Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to ze one sa waskie to jest jeszce mało ale one sa małe jak dobrze widze to ona jest na 12 a standard to jest 15, moim zdaniem to jest największa. Szerokośc jest ważna ale jak sie ma mokre łąki, a rozmiar to jest wazny niezaleznie od łąk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz moze jakes fotki ja ostsnio kupiłem Arobela 1212sx i jestem zadowolony jest z 94 roku praktycznie mało uzywany, a prasy krona chwalą są baredzo dobre jak stan jest jej ok to biez tylko zwróc uwage na łancuchy i zastanawiam sie czy nie bedzie problemów z nia bo masz ciągnik 60 kM i przy dobijaniu w sianokiszonce moze byc cięzko, ale i tak łąńcuchowe sa najlzejsze na ciągnik, a podbierk ma szeroki i jak jest owijanie siatka czy sznurek

 

Cześć. Nie mam fotlki, ale możesz ją zobaczyć na 13 stronie allegro maszyny rolnicze. A ile dałeś za swoją prasę?

 

A czy ktoś ma jeszcze jakieś rady na temat tej prasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem za swoją 23 tyś, i jaestem zadowolony uwazam ze bedzie sie dobrze sprawować, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w standardzie nie było kólka ale gosciu dorzucił mi kólko gratis a podbierak mam 140 cm

 

Potrzebuje od Ciebie dokładniejsze zdjęcia zamocowania tego kółka, bo nie mam kółka przy podbieraku a mam zamiar go zamontowac. Jak bys mógł to zrób jakieś dokładniejsze zdjęcia zamocowania tego kółka i w jaki sposób masz regulacje wysokości na tym kole, oraz jaka jest srednica tego kółka, bo musze takie gdzies dokupić ale nie wiem jakie duże powino byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semos ok no problema odezwij sie do mnie na gg 5700624 to ci pomoge i zdjecia wysle. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę do prasy Krone KR125 wstawić podajnik siatki morze wiecie gdzie go dostać i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepjej u delera Krona zapytaj oni ci powiedzą ci i jak i za ile, albo jeszcze gdzies po handlarzasz mozesz pojeżdzić to oni moga mieć to urządzenia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CFzy 10 tyś wystarczy na dobrą pasówke?Może dołożyć i na łąńcuchy?

Co sądzicie o krone kr125 czy części są bardzo drogie jakieś przykłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

CHcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwość założenia do prasy Deutz fahr rb 320 obwiązywacza do siatki?? ile taka przyemność moze kosztowac?? czy da sie to przekrecic od uzywanej prasy??

Jak sądzicie czy balot sianokiszonki pociety rotorem na kawalki nie rozpadnie sie jesli owine go sznurkiem?? chodzi mi o ekonomiczne owijania np nieco wiecej owiniec niz w przypadku slomy

Czy do pracy z rotorem konieczne jest owijanie siatką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz czy bela sie nie rozpadnie jak sie ją obwiąze na sznurki

odpowiedz jest prosta na pewno sie nie rospadnie skoro są prasy robione z nozami i rotorem i mają obwiązywanie na sznurki tylko wtedy trzeba wiecej razy obwinąc sznurkiem zeby było ściślej i mocniej. problem moze byc tylko w tym czym chcesz podnosić tą bele, bo jak jakimiś włąsnymi wynalazkami typu jakeś dziobaki czy inne ustrujstwa to moze sie wszystko wyrywac i bedzie problem. pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 uwazam ze 10 tyś to za mało na pasówke, jak bys miał ok 20 to juz porządną sztuke kupisz ja bym z pasówek polecał JD, a propo krona 125 uwazam ją za dość dobrą prase ceny części nie są drogi w granicach części do naszych polski pras, przedstawicieli Krona w polsce robi sie coraz więcej wieć i z kupnem nie bedzie zadnych problemów, a dlczego chcesz akurat lańcuchówke ?? pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 uwazam ze 10 tyś to za mało na pasówke, jak bys miał ok 20 to juz porządną sztuke kupisz ja bym z pasówek polecał JD, a propo krona 125 uwazam ją za dość dobrą prase ceny części nie są drogi w granicach części do naszych polski pras, przedstawicieli Krona w polsce robi sie coraz więcej wieć i z kupnem nie bedzie zadnych problemów, a dlczego chcesz akurat lańcuchówke ?? pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchowa bo będe ją ciągał mf 255 jeszcze kilka sezonów i myśle że tylko z taką sobie poradzi. Co sądzicie o prasach na allegro po 12 do 16 tysi krone albo jd, lub vicon pasówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytasz czy bela sie nie rozpadnie jak sie ją obwiąze na sznurki

odpowiedz jest prosta na pewno sie nie rospadnie skoro są prasy robione z nozami i rotorem i mają obwiązywanie na sznurki tylko wtedy trzeba wiecej razy obwinąc sznurkiem zeby było ściślej i mocniej. problem moze byc tylko w tym czym chcesz podnosić tą bele, bo jak jakimiś włąsnymi wynalazkami typu jakeś dziobaki czy inne ustrujstwa to moze sie wszystko wyrywac i bedzie problem. pozdrawaim

 

do załadunku ma juz kupiony ładowacz T-16 tazke z tym nie bedzie problemu.

Tak tez wlasnie myslalem ze zeby bele sie nie rozpadly trzeba bedzie troche wiecej razy owijac no ale wtedy idzie wiecej sznurka i dluzej schodzi z owijaniem, na siatke nie ma z tym problemu dwa owiniecia i sie wszystko trzyma.

mam powazny problem a mianowwicie dwie prasy do wyboru w podobnej cenie, stanie, oby dwie sa super problem moj polega na tym ze nie wiem na co sie zdecydowac

 

1. CLaas Rollant 46RC owijanie tylko siatka

2. Deutz Fahr RB 3.20 (z rotorem i nozami) owiajnie tylko na szurek, zamki w komorze mechaniczne.

 

Prosze Was o rade, co bysice wybrali.

Chce kupic prase ktora by mi sluzyla przez jakis czas i stąd bierze sie moj problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanowczo i bez rzadnego zastanowienia wybrałbym Classa 46RC

a jaki masz ciągnik do tego. zeby nie było problemów ja nie dawno kupiłe Arobela 1212sx odpowiednik classa 46 i jestem jak narazie zadowolony zobaczymy jak bedzie sie sprawowoać w pracy ale yśle ze nie bedzie zadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łańcuchowa bo będe ją ciągał mf 255 jeszcze kilka sezonów i myśle że tylko z taką sobie poradzi. Co sądzicie o prasach na allegro po 12 do 16 tysi krone albo jd, lub vicon pasówki

 

wiesz ja tez mam mf 255 i osobiście to niechciałbym go wykozystywac do zadnej prasy, z kilku podstawowych względów a minowicie:

1. w tych ciągnikach są problemy z hydrauliką

2. jest za słaby i podczas dobijania w sianokiszonce beedzie bardzo obciązony a to grozi rozjebaniem WOMU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam mf 255 i osobiście to niechciałbym go wykozystywac do zadnej prasy, z kilku podstawowych względów a minowicie:

1. w tych ciągnikach są problemy z hydrauliką

 

 

Coś mi sie to bardzo dziwne wydaje, ja mam taki ciągnik juz 20 lat. Od 10 lat hydraulika uzywana jest napradę często i zadnych probemów z nia nie mam. Moze sprawdza sie stara dewiza: ,,jak dbasz tak masz" Ja nprawde dbam o ten ciągnik i dlatego spisuje mi sie jak narazie bez zadnego problemu. Oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mf po dupie dostanie ale u mnie zawsze dostawał, a troche żal kolejny rok zostawić u gościa prawie 3 tysi za belowanie, a nie zawsze łatwo złapać kolesia i deszcz zastanie, ale z drugiej strony h*j i mnie obchodzi mam zrobione, a łąki czasami mam naprawde rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emil nie wiem ile masz hektrów i ile twój ciągnik przepracował ale mój w ciągu 10 lat zrobił 8tyś Mth wiec uwazam ze to nir jast mało, a dbam to tak jak kazdy jak coś nawali to sie naprawia, a po drugie to ciągnik ma służyc do roboty a nie do jazdy do kościoła w niedziele, a jak ty jeżdzisz nim tylko do kościła to i 50 lat ci bedzie służył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto płacić 70 tys. PLN za prase Mascar Tuareg 125 z nożami, rotorem, siatką i szerokim ogumieniem, czy lepiej zapłacić 40 tys. za prase Metal-Fach z centralnym smarowaniem, siatką i szerokim ogumieniem Podobno w Metal-Fachach są jakieś przerubik i jest ona teraz lepsza, wiecie coś o tym Zastanawia mnie to czy ten Mascar jest dużo lepszy od sokółki i czy warto płacić za nią 30 tys. wiecej. No bo przecież to pieniądze nie małe

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy warto płacić 70 tys. PLN za prase Mascar Tuareg 125 z nożami, rotorem, siatką i szerokim ogumieniem, czy lepiej zapłacić 40 tys. za prase Metal-Fach z centralnym smarowaniem, siatką i szerokim ogumieniem Podobno w Metal-Fachach są jakieś przerubik i jest ona teraz lepsza, wiecie coś o tym Zastanawia mnie to czy ten Mascar jest dużo lepszy od sokółki i czy warto płacić za nią 30 tys. wiecej. No bo przecież to pieniądze nie małe

 

POZDRAWIAM

 

co do sokólki to znam ludzi co narzekają na ich wykonanie... i na ich serwis.. po roku eksploatacji potrafią się dziać różne rzeczy.. może akurat te osoby dostały takie modele pechowe.. bo niektóry ludzie są z nich zadoweoleni... jeżeli chcesz kupić prasę z rotorem i nożami to musisz mieć około 100km pod maską aby to względnie chodziło.... a jeżeli chcesz wydać okolo 40-70tyś zł na prasę rolującą walcową to polecam poszukać w dobrym stanie claasa 46rc (ja mam bez rc i jest fajna) lub claasa 280 (ten jest nowszy model) lub vicona... i wtedy będziesz zadowolony z pewnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką prasę zwiającą (c.do 25tyś. wiek do 12lat) polecilibyście mi do Ursusa 4514? Chciałbym aby była mało awaryjna a w razie jakiejś usterki, żeby można dostać do niej części. Prasa ta ma zbierać siano i słomę (sianokiszonki nie przewiduję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje Claasa np. 44. Nie ma lepszej prasy, części dostaniesz wszędzie do niej i ciągnik tez spoko da sobie z nią rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad taką. A jaka jest różnica pomiędzy claasem 44 a 46?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 jest nowsza od 44 pozatym 46 jest duzo ciezsza od 44 i robi bele 12x125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...