Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

co do wytrzymalosci polskich maszyn to ja posiadam kombajn zbozowy claas merecator 75 z 1976 i spokojnie pochodzi jeszcze z dziesiec lat, obecnie jest w super stanie, jeszcze nigdy mnie nie zawiodl a mam go juz od okolo 7 lat, niech ktos pokaze mi bizona z tego roku co jest jeszcze na chodzie!!!! o ile robili w tym czasie juz bizony, nie czepiam sie poslkich maszyn owszem są dobre ale nie dorwnują jakością i wytrzymaloscią maszyną zachodnim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie potrzebuję kupić używany pas do prasy rolującej JD, szerokość ok18cm po wierzchu z bieżnikiem w kształt rąbów. Gdzie mogę coś takiego kupić. Nowe zdecydowanie za drogie jak do starej prasy. Proszę o jakieś namiary.

 

pozdrawiam

GG 4704086 (zazwyczaj niewidoczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie w Wielkopolsce znajdę części do prasy MORRA(włoskiej) Właśnie kupiłem taką zwijarkę i jak w każdym używanym sprzęcie jest coś do zrobienia tak więc z góry dzięki za jakiekolwiek informacje o częściach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciesz famarol montuje w prasach aparty firmy raspee a wiec tez niemiecki i pozatym cala jest na licencji deutz fahra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sipma też jest na licencji Fahr-a. A poza tym Famarol robi prasy rolujące na licencji Deutz-Fahr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozryłem dziś ten zawór i jedyne co można przy nim zrobic to podłożyć podkładkę pod sprężynę(poz. 5) natomiast nie zauważyłem u mnie podkładki poz. 10. Jest za to taki wałek przed poz. 11 chowajacy się wewnątrz poz. 8. Wziołem podłożyłem podkładkę pod sprężynę poz. 5 i zobaczymy czy to pomoże. Jak nie to zmiana zaworu lub całego elementu poz. 3 ciekawe ile kosztuje u Korbanków

 

 

 

podłożyłeś 1 podkładke bo ja dzisiaj jedną założyłem i z bidą dałem rade ścisnąć sprężyne żeby korek wkręcić dodam że już pare podkłądek tam było o grubośći 3-4 mm w sumie

 

U mnie obok tego korka co sprężyne trzyma nie ma tego krućca tylko przykręca się elektrozwór co daje na siłownik od siatki olej

 

 

próbowałeś już po tej przeróbce belować

 

 

Pytanie z innej beczki sprzedaje ktoś siano , ile wołacie za bele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie włożybym jeszcze ze 3 mm podkładek tyle było zapasu aby gwint załapał. Włożyłlem z 1 mm. Ja sprawdzałem ciśnieniowo powietrzem to nie przepuszczało zobaczymy jak będzie się sprawować w oleju dobrze rozgrzanym w żniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powietrza to miałeś pare atm a ja jak zamkne komore to mam 210 atm

 

Wczoraj tworzyłem aplikator i troszke inaczej zrobiłem jak ty , tzn nie mam regulatora z 330 tylko w beczce z góry walnołem 2 otwory i przyspawałem dwie nakrętki z kwasówki i w 1 trójnik z kranikiem , do tego kranika powietrze a w 2 wyjście z trójnika zegar , w 2 otwór zomontowałem zowór przeciążeniowy z rególacją ciśnienia , służy on także do spuszczania powietrza z beczki bo pociga się za grzybek i powierze ucieka

 

Ciecz wypływa do góry przez korek , zrobiony noiwy z mosiądzu z króćcem do podłączenia złączki jak w opryskiwaczu w ten korek wbiłęm rure która była oryginalnie w beczce tylko że do góry nogami na dół dałem z tymi otworkami koniec i na to gestą siatke zamirzam zrobić , wysysa do końca bo w garażu próbowałem

 

Wpadłem też na inny pomysł wykorzystania tego sprzętu podczepie lance do pryskania i będe wapnem malował obore tam gdzie trzymam jałówki bo nie ma co się zapchać prosto bez żadnego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawują prasy john deer pasowe do siano kiszonek, słomy czy siana??? Są one lepsze od rolek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest takie pytanie.Ile wam wychodzi kostek z hektara?Ile wam wychodzi bel z hektara?

 

odpowiem opisowo:

 

mam łąkę (trudno określić pow. bo składa się z 4 łączek połączonych w 1, ale dzierżawe mi liczą za 1,5ha.

łąka jast bardzo wydajna, trawa prawie zawsze super.

 

siana zawsze było 5 przyczep (4,5t wywrotki na 1 tłokz otwartym 1 bokiem), jak liczyliśmy snopki to można przyjąć średnio 220/ przyczepę.

 

2lata temu sianokiszonkę (sipma clasik +360) była trawa super i 52 bale-nie miałem zastrzeżeń co do zbicia.

rok temu roland 46+mtz82 było25 balotów trawa była słabsza.

w tym roku roland 46+mtz82 trawa super było 38 balików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sobie przypominam z 2ha było 160balików czyli z 1ha było by 80balików.Z moich wyliczeń wynika,że jeżeli wprowadziłbym 8 macior i żeby było ok 80prosiąt to:

-na pościół dla macior przez cały rok potrzeba by było ok. 380 balików

-na pościół dla tuczników (80szt) 256 balików (na okres tuczu -4miesiące) a na 160szt potrzeba by było ok. 512 balików

 

Z tych wyliczęń wychodzi,że trzeba było by sprasować +/- 900 balików czyli trzeba by sprasować 9-10ha.Na AF ktoś pisał,że w przybliżeniu w beli(rolce) mieści się 4 baliki więc bel wyszło by ~230.Może durne są te moje przeliczenia ale u mnie tak wychodzi tylko,że mniej i przy mniejszej ilości świń Może się myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos te twoje obliczeni mi sie nie podobaja

 

Z 1 ha napewno jest wiecej jak 80 balików ( pęczków słomy z prasy kostkujacej) Jak pamietam dawne czasy prasowania to zdziałki 1,15ha zytniej słomy to ledwo to wchodziło na 2 przyczpy d47 z rozłozonymi bocznymi burtami. nie iwem ile to snopków ale sporo pewni przeszło 200 na przyczepie. a co do ilosci balików, snokpów itd w beli okragłej 120x120 to według wagi wychodzi około 10-13szt na bele I to by sie zgadzało bo włąsnie z tego samego pola 1,15 ha zyta było 35 bel robionych sipma z279/1 + 4512

 

a co do zuzycia słomy to nie wiem jak to jest przy swiniach ale u mnie przy krowach obora płytko scielona wsumie 35 sztuk ( 20 krów dojnych + młodziez) Zuzywam 1 bele na dzien czsami 1,5 dni zalezy od słomy. co daje jakies 350 bel na rok

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik(80 kostek z ha) osiągnąłem z jęczmienia,mysle,że max będzie 100 bo jęczmień czy pszenica to nie żyto.To jeżeli mam zapotrzebowanie 900 kostek w roku to przy wydajności 100 kostek z ha to musiałbym sprasować 9ha.Biorąc pod uwagę,że w beli "mieści się" 10 kostek to bel wyszłoby 90.Mysle,żę chyba nie opłacałoby się kupować rolki... ale z drugiej strony to zwozić kostki z 9ha też mi się nie widzi,no chyba,żeby nająć kogoś,ale to też trzeba zapłacić.Dodam jeszcze,że słomę ładuję w brodło.Doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie da się określić ile będzie słomy na hektarze.Jednego roku to z 2 ha pszenicy ozimej nie miałem nawet 20m3 na przyczepie zbierającej, znowu kiedyś z pszenżyta to było spokojnie dużo ponad 500 małych kostek. jeśli ktoś uważa że to zbyt dużo to przecież słomy jest więcej niż ziarna i przy wydajności koło 8 ton to słomy będzie około 10 ton - szczególnie na pszenżycie ozimym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,ilości słomy z ha nie da się określić (dokładnie) a z rolką to dam se spokój,kupie kostkę i wujowi się sprasuje cos taniej i przyjdzie z synem wozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanko: jak będę prasował siano prasą zwijającą to nie będę mógł tych bel późnie przenosić do obory (bo będzie wtedy za ciasno) i będę zmuszony rozwijać je w stodole i nosić siano luzem do obory. Czy to dużo dłużej schodzi niż w przypadku kostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwijam bele na zewnątrz za oborą albo na stodole, lepiej się nosi niż siano luzem bo odrywają się sprasowane płaty, siana nigdy w kostkach nie miałem, ścieli się dużo lepiej niż kostką bo nie trzeba rozrzucać.

Myśle że zadawanie siana z beli zajmie tyle czasu co i z kostki, a środek beli to i tak jedna duża kostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie i tak wyjdzie lepiej niz kostką. Bo jak się rozwali tak kostka to dopiero jest roboty, żeby ze stodoły przynieść takie pocięte siano. Ostatnio zrzucam ze strychu nad oborą siano które lezy tam od ładnyc kilku lat i co piąta wiązka jest rozwiązana

Dzięki Chochlik23 za odpowiedź. Już myślałem, z prasą zwijającą będę miał więcej roboty niż bez niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czasami trzeba pomocnika bo samemu ciężko jest popchnąć zeby rozwinąć rozciętą belke zwłaszcza jak jest dobrze zbita albo siano było troche wilgone, z belki siano bierze się płatami i na widły można wziąść tyle co jest w paczce.

Ja jak mam prasować w kostke to już wole swoją przyczepą zbierającą, zawsze pomagałem u sąsiada przy kostce to wiem ile trzeba się na machać, sąsiad w tamtym roku już przerzucił się na bele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie czy używacie w swoich prasach zachodnich siatek do owijania? Do tych którzy takich uzywają mam pytanie: jaka jest długość tuleji - tej na której jest nawinięta siatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w prasie Rolant 44 podnieść ciśniennie żeby sie komora nie otwierała przy dobijaniu??????

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o prasach rolujących "round baler, fort" ?? Miał już ktoś z nimi styczność?? A co powiecie o "arobale 1212"?? Dobrze się sprawują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ile czasu zajmuje wam średni z belowanie 1 ha (prasa rolująca)?? Jakim ciągnikiem i jaką prasą??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...