Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Jake powino być ciśnenia ,aby bela była dostatecznie ściśnięta?

 

i od prędkości podawania materiału do komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kiedy ty kosiłes pierwszy raz ??? U mnie na łakach które kosiłem jako pierwsze to tydzien temu posiałem saletre trawa dopiero ma jakies 15 cm ( ponad tydzien czekałem żeby troche przewiedła bo cały tydzien wtedy padało a te które oststnio kosiłem - 2 tygodnie temu to dopiero zaczyna odbijac trawka pewnie za tydzien rozsieje saletre

 

 

Te co jutro będe kosił to -5 tyg temu już sie trawa powykłąszała i lucerna też jest spora , reszte lucerny z tydzień póżniej robiłem sa to łaki na polu siane klasa 2-3

 

Normalne łąki co kosiłem na siano to jeszcze nie bede kosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnie potrzebuje porady jak zrobić aby komora uchylała sie przy większym ciśnieniu, (prasa Claas Rollant 34 (Arobale). Teraz jest wszystko w porządku do ciśnienia 200bar

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/549f3864d495b184.html - wartości na zegarze

 

gdy chce zbić wiecej bele z kiszonką komora uchyla sie do tego stopnia ze wszystko co ładuje do prasy wypada za nią, (dolem jest otwarcie ok 8-10cm).

 

Poniżej przedstawiam zdjęcia zaworu, jego elementy składowe

 

http://semos.fotosik.pl/albumy/218906.html - zwór zamocowanie w prasie i wygląd

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf350ccb5a4b4117.html - elementy znajdujące się w srodku zaworu, Zdjecie z katalogu części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem.... Myslałem ze moze dało by cos dołożenie podkładek... ale teraz to już zupełnie nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy twoim zdaniem 200 bar to za mało ja w claas rollant 62 to przy 230 dławie silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem że daje i to dużo tylko u mnie w claasie 44 jest troche inny zawór.

 

Podkładałeś w tym zaworze coś??? Jaką masz teraz w sumie grubośc tych podkładek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic to nie daje sprawdzałem

 

Grześ a może za mało podłożyłeś??? Kilka postów nizej czytałem ze ktoś wsadził tam nakrętke 8. Nie wiem jak on to skręcił razem, ale ponoc komora nic a nic mu sie nie uchyla teraz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ty pewnie masz taki zawór, z katalogu wynika ze były montowane takie jak poniżej ma SEMOS lub takie jak na zdjęciu.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/755dbcb301afc3e4.html

 

Właśnie taki zawór mam u siebie. Tych podkładek 16, 17 było tam 5 szt. Wtedy komora uchylała się przy ok. 230 barach. Teraz gdy podłożyłem 2 podkładki ( takie miedziane od nadmiaru w C360) to komora uchyla się przy ok. 280 barach no i nawet MTZ trochę zmienia pracę.

 

Miałbym pytanie: w mojej prasie podczas pracy co jakiś czas z okolic napędu nagarniacza wydobywa się głośne stuknięcie tak jakby soś zahaczyło o coś. Czy ktoś z urzytkowników spotkał się z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic to nie daje sprawdzałem

 

Grześ a może za mało podłożyłeś??? Kilka postów nizej czytałem ze ktoś wsadził tam nakrętke 8. Nie wiem jak on to skręcił razem, ale ponoc komora nic a nic mu sie nie uchyla teraz???

To nic nie daje bo ta sprężyna ustaka jaką siłę potrzeba aby zamknąć komorę. Jeszcze jest taki śmieszny zaworek przy tłokach jeden sprawdziłem wydaje się być dobry i jeszcze muszę przy drugim tłoku zerknąć. Maczety też sprawdziłem i są dobre. Jak nie będzie nic lepiej to pozostaje nalać tylko porządnego oleju do skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebna pomoc .w prasie ciaas rolant 62 [to samo co 44 tylko k€lak 1,5m] siada mi łożysko na walcu górnym tym co jest na niej zamocowana klapa ,jakoś tak pokrętnie to opisałem i teraz nie wiem jakie tam są te łożyska czy moge podpasowac polskie bo gośc od którego ją kupiłem wspomniał że łożyska i piasta muszą byc orginały bo niby śruby od kołnierza obudowy są samo gwintujące co jest niby zabezpieczeniem przed odkręcaniem i raz wykręcone na złom podpowiedzcie bo nie wiem czy zasuwac do korbanków po zapas czy jeszcze robic mogę spokojnie czekac aż zacznie się mocniej odzywac bo na razie to tak czasami je słychac a może odkręcic kapt€r ije nasmarowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która jest lepsza prasa WELGER RP200 czy CLAAS ROLLAND 46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tego tutaj się nie dowiesz ...,

- zwolennicy ( posiadacze ) claasa, stwierdza że 46

- a welgera napiszą 200

jedni i drudzy bedą blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna cenę tych łożysk? a czy sposobem na smarowanie było by zamocowanie kalamitki w osłonie [tej czarnej pokrywce]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poście pisze że pasuje polskie D 210 i kosztuje ok 45zł a claasa 130 zł i jest produkcji słowackiej

 

U mnie żadnych tam śrub samogwintujących nie było zdemontowałem stare i w stare oprawy wsadziłem nowe i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Która jest lepsza prasa WELGER RP200 czy CLAAS ROLLAND 46

 

 

 

najlepsza to CLAAS ROLLAND 34 lub 44 albo 46 tylkooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam katalogu do presy John Deere 550 ?.W szczegulności szukam gdzie znajdują sie smarowniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info na temat tych 2 pras. Potrzebuję tylko do prasowania słomy, nigdy nie miałem kontaktu z tymi maszynami, mam tylko małą prasę kostkującą i nie wiem która ma wiecej zalet (wad) Rollant cze Welger

Za wszystkie opinie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o info na temat tych 2 pras. Potrzebuję tylko do prasowania słomy, nigdy nie miałem kontaktu z tymi maszynami, mam tylko małą prasę kostkującą i nie wiem która ma wiecej zalet (wad) Rollant cze Welger

Za wszystkie opinie dziekuje

 

 

do słomy to żadna z nich nie jest polecana głoównie za sprawą komory walcowej co powoduje stawanie balota w komorze a najlepiej kup coś łańcuchowego albo na pasy bo walcówka to głównie do sianokiszonki jest polecana i polecam jeszcze prase z mechanicznym zamkiem komory

P.S. jak poczytasz ten temat od początku to raczej nie bedziesz musiał zadawać tego pytania więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...