Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktos wartosci tegop zegara dla rollanta 46RC?? bu mnie nie ma zaznaczone na tym zegarze jaki jest poziom cisnienia w Mpa, jest tylko podzialka na kolory, bialy zielony czerowny

 

 

Moim zdaniem wartosci powinny byc takie same jak w 44. A tu masz zdjęcie zegara z prasy 44.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/549f3864d495b184.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile śrub powino być połonczone łoczenie za skrzynią główną w prasie welger rp 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojeździliśmy trochę po składnicach ze sprowadzanym sprzętem i teraz to juz na prawdę nie wiem co kupić. Znajomy odradza nam rollanta ze względu na hydrauliczne zamknięcie klapy. Zatem z walcówek pozostają tylko welger i deutz fahr. Przy czym z tych drugich jest tylko jedna i to z rotorem. Czy nie dałoby się go jakoś wyrzucić? Czy to nie przeszkadzałoby w prasowaniu? Jeszcze jest łańcuchówka new holand 850, jednak coś mi się wydaje, że jak tem łańcuch pierdyknie to będzie problem. Ewentualnie pozostaje jeszcze nowa Metal fach za 40tys. Tylko, że słyszałem, że bela w niej lubi stanąć, wiec też nie za bardzo. A jak to jest z tymi welgerami? Kilka postów wcześniej biały 2005 napisął, ze 902 ma co przy niej robić, więc, czy 4514 podoła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sezon sianokisznkowy rozpoczęty

Pierwsze sztuki bel zrobione Nasunęło mi się spostrzeżenie,Ciągnikiem o mocy 100KM można dobijać spokojnie do 220 MPa( prasa Claas 44S ),ciągnik nawet dymka nie puścił.

Powyżej 230 zerwał się główny łańcuch, później zerwał się ten w klapie uchylnej

Dzisiaj wymieniamy łańcuchy, zobaczymy jak będzie szło.

Mam jeszcze jeden problem, otóż podawanie sznurka działa prawidłowo, ale czasami nie może załapać sznurka do owijania i wtedy ostro zbija mi bele ( do 220 ),jak to jest u innych użytkowników

Czasami bela wychodzi okrąglutka i gładka, aczasami postrzępiona, od czego to zależy

 

Chyba jakieś lipne te łąńcuchy u ciebie były rdze ci kup classa nie polskie badziewie bo niewiel na nich porobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego modelu to masz 44 czy 46. Mam ten sam problem i właśnie o tym samym myślałem. Moim zdaniem musiała by być większa (szersza) podkładka pomiędzy 4 a 6. Masz może opis poszczególnych pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz kupic walcówke to ja bym brał jedynie claasa,. problem ze stawanie belki bedziesz miał w kazdej walcówce w słomie jesli bedziesz chciał mocniej zbic balota. Nie bój sie tak tego rotora, mój znajomu ma RP200 z rotorem tyle ze bez nozy i 7711 sobie radzi w słomie czy sianie, do kiszonki to brał mtz 80tsa, teraz pewni bedzie latał case 5140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf350ccb5a4b4117.html

 

Moim zdaniem to co jest na zdjeciu odpowiada za uchylanie sie komory w prasach Claas. Tylko co tam pokombinować jesli sie uchyla aby temu zapobiec...

 

na pewno masz rację, tylko troche nie rozumiem dlaczego są trzy wyjścia. Jeśli masz schemat całego ukladu to moze coś poradzimy, a jeśli nie to należy spróbować pokręcić tymi zaworkami (tak bez schematu to troche zabawa po ciemku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest schemat od prasy 44 z katalogu. Nie ma w nim opisanych poszcególnych częsci. Są tylko rozrysowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To co przedstawiłem na zdjęciu to jest schemat z prasy 44 taki jaki ja posiadam.. I tak jak pisał mój poprzednik w katalogu nie mam zadnego opisu poszczególnych nr częsci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąść na prow nową polską prase wyniesie jakieś 26 tyś, czy za tą kase zachodnią np. class rollanda? Od ilu ha dawali na spo prasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od ilu ha dawali na spo prasę?

 

zapytaj w dziale Unia Europejska tam juz były takie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kupiłem prase vicona121Rf robie właśnie pierwsze bele mam pytanie do użytkowników tych pras jakie ciśnienie macie przy zamykaniu komory< ja dzisiaj ustawiłem na 130 bar i wydaje mi sie że te bele są w miare mocno sprasowane a tu dzisiaj czytam że ktoś jedzie na 230bara. W książce pisze że maks jaki można ustawić to 170 ja mam zegar do 220 bodajże, jakie ćisnienie powinno być ustawione przy zamykaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ile śrub powino być połonczone łoczenie za skrzynią główną w prasie welger rp 12?

Pisałem Ci już wcześniej-jedna śruba, średnica 8 mm, twardość 8.8. Oczywiście chodzi o połączenie wału wyjściowego przekładni z "resztą" prasy.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile śrub powino być połonczone łoczenie za skrzynią główną w prasie welger rp 12?

 

 

Pisałem Ci już wcześniej-jedna śruba, średnica 8 mm, twardość 8.8. Oczywiście chodzi o połączenie wału wyjściowego przekładni z "resztą" prasy.Pozdrawiam.

 

Ja tak mam i podczas dobijania ścina tą sróbe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile śrub powino być połonczone łoczenie za skrzynią główną w prasie welger rp 12?

 

 

Pisałem Ci już wcześniej-jedna śruba, średnica 8 mm, twardość 8.8. Oczywiście chodzi o połączenie wału wyjściowego przekładni z "resztą" prasy.Pozdrawiam.

 

Ja tak mam i podczas dobijania ścina tą sróbe.

 

 

jak taką prasę użytkowałem to ten otwór był przerobiony na 10mm i jedna śruba była 10 twarda ale ponad 1000 sztuk zwinąłem nią i nic sie z nią nie stało ale symbole nie pamiętam tej sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile śrub powino być połonczone łoczenie za skrzynią główną w prasie welger rp 12?

 

 

Pisałem Ci już wcześniej-jedna śruba, średnica 8 mm, twardość 8.8. Oczywiście chodzi o połączenie wału wyjściowego przekładni z "resztą" prasy.Pozdrawiam.

 

Ja tak mam i podczas dobijania ścina tą sróbe.

 

 

jak taką prasę użytkowałem to ten otwór był przerobiony na 10mm i jedna śruba była 10 twarda ale ponad 1000 sztuk zwinąłem nią i nic sie z nią nie stało ale symbole nie pamiętam tej sruby

Może napiszę coś głupiego ale niektórzy nie zwracają uwagi w którym miejscu śruby jest ona ścinana, bo np. wytrzymałość będzie inna gdy jest tam gwint, a inna gdy jest tam walec o średnicy 8 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o pasówkach John Deera np. :540, 545, 550? Jak ktoś ma to proszę napisać jak się sprawują pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak rezygnuję z używanej prasy. Pojeździliśmy z ojcem po handlarzach i mało na szlag nie trafił! Cenią się okropnie! Wolę dołożyć te 10-15 tys. i miec polską, ale nową. Teraz pytanie jaką: jak narazie najbliższy jestem kupna prasy z metalfachu. W grę wchodzi jeszcze famarol i ew. warfama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak rezygnuję z używanej prasy. Pojeździliśmy z ojcem po handlarzach i mało na szlag nie trafił! Cenią się okropnie! Wolę dołożyć te 10-15 tys. i miec polską, ale nową. Teraz pytanie jaką: jak narazie najbliższy jestem kupna prasy z metalfachu. W grę wchodzi jeszcze famarol i ew. warfama.

 

używkę sie kupuje w zimie

wtedy handlarze opuszczają na prasie nawet około 20-30 % ceny jaka jest w sezonie

sam w styczniu kupiłem welgera RP200 noże siatka rotor szerokie opony i podbieracz za 27 tyś z 1998 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jednak doszliśmy do wniosku, ze nowe to nowe. W przypadku sprzętu "z igły" na pole przyjedzie serwisant i pierwszy raz uruchomi. No i jest rękojmia 2 lata. A te wszystkie stare, które widzieliśmy to już mocno wysłużone (żeby nie powiedzieć - gradobicie)[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale jednak doszliśmy do wniosku, ze nowe to nowe. W przypadku sprzętu "z igły" na pole przyjedzie serwisant i pierwszy raz uruchomi. No i jest rękojmia 2 lata. A te wszystkie stare, które widzieliśmy to już mocno wysłużone (żeby nie powiedzieć - gradobicie)[/i]
uważaj sobie na serwisanta i na 1-sze uruchomienie też mamy owijarke nową 3-ci rok użytkujemy i do dziś nie przyjechali nam uruchomić zaden z serwisu mozna dzwonic i prosic z rozdzielacza sie lało było trzeba uszczelnienia wymienić węże niedało sie dokręcić to jest obraz polskiego serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od serwisu. My mamy znajomego serwisie i nie narzekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Ja tak mam i podczas dobijania ścina tą sróbe.)

Swoją prasę(welger RP12 1986) kupiłem 3-lata temu, oczywiście używaną z Francji i była tam taka właśnie śruba, dlatego jak się urwie to montuje taką samą. Sruba jest dość długa i część robocza jest bez gwintu. Do tej pory pracowała z ursusem 3512 więc zbyt często jej nie ścinało. Dwóch śrub nie da się zastosować, bo otwory nie będą pasowały. Nie wiem Kolego do jakiego ciągnika ją zapinasz, ale jeśli faktycznie stale ją ścina to możesz zastosować 8-kę o twardości 10.9 lub 12.9, ewentualnie powiększyć otwór do średnicy 10 mm i zastosować śrubę o twardości 8.8-powinna w zupełności wystarczyć. W tym roku prasa będzie u mnie pracować z traktorem 70KM to zobaczę co będzie się działo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...