Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie

A więc: kupiłem w tym roku prase rolkowo-łańcuchową Mascar Tuareg cut 125L z owijaniem na siatke. zrobiłem ok. 100 bel (owijałem siatką). Odrazu bele były tak twarde jak kamień, co mnie bardzo cieszyło. Lecz po dwóch dniach te bele stały się mięciutkie. I teraz nie wiem czemu tak się stało Jenda rzecz która mnie zaniepokoiła to to że gdzy bela wychodziła bardzo twarda to i tak siatka nie przylegała ciasno do beli (jak to jest w sznurku). Owijałem 2,5 raza i się zastanawiam czy to nie zamało i to może być tego przyczyną ze siatka się nie strzymała i dlatego bela się rozprężyła, czy może to wina jakości siatki (mam jakąś czeską).

 

POMÓŻCIE bo chyba rzuce tą siatkę i będe robił sznurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest u was z owijaniem siatką, wszystko ok bele nie robią się miękkie, ile razy owijacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehehehe.To niezły jest. A jak to jest z tymi zaczepami?Bo z drążkami to wiem bo u wujka to widziałem.

ZAczep jest ci potrzebny, żeby było gdzie przyczepę podpiąć. Z tym że w niektórych prasachsipmowskich od razu masz zaczep i drążki a do niektórych trzeba doczepić (o ile się da )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio owijalem siatką ROLNET z defalinu po x2,5 na bele i nic sie nie dzialo i nie dzieje wszystko jest ok, stopieni zgniotu beli wogole sie nie zmienil, nawet pomimo tego ze jedna przyczepa do pelna zalodowana stala ok 7 godzin troche sie podeformowaly bele ale owinolem je folia bez problemu, jutro jak bede robil to zmniejsze liczbe owiniec do x2,2 lub x1,9. Do tej pory zdarzylo mi sie na dwoch belach ze jakims cudem zerwalo mi siatke z balota podczas owijania i owinelo ją na dolnym walcu klapy, bela byla owinieta moze x1,5 i tez ise trzymala, chociaz myslalem ze sie rozleci, ale jakos ku mojemu zdziwieniu wszystko poszlo gladko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

owijam tylko siatką i sznurka nie chcę widzieć

 

sianokokiszonkę owijam czeską Juta 2.2raza i jest ok. a rok temu robiłem defalinem i starczyło 1.9 w sianokiszonce i 1.6 raza w słomie. Ale po przejściu na czeską musiałem sporo dociągnąć na uciągaczu siatki. najlepiej ( jak twoja prasa ma uciągacz ) to dociągaj dopuki nie zacznie się zrywać a potem troszkę popuść. a na moje oko czeska siatka gorzej się trzyma jak defalin.

 

ciągnąłeś do większego ciśnienia czy tak z niczego zrobiły się twardsze bo nie bardzo rozumiem? Ile balotów ci wychodzi w bdb trawie na ha??

 

I nie rezygnuj z siatki bo szkoda czasu na owijanie sznurkiem lepiej pokombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio owijalem siatką ROLNET z defalinu po x2,5 na bele i nic sie nie dzialo i nie dzieje wszystko jest ok, stopieni zgniotu beli wogole sie nie zmienil, nawet pomimo tego ze jedna przyczepa do pelna zalodowana stala ok 7 godzin troche sie podeformowaly bele ale owinolem je folia bez problemu, jutro jak bede robil to zmniejsze liczbe owiniec do x2,2 lub x1,9. Do tej pory zdarzylo mi sie na dwoch belach ze jakims cudem zerwalo mi siatke z balota podczas owijania i owinelo ją na dolnym walcu klapy, bela byla owinieta moze x1,5 i tez ise trzymala, chociaz myslalem ze sie rozleci, ale jakos ku mojemu zdziwieniu wszystko poszlo gladko

Te 2 nieowinięte baloty co Ci się rozsypały to przez to że za dużo naładowałeś, komora się uchyliła i siatka poszła pomiedzy walcami i ostatni się nią owinoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 nieowinięte baloty co Ci się rozsypały to przez to że za dużo naładowałeś, komora się uchyliła i siatka poszła pomiedzy walcami i ostatni się nią owinoł.

 

byc moze i tak bylo ale mi nie owinelo na walcu calej siatki przeznaczonej do owiniecia beli tylko czesc, te dwa baloty byly owinietę siatką tak gdzies z x1,5, i bela sie trzymala, na walcu niew iem czemu owinelo mi tylko troche siatki.

 

Jka wyglada u Ciebie balot sianokiszonki pociety nozami od rotora?? bo u mnie jak popatrze na niego z boku to nic po nim nie widac za bardzo zeby skladal sie z drobnych kawalkow trawy, na brzegach beli jest dosc dluga trawa i wyglada to normalnie tak jakbym nie uzywal nozy, niewiem jak w srodku bo nie rozcinalem balota. pewnie dlatego tak sie dzieje ze pierwsze skrajne noze są polozone w dosc duzej odleglosci od krawedzi zew. komory ale myslame ze jak potne trawe nozami to bede mial sieczke ok 10cm dl. okaze sei wszystko jak rozetne balota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje ta prasa z famarolu?

 

Biały2005 skąd wiesz że ten famarol jest dobry przecież to nowość, użytkuje ktoś z Twoich znajomych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kupiłęm prase claasa 46.... mam ciągnik case 80km.. owijam na siatkę... dobnijam bele poatrząc na ciśnienie ile sie da... zauważyłem że uchyla mi się komora lecz po bobiciu wraca do normalnej zamknietej pozycji.... u mojego znajomego są w prasie sokółki metalfachu są jakieś regulacje dobicia dla słomy siana i sianokiszonki.. czy i mojej coś takiego jest.. proszę o pomoc bajlepiej na gg 6339008

 

może mi ktoś pomóc.. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówie ze jest dobra tylko że tak jest i może byc alternatywa dla sokólki. a famarol z tego co wiem to jest wzorowany na D-F wiec powinna byc choc wiadomo ze polski materiał bedzie gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje ten famarol? Dla mnie będzie dobra jak cena będzie dobra , chyba lepiej nową walcówke niż łańcuchową kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena prasy z famarolu

Prasa zwijająca 1,8 m 35 500

Wyposażenie dodatkowe

Prowadnica bel 1 100

Szerokokątny wał przegubowo-teleskopowy (firmy Bondioli-Pavesi) 900

Wiązanie siatką 2 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje ten szerokokątny wał, nie stuka i nie szarpie nic na zakrętach czy ma jakieś sprzęgło przeciązeniowe?

Czy zwykły wałek frezowy szybko się rozleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szerokokatny to taki który ma 2 krzyzaki przy koncówce. Super sprawa. mam cos takiego w przetrzasrce karuzelowej składenej hydraulicznie do góry pomiedzy poszczególnymi karuzelami i nawet po jeje złożeniu czyli mniej jak 90stpni i wszytko ładnie płynnie działa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 nieowinięte baloty co Ci się rozsypały to przez to że za dużo naładowałeś, komora się uchyliła i siatka poszła pomiedzy walcami i ostatni się nią owinoł.

 

byc moze i tak bylo ale mi nie owinelo na walcu calej siatki przeznaczonej do owiniecia beli tylko czesc, te dwa baloty byly owinietę siatką tak gdzies z x1,5, i bela sie trzymala, na walcu niew iem czemu owinelo mi tylko troche siatki.

 

Jka wyglada u Ciebie balot sianokiszonki pociety nozami od rotora?? bo u mnie jak popatrze na niego z boku to nic po nim nie widac za bardzo zeby skladal sie z drobnych kawalkow trawy, na brzegach beli jest dosc dluga trawa i wyglada to normalnie tak jakbym nie uzywal nozy, niewiem jak w srodku bo nie rozcinalem balota. pewnie dlatego tak sie dzieje ze pierwsze skrajne noze są polozone w dosc duzej odleglosci od krawedzi zew. komory ale myslame ze jak potne trawe nozami to bede mial sieczke ok 10cm dl. okaze sei wszystko jak rozetne balota

Jak rozetniesz ukiszonego balota to zobaczysz jak pracowały noże a poczyjesz jak będziesz go miał widełkami rozdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Famarol (od 25.05):

 

Prasa zwijająca DF 120.1,5 36 500

Prasa zwijająca DF 120.1,5 D 39 800

Prasa zwijająca DF 120.1,8 39 900

Pakiet promocyjny:bęben docinający

Prasa zwijająca DF 120.1,8 D 43 500

pakiet promocyjny:szerokość robocza 2,1

Wyposażenie dodatkowe

Szerokokątny wał przegubowo-teleskopowy (firmy Bondioli-Pavesi) 1 000

Wiązanie siatką 3 500

 

 

Prasa kostkująca 29 000

Wyposażenie dodatkowe

Prowadnica bel 1 100

Hydraulika podbieracza 700

Hydraulika dyszla 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro polskie takie złe to co będzie bardziej kożystne (która maszyna będzie lepsza) wziąść na prow polską nową belarke (podstawowa wersja za 40 tyś) która wyniesie mnie ze 26 tyś plus odsetki i zadłużać się musze, czy poczekać i kupić sobie używaną z zachodu za 20 tyś jakiegoś rollanda.

Krótko czy rolland za 20 kilka tyś posłuży mi tyle co polska nówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie NIE !!!!!

 

 

ja mam metalfacha z 2006 roku robi rocznie kolo 600 bel tylko i wyłacznie z sianokiszonki wiec nie wydaje mi sie ze padnie szybciej ok 15-20 letniego rollanta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jużci Polskie złe Sąsiad kupił nową prasę kostkę Famarol ma ją od 3 sezonów i prasuje u siebie 6ha siana x3 pokosy,8ha słomy+ok.20ha usługi i żadnej awarii.Dodam,że prasuje nią 2812 i super się nadaje do tej prasy.Tak więc wynika z tego,że Polskie jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sipme 224/1 z 1999roku. Prasuje około 100h rocznie. Nie nażekam na to prase. Ostatnio prasowałem jednemu siano i na 2 kłęby sznurka żadnego pęczka nie póściła . W praszie chodzi 3512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jużci Polskie złe Sąsiad kupił nową prasę kostkę Famarol ma ją od 3 sezonów i prasuje u siebie 6ha siana x3 pokosy,8ha słomy+ok.20ha usługi i żadnej awarii.Dodam,że prasuje nią 2812 i super się nadaje do tej prasy.Tak więc wynika z tego,że Polskie jest dobre.

Właśnie. Nie wszystko, co zachodnie musi być lepsze od polskiego. Dużo zależy od eksploatacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak kazdy swoje chwali a polski sprzęt jest robiony na bazie zachodniego tyle że polski materiał jest mniej wytrzymały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...