Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś mógłby mi poradzić czy prasa zwijająca z famarolu to dobra maszyna, czy raczej lepsza byłby sipma, dostałam ofertę cenową i przy tej samej cenie famarol oferuje więcej, nigdy nie miałam doczynienia z prrasą zwijającą i nie wiem na co się zdecydować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje rolka siatki do prasy rolujacej szer.1,23m. dlugosc 3km.Zgury dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem czeską siatkę 123cmX2000m za 320 zł z fakturką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za rolke saitki z defalinu 2000m zaplacilem tydzien temu 380zl ale widze ze troszke przeplacilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do kupna hybrydową Fińską w cenie defalina ale narazie mam 1 całą i w prasie tyle że ok 100 bel zrobie także na żyto i 1 skos powinno styknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za rolkę 2000m z defalinu dałem 320 od obwoźnego sprzedawcy (zamuwiłem tydzień temy, a czeską (Juta) miał coś tańszą ale nie wiem ile.

 

za folię do sianokiszonki 230zł (jakaś włoska), a za belgijską SILAcośtam

wołał 250 ale wziąłam tańszą.

 

pozdrowienia dla ZWIJACZY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie silotete jest normalnie po 220zł.... w OSM Łowicz cena juz nawet nie podlega negocjacjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem "silotite layer blown 5 high speed"

500x0,025x1800 po 218zł ,

wiec chyba 5-cio warstwowa, ale pewien to nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy słyszeliście coś o prasach Gallignani??? Takie pomarańczowe. Czy ktoś to w polsce sprzedaje??????????

teraz już jest ich sporo 3 lata temu jak kupowałem swoją to była pierwsza, jaką widziałem(3200l)i trochę miałem cykora.rocznie robię do 1000 belek jedyne co do niej dokładam to sznurek i olej do centralnego smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o welgerze RP12? Czy U4514 da sobie z nią radę?

Witam, prasę RP12 posiadam od 3-ech lat. Pracuje u mnie z ursusem 3512, jest ciężko, ale jakoś daję radę. Najciężej jest przy zwijaniu słomy-muszę zmniejszać stopień zgniotu w stosunku do sianokiszonki czy siana, bo traktor gaśnie. Myślę, że dla ursusa 4512 ta prasa będzie dobrym wyborem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcę przerobic sipmę na 2 sznurki - troszkę domowym sposobem

gdyż sipma rząda 2500zł za zestaw do założenia a ogladając presę feraboli FF20 widzę że jest to podobne mechanizmy i kosztowałoby to 1700zł brutto a i wg mnie to i tak za dużo. bo potrzeba tak myslę drugi zestaw kułeczek ciagnących ten sznurek i prowadnik sznurka na 2 sznurki.

 

dlatego szukam użytkowników którzy może mają sipme na 2 sznurki i użycziliby kilka nr z katalogu lub skanów lub zdjęcie mechanizmu 2 sznurkowego w sipmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś o tym myslałem. Musisz mieć drugi podajnik sznurka z oczkami no i prowadnicę. Co do prowadnicy wystarczy że starą skrócisz i połączysz na sztywno z ta nową tak że przesów bedzie potrzebował jednego napedu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prasach HESTON FIAT AGRI są to prasy pasowe chyba niemieckie czy ktoś ma taką i jak się sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w Polsce można kupić nowe prasy Galligani i czy jest to droga prasa??

 

teraz już jest ich sporo 3 lata temu jak kupowałem swoją to była pierwsza, jaką widziałem(3200l)i trochę miałem cykora.rocznie robię do 1000 belek jedyne co do niej dokładam to sznurek i olej do centralnego smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje je Romanowski

Jest duzo drozsza od polskich ale nie iem jak wypada z zagraniczna konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z brakiem możliwości określenia czy uda mi się kupić na sezon nową Farme II zacząłem szukać alternatywy w używanych i stąd moja prośba o pomoc w ewentualnym wyborze. Zwijarka w moim gospodarstwie będzie zwijała rocznie ok 7ha sianokiszonki + 3.5ha siana i ok 15ha słomy , ma służyć również zarobkowo(w większości do slomy). Interesuje mnie sprzęt nie starszy jak 95r do 25tyś zł.Ciagnik Zetor Proxima 8441

Jak dotąd zastanawiam się nad wyborem między: Claas Rolland 46 (walcowy) New Holland(pasowy) lub JonnDerry(pasowy)

Jaką i z powyżej wymienionych zwijarek waszym zdaniem powinienem wybrać i na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie(oprócz wytartej farby na wałkach w walcówkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% szukaj prasy z owijaniem na siatke, widze ze masz zamir robić duzo słomy i wtedy siatka poprostu jest niezastapiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście na plus jeśli jest siatka ale głównie chodzi mi na jaką markę się zdecydować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłonił w stronę pasowej np. john deere ,pasową zrobisz wszystko siano i słomę nawet jak jest bardzo suche da się owinąć a sianokiszonka z pasowej jest tak zbita jak beton dlatego się dobrze przechowa .Mówią że podobno do kiszonki są walcowe a do siana i słomy pasowe lub łańcuchowe ale pasową zrobisz wszystko i będzie ok. Musisz zwrócić uwagę na stan pasów bo nowy kosztuje ok.90zł za 1 metr stan łańcuchów i kół zębatych i oczywiście stan ucha zaczepu ,szerokość podbieracza i jego stan .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...