Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie na tematych tych pras jest takie, ze prasy nawet dośc dobre ale maja jedna podstawowa wade brak części zamiennych... i dlatego sa w niższych cenach w porównaniu do innych. A co do twojego ciągnika to odradzam prase z rotorem ten Twój ciągnik ma jak sie orientuje 68KM i moim zdaniem szkoda wydawać kase na rotor bo i tak go nie użyjesz. Taka moc to do prasy bez rotoru przy belce 120x120 z sianokiszonki. A każdy facet co ma na sprzedaż bedzie Ci wciskał, ze dasz rade, bo on tylko chce sprzedac... liczy sie róch w interesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Słupsk nie robi pras właśnie na licencji Deutz-Fahr Być może tam też łatwiej by było o części, jak też u dealerów maszyn ze Słupska - a tych jest bardzo dużo.

 

Jeszcze należałoby poszukać czy te prasy nie są takie same jak innych marek, bo często sprzęt się różni tylko nalepkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o DF GP 2.30 bo taką mam, to łańcuchy napędowe dostaniesz praktycznie w każdym sklepie, łożyska też. A przed zakupem polecam sprawdzić stan rolek czy nie są popękane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje zdanie na tematych tych pras jest takie, ze prasy nawet dośc dobre ale maja jedna podstawowa wade brak części zamiennych... i dlatego sa w niższych cenach w porównaniu do innych. A co do twojego ciągnika to odradzam prase z rotorem ten Twój ciągnik ma jak sie orientuje 68KM i moim zdaniem szkoda wydawać kase na rotor bo i tak go nie użyjesz. Taka moc to do prasy bez rotoru przy belce 120x120 z sianokiszonki. A każdy facet co ma na sprzedaż bedzie Ci wciskał, ze dasz rade, bo on tylko chce sprzedac... liczy sie róch w interesie

Jak bym kupił prasę z rotorem to za rok pomyślałbym nad nowym, większym ciągnikiem. Nie wiem tylko czy w tym roku 4514 dałby radę. A co do handlarzy to się zgadzam. Jeden nawet próbował mi wmówić, że rollanta 44 pociągnę c330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociagnąć pociągnie ale nie nabije balota do 20 MPa prędzej zgaśnie albo sprzęgło spali. Stare przysłowie mówi "każy żyd swój towar chwali".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cyz nie dałoby sie jakoś odczepić tego rotora na jeden rok? Bo jak mam zarżnąc ciągnik to ja dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje zdanie na tematych tych pras jest takie, ze prasy nawet dośc dobre ale maja jedna podstawowa wade brak części zamiennych... i dlatego sa w niższych cenach w porównaniu do innych. A co do twojego ciągnika to odradzam prase z rotorem ten Twój ciągnik ma jak sie orientuje 68KM i moim zdaniem szkoda wydawać kase na rotor bo i tak go nie użyjesz. Taka moc to do prasy bez rotoru przy belce 120x120 z sianokiszonki. A każdy facet co ma na sprzedaż bedzie Ci wciskał, ze dasz rade, bo on tylko chce sprzedac... liczy sie róch w interesie

Jak bym kupił prasę z rotorem to za rok pomyślałbym nad nowym, większym ciągnikiem. Nie wiem tylko czy w tym roku 4514 dałby radę. A co do handlarzy to się zgadzam. Jeden nawet próbował mi wmówić, że rollanta 44 pociągnę c330

 

chyba byłeś u handlarza w okolicach Nowego Sącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A cyz nie dałoby sie jakoś odczepić tego rotora na jeden rok? Bo jak mam zarżnąc ciągnik to ja dziękuję.

 

 

niestety ale się nie da odczepić

ja mam teraz welger rp200 z nożami (14 sztuk) i rotor a C-385 potrafi zdusić przy dobijaniu sianokiszony ale po odłączeniu noży prasa idzie nawet lekko i na jeden rok to raczej bym na twoim miejscu kupił bez noży jak co to możesz jechać albo na mniejsze pokosy grabić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A cyz nie dałoby sie jakoś odczepić tego rotora na jeden rok? Bo jak mam zarżnąc ciągnik to ja dziękuję.

Bez noży pojedziesz na biedę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce kupic ranio i dobra folie to lecicie do "techrolu" ja kupiłem w piatek kilka rolek po 220zł silotete 5 warstwowa z tym ze mam u nich spore ranaty. Tak normalnie to chca 230zł za 3 warstwowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktos wczesniej juz w temacie zauwazyl, ze " nie trzeba miec 100 koni i kupy zelastwa, by zrobic dobra sianokiszonke..."

tysiace z nas ja robi i ... nie klepie biedy... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie w łukowie Jak obczajasz 2 sprzedawców to spoko klienci pracowali wczesniej w siedlcach w hurtowni czesci "SKORPIO" a ja tam czesto bywałem i mnie znaja. Powiedziałem że teraz u nich bede sie zaopatrywał bo mam 30km bliżej i licze na dobry rabacik No i tak sie stało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKORPIO to totalne dziadostwo............ u nich nie biore nawer zwykłej uszczelki !!! złodzieje i oszuści. dziwi mnie ze miales z nimi cokolwiek do czynienia !!!!! olie to ja biore z mleczarni i nie bujam sie po sklepach @@!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w skorpio nie brałem foli, ale jesli chodzi o czesci to chyba nie było i nie ma w okolicy lepszego zaopatrzenia!!!!!!!!!!! Zajeżdzałem i kupowałem wszytko co chciałem i dużo taniej niz w innych sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie jest wasze zdanie na temat pras Deutz Fahr?

mam DF 2,30 i U3512 daje rade, przy dobijaniu troche mało przełożeń ale normalnie to chodzi w zetorze 7245 i tu to bez problemu, z częściami też nie ma problemu, łańcuchy i łożyska wszędzie dokupisz, zębatek jak sie nie da to zawsze można dorobić, poza tym prasa w budowie prosta jak konstrukcja cepa, wada to troche wąski podbieracz.

Folie silotete 5warstw normalnie kupuje po 218zł w mleczarni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon sianokisznkowy rozpoczęty

Pierwsze sztuki bel zrobione Nasunęło mi się spostrzeżenie,Ciągnikiem o mocy 100KM można dobijać spokojnie do 220 MPa( prasa Claas 44S ),ciągnik nawet dymka nie puścił.

Powyżej 230 zerwał się główny łańcuch, później zerwał się ten w klapie uchylnej

Dzisiaj wymieniamy łańcuchy, zobaczymy jak będzie szło.

Mam jeszcze jeden problem, otóż podawanie sznurka działa prawidłowo, ale czasami nie może załapać sznurka do owijania i wtedy ostro zbija mi bele ( do 220 ),jak to jest u innych użytkowników

Czasami bela wychodzi okrąglutka i gładka, aczasami postrzępiona, od czego to zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jakie ceny są owijania bel sianokiszonki słomy itp.. na sznurek i siatkę.. ile bierzecie za takie usługi z owinięciem folią itp... kupiłem prasę w tym roku i nie wiem ile powinienem mówić ludziom za usługfę.. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie znajomy takim zestwem troche robił ale nie za ciekawie to mu szło,robił tez 902 to juz troche lepiej, ale i tak bardzo wolno jezdził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem sie o tą prasę bo są tanie więc pomyslałem,że mają małe zapotrzebowanie na moc Claasa 34 nie widze na allegro.C-360 może będzie w miarę szedł z Claasem 44?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinC-360 a ile zamierzasz wdać na tą prase kasy bo kiedys widziałem taka na Allegro i kosztowała 20 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiem się nad kupnem używanej prasy rolującej. Będę ją wykorzystywał wyłącznie do słomy. Co sądzicie o pasówkach John Deera albo New Hollanda? Prasuje może ktoś z was taką? Czy może lepiej walce albo rolki? pozdrawiam

Chodziło mi oczywiście o łańcuchy pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MarcinC-360 a ile zamierzasz wdać na tą prase kasy bo kiedys widziałem taka na Allegro i kosztowała 20 tyś.

 

Znów podkreslam,że są to plany.Miałym na prasę max 15tys.Na allegro widziałem rolki John Deer za chyba 11tys. mała zgrabna prasa więc myslę,że taka byłaby dobra do C-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio po raz pierwszy prasowalem sianokiszonke rollantem 46Rc+zetor10540 i szlo super nigdywczesniej nie mialem doczynienia z tego typu prasą i zauważylem następującą rzecz jak prasowałem wskazowka cisnienia na zegarze byla w polowie czerwonego pola zatrzymalem sie i wlączylem owijanie siatką zanim skonczylem owijac wskazówka spadla na zielone pole, to normalne?? potem juz dobijalem do momentu jak wskazowka wyszla na biale pole juz poza czerwonym, po owinieciu siatką spadlo do polowy czewronego. jak sązicie nie zamocno dobilem czy moze za slabo?? do jakiego momentu Wy dobijacie???

Zna ktos wartosci tegop zegara dla rollanta 46RC?? bu mnie nie ma zaznaczone na tym zegarze jaki jest poziom cisnienia w Mpa, jest tylko podzialka na kolory, bialy zielony czerowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...