Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

do Mentor, jak się sprawuje ta prasa? Bo u mnie byłoby wszystko ok,gdyby nie wałki nie pękały.Może zbyt mocno zbijamy? Mamy ją we 4 na spółkę,a wspólnicy mają jeszcze mocniejsze ciągniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to rewelacja, kupiłem ja w dobrym stanie, na zębach w kołach zębatych jeszcze farba była, tylko jedna oś która przenosi napęd na walce jest skrzywiona i ma bicie ale da sie z tym żyć. Nie było zadnej większej awarii prócz rzeczy typu pęknięta sprężyna, czy pierścień seggera (naprawa 10min). W sezonie pyknęła 700 blotów i nic. W sumie powodem pękania walcow moze być to że jest za bardzo skręcona, i są za duze przeciążenia, ale ciężko powiedzieć. Famarol teraz bedzie identyczną produkował jakby co wiec części będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, może to już było. Jaką prasę najbardziej byście mi polecili, na wałki, na pasy czy na łańcuchy? Podobno najlepsze są na wałki. A jak to jest z pasowymi? Czy bela się nie zawiesza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecał na wałki, sam taką mam,a gdybym kiedyś zmieniał to też na wałkową.Poza tym znajomi też mają na wałki więc na innych się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlcowa jest przystosowana głównie do sianokiszonki (cięzkie bele) a z powodzeniem można prasować słomę lecz jak jest rosa bo jak słoma jest sucha to bela staje w komorze i nie można jej owinąć..... pasowa to zmiennokomorowa.. od samego początku ugniata bele.... i sprasuje wszytsko.. a na łańcuchowej to nie wiem nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam folie unterlanda robie nimi od kilku lat i sa super wydajne. Te polskie z bierunia tez nie sa złe. Robiłem tez sporo firmy duoplast ( chyba belgijska) i tęż była w porzadku. Ja kupujac folie najczesciej jak powiedzmy unterland jest drozszy o 5-10zł od innych to biore unterlanda JAk nie ma to każda inna i jak narazie tylko jedna rolke trafiłem jakas trefna co popekała przez zime od słonca. Jak lece na zarobek to kupuje najtansza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile w waszych rejonach jest Polska folia z Bierunia???? Chodzi mi o cenne brutto za jedną rolke!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie najlepsza siatka do owijania bel do prasy rolującej rollant 46RC, lepsza 2000m czy moze 3000m?? mysle zeby kupic rolke siatki ROLNET 3000m z defalinu, dobra bedzie?? sąmoze jakies lepsze tansze lub drozsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja polecam folie unterlanda robie nimi od kilku lat i sa super wydajne. Te polskie z bierunia tez nie sa złe. Robiłem tez sporo firmy duoplast ( chyba belgijska) i tęż była w porzadku. Ja kupujac folie najczesciej jak powiedzmy unterland jest drozszy o 5-10zł od innych to biore unterlanda JAk nie ma to każda inna i jak narazie tylko jedna rolke trafiłem jakas trefna co popekała przez zime od słonca. Jak lece na zarobek to kupuje najtansza

 

Z kturej firmy ci popękała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam to był jakis wynalazek bo to był koniec sezony 3 pokos i juz nic innego nie było i kupiłem jedna rolke. po zimie folia szczrniała i potrzeskałą od słonca. Wogóle po owinieciu to praktycznie była przezroczysta a nie biała. ALe ta kiszonke sprzedałem wiec nie wiem jaka była jakosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile w waszych rejonach jest Polska folia z Bierunia???? Chodzi mi o cenne brutto za jedną rolke!!!!

 

Tez jestem ciekaw po ile jest ta folia z Bierunia?? Ktos kupował ja w jakiej cenie za rolke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile w waszych rejonach jest Polska folia z Bierunia???? Chodzi mi o cenne brutto za jedną rolke!!!!

 

Tez jestem ciekaw po ile jest ta folia z Bierunia?? Ktos kupował ja w jakiej cenie za rolke??

 

 

230zł wzeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze kupisz porządną niemiecką, austryjacją albo francuską. Te z Bierunia w zeszłym roku było do kitu niby 3 warstwowe a się rwały. Ja robiłem Agristraczem i trochę mi zostało a koledze zabrakło i wzioł moja resztę to mówił że ta Polska to do bani a austryjacja jak owijał to bez porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie nie związane z tematem, a nie wiedziałem gdzie to wcisnąć, jaką folie używacie do sianokiszonek? agristreach, erg-bierun czy może coś innego? szukam też długiego sznurka, i tylko znalazłem z defalina 3600metrów, są jakieś inne??

 

prasa DF gp 2,30 + U3512

u nas w tamtym sezonie wozili kolesie sznórek 6000metrow pisało ze new holanda ale nie wiem moze jakas podróba za 22 lub 24 zł wzielismy kilka na probe i chyba nie były gorsze od innych bo nie rozwalały sie przy zaladunku a nie wiem jak przetrzymały zime bo nie zajmuje sie scieleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...u mnie to tylko Bieruń i jeszcze cena nie podlega negocjacji...

 

Po ile u Ciebie jest ta folia z Bierunia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieruń 230, jeszcze jest Silotite po 220, a Agristretch po 245 (w DANZAP-ie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja unterlanda zawsze kupuje pponiżej 230zł chyba ze 5 warstwowa super agristrech wtedy jakies 235zł a duoplast moge miec po 215 ogólnie cena foli wacha sie w przedziale 220-240z. Silotete tez jest dobra folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach będę oglądał używane claasy rollanty. Na co zwracać uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buchaj a dokłądnie jaki model chcesz oglądać który rok i za jaką cene. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest umieszcon rok produkcji (Claas 44), ,a, tabliczke ale tam jest tylko waga i nr seryjny, a gdzi jest bity rok produkcji Widziałem już takich pras chyba z 15 jak kupowałem i na zadnej tabliczce nie ma roku prod. gdzie go mozna znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buchaj a dokłądnie jaki model chcesz oglądać który rok i za jaką cene. pozdrawiam

Chodzi mi rollanta 44 lub 46 (takiego mi polecili wcześniej do ursusa 4514). Rok to trudno mi powiedzieć. Chciałbym aby było w dobrym stanie i w cenie do 25tys. Prasa ma mi służyć do zbioru jedynie siana i słomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam do 25 tyź classa 46 to raczej nie kupisz ja nie dawno kupiłe Arobale1212sx to jest identyczne jak class 46 tylko kolor inny, zapłaciłę 22 tyś i ma obwiązywanie na dwa sznurki jest to komora walcowa, i jest naprawde mało uzywana widać to po tym iz farba nie jests pozciwerana ze zbieracza i wałkó poodaje ci link to sobie ją zobaczysz to moją prase,

http://Balzak.fotosik.pl/albumy/152703.html

 

 

Pozdrawiam Balzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście w dobrym stanie class 46 to za 25 tyś to bedzie ci cięzko kupic

 

Pozdrawiam Balzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...