Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

ale tu chodziło o coś do bel anie do obornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tal ale ja tylko podałem taki przykład a ten mój znajomy to dwie bele ze słomy to nim wozi spokojnie i jest do bel super, sam myse cos takiego kupic, tylko trzeba troche pokombinować z osprzetem troche trzeba poprzerabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też 60 słomę po 2 bele woziłem ale to trochę ciężko wziąć w chwytak najlepiej z przyczepy jak się pionowo ustawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten gościu pisze że to współpracuje nawet z 60 ciekawe ile trzeba mieć ciężarów z przodu? a tak to od tego tur jest owiele praktyczniejszy

co do ciężarów jak ja miałem jeszcze c-360 to zrobiłem z konstrukcji od widlaka taki ładowacz co były dwa pręty i tym się wjeżdzało pod belotę i do góry.. to jak sianokiszonkę się brało to był problem duży.. ale jak zamontowałem obciążniki oryginalne z przodu max ile weszło nie pamiętam ile kilo dokąłdnie to nie było tak źle......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tut=r praktyczniejszy ale bardziej niszczy ciągnik jest słaba widocznośc

 

 

Co rozumiesz przez stwierdzenie, że tur bardziej niszczy ciągnik? W jaki spsoób wedłóg ciebie on to robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginalnie na zaczepie jest 6 po ok 20kg i jeszcze w koła ale 60 ma zamały udzwig do takich urządzeń bo tylko jakieś 1200kg na końcówkach a sam ten wieszak waży pewnie ok 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chox troche znacz sie na statyce, kinematyce i dynamice to łatwo sobie obliczyc obciązenia jakie przenośi przednia oś ciągnika, szybciej opony sie zuzywają, wspomaganie siada szybciej rama ciągnika prawde mówiac ciśgnik dostaje po dupie zdrowo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tut=r praktyczniejszy ale bardziej niszczy ciągnik jest słaba widocznośc

 

 

Co rozumiesz przez stwierdzenie, że tur bardziej niszczy ciągnik? W jaki spsoób wedłóg ciebie on to robi?

 

 

po pierwsze tak jak napisał przedmówca lecą szybko opony po drugie napęd przędni (jeśli jest) i łożyska przy kołach... to tak na dzien dobry...a co do c-360 to skonstruowałem tak to użądzenie że podośnikiem podnosiłem tylko konstrukcje a jak chciałem podnieś na przykład na 2 metry to używałem hudrauliki... ale cięzko było skręcać bo koła były lekko uniesione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marekp87 masz fotki tego urządzenia chętnie bym je zobaczył bo tez cos kombinuje zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marekp87 masz fotki tego urządzenia chętnie bym je zobaczył bo tez cos kombinuje zrobić

 

sory ale już nie da rady bo to sprzedałem bo mam ciagnik z turem (case 80km) i byo mi to zbędne.... jeśli jesteś trochę taki masjsterkowaty to poszukaj konstrukcji co podnosi u widlaka ze sprawnym siłownikiem (ja zapłąciłem jak za złom i dałem coś około 500 zł) dospawaj sobie dwa bolce na ramiona podnośnika i jakieś miejsce na podpięcie cięgła dorób kable pod hydraulikę ciągnika i powinno śmigać...a jeśli chodzi o chwytanie bel to robisz przy tym stelarzu dwie dziurki kupujesz nowe bolce do łądowania bel od polskiego tura zakręcane na śrubę mocujesz do tego i powinno działąć.... rostaw taki zrób aby wziąść bele jak leży a jak będzieszz podnośił żebytrzymałą się na tych bolcach i nie spadła... i to wszystko... pamiętasjąc o solidnych spawach itp.. bo to ma targać ciężary.. ja podnośiłem na nie wiem jaką wysokość dokładnie. ale na normalnej przyczepie 8 tonowej ukłądałem dwie warestwy.. trzeciej nie dało rady bo bym rozerwał ciągnik[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzęki kolego bede kombinował pozdrawiam a jaką prasą prasujesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego roku prasowałmi szwagier polską sokółką a dwa tygodnie temu kupiłem greenlanda rf 150... to prasa na podzepołach doutha fahra i chyba vicona... ponoć dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu kupiłem Arobale 1212sx mam nadzieje ze bedzie ok po to podobno to samo co class 46, widziałeś ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić classa rolanda 46 z roto-cutem i na siatkę.. ale ponoć 80km jej nie pociągnie więc kupiłem tę co kupiłem.. a tej twojej niestety nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest to samo co class tylko ze inny kolor ma no i troche tansze tez oglądałęm taka jak ty wziełeś tylko mnie zraziła jej elektryka dość sporo jej i jak poprzednik zastosował jakeś skróty myslowe to moze byc problem z ewenualną naprawą jak coś siądzie a ile dałes za nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ogladałem prase rolującą CASE nie pamietam modelu ale to był rolland 46RC tylko przemalowany na czerwono i byl naklejka na nim CASE pozatym to wszystko bylo to samo nawet lakier w miejscu gdzie sie juz troche wytarala byl zielony, to ze Areoble to jest to samo co claas to wiedzialem ale ze CASE robil prasy na licencji rollanda 46 to nie wiedzielm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mojego greenlanda rf 150 walcówkę po przepracowanym 1 sezonie (nie zrobiła 500 bel na pewno jak nówka) bez rotora zapłaciłe 30 tyś zł łącznie (licząc i przywóz do polski i wódkę dla kumpla) trochę elektorniki w niej jest.. sterowana joystickem.... ale wszystko sprawne i jak w oryginale.. a ty ile dałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to ci dobra sztuka sie trafiła a skąd ją sprowadziłeś i jak ją znalazłeś to który rocznik tej twojej jest, ja dałem 22tyś za swojego arobela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój jest 1996.. kupiona w 1998.. w jednym sezonie zrobiła około 200 paru sztuk bel a w drugim nie wiele mniej.. wiesz mój znajomy jeździ pracować u rolników we francji.. i akurat u tego faceta robił i robiłna tej prasie... więc ją znał od podszewki.... dał mi namiar ja mu za to dobrą wódkę nawet bardzo dobrą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to stary masz farta trafiła ci sie naprawde dobra sztuka warta tej kasy. a masz moze jej fotki jakeś chętnie bym zobaczył ją z czystej ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro.. jest identyczna za 29500... bo orientacyjnie przeglądałęm ceny to wiem.. bynajmniej była....z jakiejś miejscowości na literę "g".. na pewno była w tamtym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ korsarz

 

jak bela się zatrzyma to otwieram komore i ona wylatuje bez problemu a potem pcham sobie ją przed traktorem i rozwalam po polu i zbieram , taka filozofia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...