Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

jest na tym forum kilku urzytkowników claasa 46 . . .

 

od dziś również i ja zaliczam sie do osób które posiadają rollanta 46RC mam nadzieje ze bede zadowolony Prasa jest w bardzo dobrym stanie zadbana mam nadzieje ze bedzie mi dlugo służyła

 

@Grześ kiedys jesli dobrze pamiętam pisałes ze poszukujesz instrukcji obsługi do rollanta 46RC, tak sie skalda ze ją taką posiadam w jezyku niemieckim, angielskim i francuskim

Jesli jest ktoś jeszcze zainteresowany to mogę przeskanowac ale przed swieetami nie dam rady tego zrobic bo nie mam kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Ile kosztuje nowa sipma kostkująca i czy opłaca sie to kupowac?A moze jest cos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mó znajomy 2 lata temu dał cos ponad 30tyś, więc teraz na pewno jest droższa. Osobiście nie kupowałbym nówki, bo się to nie bardzo opłaca. Ja kupiłem kilka lat temu (chyba z 10) używań sipmę z i służy mi bez zarzutu. A różnica w cenie jest dużą bo za 15tyś to kupisz używkę w b. dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na tym forum kilku urzytkowników claasa 46 . . .

 

od dziś również i ja zaliczam sie do osób które posiadają rollanta 46RC mam nadzieje ze bede zadowolony Prasa jest w bardzo dobrym stanie zadbana mam nadzieje ze bedzie mi dlugo służyła

 

@Grześ kiedys jesli dobrze pamiętam pisałes ze poszukujesz instrukcji obsługi do rollanta 46RC, tak sie skalda ze ją taką posiadam w jezyku niemieckim, angielskim i francuskim

Jesli jest ktoś jeszcze zainteresowany to mogę przeskanowac ale przed swieetami nie dam rady tego zrobic bo nie mam kiedy.

Bardzo chętnie się z Tobą dogadam w sprawie tej instrukcji. Pisz na PM jak coś będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tydzien temu za owijarke sipmy Z-274/1 dalem rowno 9750złych łącznie z upustem, z metalfachu taka samy byla o okolo 1000 zlych tansza, jak z cenami innych pras i owijarek z pronaru to nie wiem, ale to raczej nie jest temat zeby rozpisywac sie na temat owijarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś jakąś instukcję obsługi od welger RP200 rotr noże siatka????

 

będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić prasa rolującą. Czy ktoś mógłby mi doradzić coś w cenie do 25 tys. głównie ma być do saniokiszonki i do słomy. I taka z którą poradzi sobie C-360, słyszałem że niby lepiej pasowa? z rotorem? mozecie coś doradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego, co wyczytałem na tym forum to rotor w prasie do c360 odpada.

Wychodzi, że najlepsza do c360 jest prasa sipmy, bo ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup prasy zwijającej ale ja nie mam chodowli , jak przepchać coś takiego na SPO ???

 

Ja myślałem nad czymś takim że zbieram słome i wymieniam ją z kimś mającym chodowle na obornik żeby poprawić sobie zasobność gleby , zastosować mniej nawozów itp Uprawiam zboża , buraki , rzepak i kukurydze

 

Może macie jakieś inne sugestje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz zwierząt to po co Ci prasa? Chcesz prasować na zarobek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie zakup prasy zwijającej ale ja nie mam hodowli , jak przepchać coś takiego na SPO ???

 

Ja myślałem nad czymś takim że zbieram słome i wymieniam ją z kimś mającym chodowle na obornik żeby poprawić sobie zasobność gleby , zastosować mniej nawozów itp Uprawiam zboża , buraki , rzepak i kukurydze

 

Może macie jakieś inne sugestje

a od kiedy żeby kupić prase zwijającą trzeba mieć hodowle.

przecież słome możesz zbierać do różnych celów nie związanych ze zwierzakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o wykorzystywaniu słomy do celów energetycznych, ale jak się to ma do SPO to nie wiem.

Ale zawsze możesz zbierać słomę a później ją sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką prasę byście mi polecili, może jakieś konkretne propozycje? Chcę kupić jakąś dobrą do 15000zł, owijanie na sznurek i siatkę, z woj podlaskiego lub okolice. Jakieś info>>pisać na gg (nawet na niedostępny) ;P . Najlepiej claasa rollanta 44 >z waszych opinii wynika, że to dobra prasa i ma niewielkie zapotrzebowanie na moc (potrzebuję takiej, żeby 60tka dała radę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktoś jakąś instukcję obsługi od welger RP200 rotr noże siatka????

 

będę wdzięczny

 

Akurat jestem w posiadaniu OPERATING MANUAL RP 200, wersja GB ,

moge wyslac jak ktos potrzebuje na e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktoś jakąś instukcję obsługi od welger RP200 rotr noże siatka????

 

będę wdzięczny

 

Akurat jestem w posiadaniu OPERATING MANUAL RP 200, wersja GB ,

moge wyslac jak ktos potrzebuje na e-mail.

 

przesłałem dane na skrzynke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jaką prasę byście mi polecili, może jakieś konkretne propozycje? Chcę kupić jakąś dobrą do 15000zł, owijanie na sznurek i siatkę, z woj podlaskiego lub okolice. Jakieś info>>pisać na gg (nawet na niedostępny) ;P . Najlepiej claasa rollanta 44 >z waszych opinii wynika, że to dobra prasa i ma niewielkie zapotrzebowanie na moc (potrzebuję takiej, żeby 60tka dała radę).

 

 

niejestem pewny czy ci hydraulika utrzyma tylną klape bo claas niema zamków hydraulicznych moja 360 nie dała sobie z nią rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niejestem pewny czy ci hydraulika utrzyma tylną klape bo claas niema zamków hydraulicznych moja 360 nie dała sobie z nią rady

 

wystarczy wstawic zamek hydrauliczny i po problemie z przepuszczajacym rozdzielaczem w ciagniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie nie związane z tematem, a nie wiedziałem gdzie to wcisnąć, jaką folie używacie do sianokiszonek? agristreach, erg-bierun czy może coś innego? szukam też długiego sznurka, i tylko znalazłem z defalina 3600metrów, są jakieś inne??

 

prasa DF gp 2,30 + U3512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do Mentor,czy twój U3512 daje radę uciągnąć tą prasę? Umnie to Zetor 7211 ma co robić przy DF gp 2,30 .Oczywiście przy sianokiszonce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wojtek76, szczerze mówiąc jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. W sianokiszonce większość robi znajomy (spółka, on prasuje ja wożę i owijam) Zetorem 7245, ale 3512 też szedł tylko przy dobijaniu biegów brakuje, w słomie podobnie, ale słome to można troche słąbiej prasować. Ale 3512 to konieczność bo na razie nie mam nic lepszego, czekam napremię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...