Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Wskaźnik wchodzi gdzieś na 1 cm czerwonego. Puszczasz porzez 1000 obr. Zastanawiam się też czy tak nie zrobić. 540 obr. na wałku jak mam ustawione na 1000 wychodzi przy 1200 obr. silnika nie wiem czy nie bedzie dusić ciągnika. Zobaczę co z tego wyjdzie.

 

ja zamykam komore i dobijam do takiego cisnienia ze wskazowka wchodzi mi na czerwone pole i nie ma problemu z uchylaniem sie komory.

Ja sianokiszonke dobijam teraz do konca czerwonego pola zanim owine siatką to spada do polowy czerwonego jezeli wczesniej szybko jechalem, jesli natomiast przy dobijaniau jade wolno to wskanik spada ale nie znacznie

 

Zetor stu konny dałby sobie rade z 46RC w slomie przy obr WOMu 1000 obr??

 

 

do jakiego cisnienia prasujesz sianokiszonke a do jakiego slome??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetestowałem zamek hydrauliczny podłanczając go pod hydraulikę ciągnika i nie puszcza oleju czyli to nie wina zamka. Pozostają tak jak pisał Piootr maczety w tłokach.

A może to normalne że jak wskazówka wchodzi na koniec czerwonego pola to musi się otworzyć komora. Poczatek czerwonego pola to gdzieś 25 MPa sprawdzałem to innym zegarem to koniec czerwonego koło 30 będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem owies i polało kokretnie , owijałą mi się siatka dookoła wałka podającego dopiero jak prasa wyschła to dało rade owinąć i potem wywaliłęm bele i zamknołem komore na 210 bar i co się stało zachodze do prasy za 15 minut i ciśnienie prawie 0 ciekwe któredy spier.....

 

jak w sianie jeździłęm szybko i ciśnienie prweie nie spadało tylkoz 200 na 250 wzrastało to komora się mniej uchylała (widziałęm to po średnicy bel kładąc na HLke bo jeszcze luz mi zostawał )

 

 

Rozbierał ktoś piasty w claasie bo mam luz na kołach i chciałem troche podokręcać a tu lipa twardo siedza te kapsle

 

@Grześ z jakiego traktora osiągnołeś 25 MPa

Wypróbowałem już aplikator i działa spoko , sąsiedzi już chcą z zakiszczem robić bele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 914 nie chciał wyciągnąć bo już mam rozdzielacz podjechany puszcza olej. Podpiołem pod JD to wyciągnoł bez problemu ale nie sprawdzałem ile bo mam zegar do 25 MPa i nie chciałem go przekręcić.

Na czym zrobiłeś dozownik. Ja myślałem o silniczku od spryskiwacza szyb. Nawet jak wytrzyma rok to i tak za 20 złoty dostaniesz nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pneumatyke a rególacja ciśnienia jest zaworem bezpieczeństwa z rególacją ciśnienia otwarcia , nim także spuszczam powietrze z beczki , robie przy cisnieniu 2,5 bar na żółtej dyszy wyleciało mi 50l na 39 bel wczoraj założyłęm niebieską ale zrobiłem tylko 8 bel i deszcz ulał

 

 

Jakiego jasia kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w moim claasie 44 po nabiciu ciśnienia wystarczyło pół godziny aby spadło prawie do 0. Rozebrałem siłowniki od klapy i okazało sie że w jednyn główka tłoczyska jest poluzowana bo w tych siłownikach mocowane są na gwint. Dałem troche silikonu i włókna lnianego dokręciłem do oporu i jak na razie drugi sezon jest dobrze. jak nabiję 160 barów to przez noc spadnie ciśnienie o ok.10 barów.

Wczoraj rozmawiałem z gościem który też ma claasa 44 i powiedział, że w zamku hydraulicznym pod sprężynę podłorzył nakrętkę ósemkę i teraz JD 110KM zaczyna przystawać a komora nadal sie nie uchyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rozmawiałem z gościem który też ma claasa 44 i powiedział, że w zamku hydraulicznym pod sprężynę podłorzył nakrętkę ósemkę i teraz JD 110KM zaczyna przystawać a komora nadal sie nie uchyla.

 

To ten gośc ma chyba łańcuchy tytanowe... no chyba ze jedzie na 1000 obr WOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno na 1000 obr robi tak jak ja mnie nieraz nawet zgaśnie jak powyżej 250 bar chce dobić na 540 to prasa nie porobiłaby za długo gdy 110 kM się dławiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na 1000 obr. robi ale mówił że łańcuchy na zębatkach to aż trzask idzie. Ostrzegałem go że długo to on tak nie narobi. Przekona się ile stoi zębatka do tej prasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prasą pasową John Deere 550, pojawiły się jakieś problemy z pompą, która obsługuje ramię prowadzące sznurek, ramię schodzi w miejsce z którego rozpoczyna sie owijanie ale nie idzie dalej, pompa nie daje ciśnienia, ktoś może wie jak to usunąć? jeden koleś stwierdził ze pompa zapowietrzona? nie wiem, jeżeli ktoś wie, lub ma jakieś informacje prosze o odpisanie na maila michal_niewolno@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z prasą pasową John Deere 550, pojawiły się jakieś problemy z pompą, która obsługuje ramię prowadzące sznurek, ramię schodzi w miejsce z którego rozpoczyna sie owijanie ale nie idzie dalej, pompa nie daje ciśnienia, ktoś może wie jak to usunąć? jeden koleś stwierdził ze pompa zapowietrzona? nie wiem, jeżeli ktoś wie, lub ma jakieś informacje prosze o odpisanie na maila michal_niewolno@o2.pl

 

No ja Ci to doradzałem a co nie sprawdzałeś jeszcze?? Ciężko doradzic na odległość, ja w tym roku miałem również podobny problem tydzień temu belowałem siano i chciałem coś podprostować młotkiem ruszam ciągnikiem jadę i jade a owijanie sie nie załącza, co się okazało, że spadła zapadka od rozdrielacza oleiu (od pukania młotkiem) wziołem śrubotkręt zapadkę podpierającą siłowniczek rozdzielacza podniosłem i ruszyło owijanie (i gra muzyka). A co do odpowietrzenia to naprawdę tak miałem jak kupiłem ją to wymontowaem pompe, bo nie wiedzialm co jest grane, zdemontowalem kolo pasowe podlaczylem wiertarke aby sprawdzic czy tloczy olei i po kilku probach udalo sie (moze byla zapchana jakims paprochem nie wiem) jak zlozylem juz wszystko bylo OK!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję instrukcji obsługi do prasy sipma z224/1. Może ktoś mógłby zrobić skan całej książki lub rozdziału z regulacjami aparatów wiążących? Ostatnio miałem problem z wiązaniem w prawym aparacie i nie wiem gdzie to podregulować.

mój mail: piotrek81111@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić obwiązywacz siatką (cały aparat) do claasa 44?? I jakiego rzędu to wydatek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką nową belarke polecić znajomemu do zetora 7211, do śmigania po zarobkach (najwięcej siano słoma)? on chce kupić jak najtańszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką nową belarke polecić znajomemu do zetora 7211, do śmigania po zarobkach (najwięcej siano słoma)? on chce kupić jak najtańszą
jak tanie to nic nie można polecać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam od nie dawna claasa rolanda62 inie wiem do jakiego ciśnienia mogę zwijac czerwone pole zaczyna sie przy 200 barach wcześniej miałem nową sipme ałe była ch....ja warta więc ją pognałem a ona miała czerwone pole przy 150ciu ajak ją przydusiłem mocniej to skrzeczała że az ciarki szły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 bar możesz spokojnie dobijać

 

 

Gdzie nie drogo kupić łożysko do 44s na walec górny tu gdzie klapa się obraca średnica wewnętrzna 50 mm podbierze coś z naszych łożysk - pekło na pół i lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojedz do sklepu gdzie maja łozyska i tam napwno coś gośc Ci zaradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lozysko,jesli jakies niestandardowe to szukaj nie po skladnicach czesci tylko w hurtowniach z lozyskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje D 210 tylko że w okolicy nie mieli i na dodatek część firm dzisiaj nie była czynna były D 209 i D 2011 bo te idą do sipmy cena polskiego ok 45 zł orginał claas 130 zł - sprzęt już smiga przy okazji podorabiał mi gość do przewracarki FELLA sprzegiełka także sprzęt do kiszonki gotowy w poniedziałek zaczynam 2 skos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczesciarz, ja dopiero bede konczyl pierwszy, przez remont mam zalegla robote w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiedy ty kosiłes pierwszy raz ??? U mnie na łakach które kosiłem jako pierwsze to tydzien temu posiałem saletre trawa dopiero ma jakies 15 cm ( ponad tydzien czekałem żeby troche przewiedła bo cały tydzien wtedy padało a te które oststnio kosiłem - 2 tygodnie temu to dopiero zaczyna odbijac trawka pewnie za tydzien rozsieje saletre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jake powino być ciśnenia ,aby bela była dostatecznie ściśnięta?
Oj, to pewnie zależy od typu prasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...