Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest umieszcon rok produkcji (Claas 44), ,a, tabliczke ale tam jest tylko waga i nr seryjny, a gdzi jest bity rok produkcji Widziałem już takich pras chyba z 15 jak kupowałem i na zadnej tabliczce nie ma roku prod. gdzie go mozna znalesc

 

rok produkcji czesto jest wybity na feldze od kola prasy z prawej lub lewej strony musisz popatrzec dokladnie, zazwyczaj są wybite dwie ostatnie cyfry np. 93 lub 97 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rok produkcji czesto jest wybity na feldze od kola prasy z prawej lub lewej strony musisz popatrzec dokladnie, zazwyczaj są wybite dwie ostatnie cyfry np. 93 lub 97 itp

 

tak jest na 100% w prasach marki KRONE, ale czy w Claas-ie tez tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w claasach tez tak jest nie we wszystkich ktore ogladalem we wiekszosci byl wybity rok produkcji, jesli nic nie bylo kombinowane przy kole od prasy to zazwyczaj jest na nim wybita data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale koła można przełożyć. Jak już wcześniej pisałem popatrz na wytarcie podnieracza, wytarcie oczka zaczepu zwłaszcza czy nie było wspawywane no i stan ogólny czy nie jest dobita do maxa czy wyglada dość dobrze bo to świadczy o użytkownikach czy dbali o sprzęt czy tylko byle jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, felgi mozna założyc od innej prasy i bede miał model 44 z 2000 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie słysząłm o tym zeby na feglach był rok produkcji ale skoro móicie to tak jest

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za prasa claas rollant 62? Jakie jest zapotrzebowanie mocy tej prasy? I jeszcze jedno: ile trzeba zapłacić za rolllanta 46 w jako takim stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam już nie wiem. Jeśli za 25 tysiączków kupię rollanta, to nie przepłacę chyba. Ale jeśli ta twoja prasa to to samo tylko inaczej upomalowane to poco wyrzucać pieniądze w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ta moja naprawde mało pracowała widać to po elementach komry zwijającej i podbieraczu farba jes nie ruszona a i zaczet tez nie jest wydarty tak wiec mysle ze bedzie ok. a za takiego classa 46 w takim stanie jak ta moja prasa to ok 30 ytyś trzeba zapłacić. a w tym Arobelu jest dokładnie tak samo jak w classie 46 takie same napisy na częsciach i wogule tylko kolor inny a cena znacznie mniejsza. pozdrawiam i zycze udanego zakupu. jezeli masz jakeś pytania to mozesz róniez pisać na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buchaj jeśli jesteś na kupnie to poczytaj dział ogłoszenia tam ostatnio widziałem Arobale 1212, to samo co Claas 44 tylko tak jak pisze kolega Balzak w innym kolorze, cena jak na zblizający sie sezon była atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm jescze jedną opcję: może polska sipma? Czytałem na tym forum, że W walcówkach mozę dojść do zawieszenia beli w komorze w przypadku suchego materiału, a w sipmach ryzyko jest mniejsze. Tylko z grugiej strony spima to trochę lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich mam pytanko ile moze kosztowac prasa rolujaca class roland 66 z 1995r. w BDB stanie.

Zgory dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAm jescze jedną opcję: może polska sipma? Czytałem na tym forum, że W walcówkach mozę dojść do zawieszenia beli w komorze w przypadku suchego materiału, a w sipmach ryzyko jest mniejsze. Tylko z grugiej strony spima to trochę lipa

 

Ja mam Claasa 44 AROBALE i mam ja juz 4 sezon i jescze nic takiego mi sie nie zdarzylo aby belka mi sie zatrzymała, a robie nia naprawde duzo. Moim zdaniem naprawde prasa walcowa jest dużo lepsza, przedewszystkim poza łańcuchami które ciągna walce nic w tej prasie Cie nie zaskoczy. A taki łańcuch kupujesz w kazdym sklepie, i jest niedrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy słyszeliście coś o prasach Gallignani??? Takie pomarańczowe. Czy ktoś to w polsce sprzedaje??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt o nieznanych u nas markach często okazuje się sprzętem występującym w Polsce pod inną nazwą, szczególnie jeśli marka należy do dużego koncernu który przejmuje lokalne marki i potem robi np. jeden model tylko w różnych kolorach i różnymi nalepkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką prasę najlepiej kupić do 20tyś zł, będzie mi służyła do sianokiszonki bele jak najmniejsze. Będzie chodziła w zetorze 7211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma służyć do sianokiszonki to polecam coś z walcówek DF, Claas, Welger(Welger ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc, 100% zetorek zobie z nia poradzi) Do tej ceny napewno coś znajdziesz lub bym radził troche dołożyć i poszukać coś na szerokim podzbieraczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uznasz ze chwale swoje, ale naprawde jesli szukasz prasy do sianokiszonki to moim zdaniem Claas jest naprade super. A co do Krone to troche bał bym sie, taka prasa napewno juz troche robiła a co za tm idzie ma ponaciagane łańcuchy, którymi zbija mase. koszt takiego łańcucha to czasem 1/4 wartosci calej prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jaką prasę najlepiej kupić do 20tyś zł, będzie mi służyła do sianokiszonki bele jak najmniejsze. Będzie chodziła w zetorze 7211

 

 

napewno do sianokiszonki walcową a moja rada to kup sobie coś z mechanicznym zamkiem np. welger rp12 deutz 2.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lufa13 Deutz-Fahr 2.50 to robi bele 120x150 jak już DF to 2.30 (120x120)

 

 

no właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...