowarką po wcześniejszym wygarnięciu obornika na korytarz gnojowy(mućki są wtedy na drugim korytarzu) rozcinam sznurki/siatkę i rozwijam, wcale to nie jest taka ciężka robota żeby trzeba było specjalny sprzęt do tego kupować.

Czyli taka bele po rozwinieciu moge swobodnie rozporcjowac widelkami do pasnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do XT600

ja widziałem w pracy prase McHale i podczepioną do niego owijarką ciągnął to ursusem 80-tką i jakoś sobie radził w końcu owijarka dużo mocy nie pobiera tyle co silnik olejowy więc trochę bardziej pompa jest używana. Moim zdaniem największa różnica w potrzebowaniu mocy jest jak prasa ma rotor wtedy traktor ma sporo ciężej ale i nie zapycha się tak, więc szybciej można zbierać no i jak jest trawa pocięta to szybciej się w paszowozie rozdrobni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ciągnik ursus c 360 poradzi sobie z prasą Claas Rolland 66 lub Welger RP 15 S i jaką polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś zrobić balota z liścia buraczanego i nic z tego nie wyszło balot pod koniec stanął na podbieraczu sie zapchało i koniec. Przynajmniej wiem na przyszłość że mogę sobie to darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja forszajsem podbierałem to na przyczepie bryndza była

 

teraz nie zbieram liści wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na kupnie prasy Claas Rollant mam na oku 3 modele 44, 46 i Farmer 42. Który wybrac, wiem, ze sa tu użytkownicy tych pras wiec prosiłbym o porade, która jest mniej skomplikowana i z która lepiej bym sobie radził w górskim terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie claas to jaką prase rolującą polecacie.

tak żeby ursus c 360 sobie poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje byłego lub obecnego posiadacza prasy (konkretnie chodzi mi o model Claas Farmer 42) w celu porady odnosnie czy warto kupic taki model.

 

semos@wp.pl gg: 7569808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...