Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Aha. Czyli dla mojego ursusa zdrowiej byłoby kupić 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam Rollera 60. Czy z Classem 46 bez rotora da sobie radę mój "konik"? Chodzi mi o siano, sianokiszonkę i słomę. A czy do słomy sprawdza się walcówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew jeśli ten roller ma tak jak w nazwie 60 KM to lepiej sie nie zasrywaj z prasą 46!! Moim zdaniem nie dasz rady... ta prasa jest sama w sobie cięzka. prasa 44 jest lzejsza a C-360 ma co pierdziec przy niej, wrecz bym powiedział ze ledwo ten ciągnik daje z nią rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prasowałemdo tej pory C-385 ale mysle kupic coś nowszego...może jakiś nowy Ursus albo Zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrew jeśli ten roller ma tak jak w nazwie 60 KM to lepiej sie nie zasrywaj z prasą 46!! Moim zdaniem nie dasz rady... ta prasa jest sama w sobie cięzka. prasa 44 jest lzejsza a C-360 ma co pierdziec przy niej, wrecz bym powiedział ze ledwo ten ciągnik daje z nią rade.

Czyli ja też nie mam co szukać 46, bo 4514 ma tylko 66KM, więc to niewiele więcej niż roller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Rolanda 46 minimum 80 koni po co sie denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest ze zmiennokomorowymi? Czy do nich trzeba więcej czy mniej km?I ci lepsze jest do siana i słomy: stało-, czy ziennokomorowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claas roland 46 bez rotora

- minimalne zapotrzebowanie mocy 40kw to jest około 55 koni, czyli takie jak podaje producent do sipmy clasik.

ja robie mtz82 i uważam że 70 koników swobodnie do niej starczy, ale 60 to raczej mało.

 

czyli waży (roland 46) 1750 kg + balot, sipma clasik waży 1800kg z wąskim podbieraczem. jak na mnie to nie wielka rużnica, a i tak na korzyść claasa.

 

jak ktoś ma 44 to proszę aby się pofatygował zobaczyć na tabliczkę ile waży i napisał na foru.

 

rużnica między np sipmą a claas jest taka, że jak sipme zapniesz do 80 - 100km

to ją zajedziesz w 4 sezony, a claas mimo małego(przeciwnie to obiegowej opinni) zapotrzebowania mocy wytrzyma prace z ciągnikiem 100 koni, a w pełni wykorzystać jej możliwości jest w stanie 80 koni, co nie znaczy że mniej nie da rady. Moja wypowieć dotyczy prasy bez rotora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tak małe różnice w masie mają jakieś znaczenie? Z togo co tu wyczytałem jest to różnica 200kg między claasem44 a sipmą a to przecież nie wpływa na różnicę w zapotrzebowaniu mocy. Ja myślałem, że ciągnik najciężej ma z kręceniem belą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w claasie możesz zdecydowanie bardziej ubić bele i wtedy do kręcenia jest potrzebna większa mos, a mniejszym ciągnikiem nie wykorzystasz możliwości prasy co nie znaczy że bale będą luźne. (np: będziesz ubijał jak w sipmie a wskaźnik nie wejdzie na czerwone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli lepiej kupić claasa bo bele bądą tak samo ubite a w przyszłości gdybym kupił większy ciągnik to prasa będzie w pełni wykorzystana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dikładnie takie jest moje zdanie. Jak 360 uciągnie sipme ,to 4514 pociągnie rolanda,

 

rużnice claas 44 i 46

- 44 ma napęd na walce jednym łańcuchem z jednej strony a 46 ma z jednej strony napęd na przednią część komory a z drugiej na tylnią część komory

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w katalogu zapotrzebowanie na moc class rollant 44 i 46 ma takie same czyli 55 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Wobec tego będę rozgląfdał się za jakimś claasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rużnice claas 44 i 46

- 44 ma napęd na walce jednym łańcuchem z jednej strony a 46 ma z jednej strony napęd na przednią część komory a z drugiej na tylnią część komory

-

 

Kiedyś spotkalem sie z opinią żę to przenisienie napedu walcow na dwie strony prasy, prawą i lewą w rollandzie 46 to trochenie dopracowana sprawa... przeniesienie napedu na dwie strony zrobinoe jest poprzez gorny walec, pomysł i idea zrobienia czegos takiego jest bardzo dobra ale wykonanie troche kipskie wszystko bylo by dobrze gdyby przeniesienie napedu na gornym walcu bylo zrobione troche inaczej a minowicie gdyby przez cały walec przechodziła oś na której z dwóch stron byly by zębatki a w rzeczywistosci jest tak że napęd przenosi cały walec z zębatki zamontowane są na dwóch odzielonych od siebie nie połączonych ze sobą osiach.

Ponoć przy intensywnym uzytkowaniu tej prasy mogą byc z tym problemy, aczkolwiek nie mogę tego potwierdzic bo nie posiadam takiej prasy przedstawiam jedynie opinie o takim rozwiązaniu z jaką sie spotkałem.

 

mój znajomy ma rollanda 46 i pracuje z nią c-362 i mowi ze w slomie i sianie daje sobie spokojnie rade, sianokiszonki nie robi ale twierdzi ze raczej ciezko by mial jego ciagnik z ta prasą przy prasowani sianokiszonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sipmy mają tak samo przeniesiony napęd na podbieracz i podajnik, a długo też nie wytrzymuje mimo niewielkiego obciażenia. Jak mi poszło to gościu wstawiał mi 3 blachę w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na tym forum kilku urzytkowników claasa 46 i nikt nie napisał że mu się to przeniesienie napędu popsuło więc nie może być z tym źle, w mojej (ma 10 lat) wygląda że jeszcze nikt tego od nowości nie rudzał, a na pewno nie wymieniał walca bo jest tak samo farba wytarta jak na innych.

 

a co do sipmy to przy kupnie prasy oglądałem kilka 2-4 letnich i ta całła prasa długo nie wytrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam literature do:

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

 

 

Jesli ktos potzrebuje to na maila :

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do sprzedania Prase Claas Rollant 44 (arobale)

 

walcowa, bele 120x120,

obwiązywacz sznurkiem, centralne smarowanie łańcuchów, wałek przekaźnika,

sprowadzona, nie malowana w oryginale, stan maszyny idealny

 

zdjęcia maszyny można zobaczyc na:

http://semos.fotosik.pl/albumy/148374.html

 

Cena do uzgodnienia

 

Kontakt: semos@wp.pl 0512-793-847

 

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przeniesienie napedu na dwie strony zrobinoe jest poprzez gorny walec, pomysł i idea zrobienia czegos takiego jest bardzo dobra ale wykonanie troche kipskie wszystko bylo by dobrze gdyby przeniesienie napedu na gornym walcu bylo zrobione troche inaczej a minowicie gdyby przez cały walec przechodziła oś na której z dwóch stron byly by zębatki a w rzeczywistosci jest tak że napęd przenosi cały walec z zębatki zamontowane są na dwóch odzielonych od siebie nie połączonych ze sobą osiach.

 

takie przeniesienie napedu wystepuje rowniez w Deutz Fahr-ach i starszych Welgerach, i w kilku przeze mnie ogladanych modelach byly slady zuzycia zebatek , ich wymiany demontazu ... . Mi sie to nie podobalo i w koncu kupilem prase z napedem komory tylko z jednej strony - Welgera 200.

Jak bedzie sie sprawowac w pracy - to zobacze dopiero ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na tym forum kilku urzytkowników claasa 46 i nikt nie napisał że mu się to przeniesienie napędu popsuło więc nie może być z tym źle, w mojej (ma 10 lat) wygląda że jeszcze nikt tego od nowości nie rudzał, a na pewno nie wymieniał walca bo jest tak samo farba wytarta jak na innych.

 

a co do sipmy to przy kupnie prasy oglądałem kilka 2-4 letnich i ta całła prasa długo nie wytrzymuje

Dokładnie i mało prawdopodobne aby Niemcy takiego bubla wypuszczali na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Prase Rolująca CLAAS ROLLANT 34

 

 

Prasa walcowa, bele 120x90, elektryczny obwiązywacz sznurkiem, centralne smarowanie łańcuchów, sprowadzona, stan maszyny idealny.

 

Idealna do ciagnika małej mocy, zapotrzebowanie mocy 45KM. Instrukcja obsługi w komplecie.

 

Cena: 20500

 

Kontakt: 0512-793-847 lub semos@wp.pl

 

 

Posiadam jeszce Prase CLAAS ROLLANT 44 arobale

 

szczególy dwa posty nizej...

zdjecia prasy na:

http://semos.fotosik.pl/albumy/148374.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , mam pytanko mam okazje sprowadzic prase rolujaca Claas Rolland 66 z 95roku,byla od nowego garazowana i niema najmniejszych sladow korozji(jest tylko na paskach blachy po ktorych idzie sloma w podbieraczu)wiem napewno ze jest w 100% sprawna i nie kradziona. chcialbym sie dowiedziec ile taka prasa jest warta zeby nieprzeplacic, i czy dam rade ja uciagnac ursusem 914,i czy nadaje sie do prasowania zielonki ???. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...