Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedyś na forum był poruszany temat stosowania foli zamiast siatki do obwiązywania bel.

Czy ktoś to praktykował ?? a jeżeli tak to jaka to była folia o jakiej szerokości i gdzie ją kupić?? No i w jakiej prasie chodzi mi o firmę

Proszę wypowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nad tym myslalem zeby folia owijac

jest 2 razy drozej niz siatka bo rolka ma tylko 1000 m a cena prawietaka jak rolki siatki

facet z agromy mi mowil ze na pewno sipma nie pojdzie na folii bo ja zrywa

ja mam warfame i nie probowalem wiec moze ktos to robil bo wydac prawie 400 zl na to by sie dowiedziec ze sie nie da to srednia przyjemnosc

podobno krone idzie bez problemu na folii z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu_Yoda

skoro myślałeś nad tym to napisz jaka to folia

bo siatka ma cos około 120 cm

skąd wziąć taką folie??

Pytam o to dlatego że gdy to wypaliło owijał bym folią bele słomy te które miały by leżeć na dworze

No i oczywiście wiedział bym czy jest sens kupowania prasy z takim obwiązywaczem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w agromie poznan maja taka folie jest to folia specjalnie do obwiazywania beli 120cm i musisz miec aparat do obwiazywania siatka

tylko mi powiedzieli ze nie wiedza czy warfama da rade owijac folia czy bedzie ja rwac wiec musze sam wyprobowac

a w tamtym roku mialem 300 beli siana owinietych siatka ( 3 razy owinieta bela) i po calej zimie pod golym niebem przechowaly sie calkiem calkiem wiec nie wiem czy jest sens kupowac folie skoro siatka to i tak sporo kosztuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak składowałeś to siano w stogu czy jedna obok drugiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siano na dworze to juz troche przegiecie Jak by było w foli to mysle ze byłoby dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na oku prase rolująca MF 1560 może ktoś wie czy ogólnie prasy MF są awaryjne i jak to jest z częsciami do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś może prasę New Holland 654 ? Bo potrzebuję paru informacji o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siano skladalem na 4 warswy w stogu zamokla najbardziej tylko ta na samej gorze (tak na 5 cm wglab beli)

wiem ze najlepiej siano pod dachem tylko tzreba jeszcze miec miejsce na podworku zeby tyle beli poskladac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pilnie potrzebuje porady jak zrobić aby komora uchylała sie przy większym ciśnieniu, (prasa Claas Rollant 34 (Arobale). Teraz jest wszystko w porządku do ciśnienia 200bar

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/549f3864d495b184.html - wartości na zegarze

 

gdy chce zbić wiecej bele z kiszonką komora uchyla sie do tego stopnia ze wszystko co ładuje do prasy wypada za nią, (dolem jest otwarcie ok 8-10cm).

 

Poniżej przedstawiam zdjęcia zaworu, jego elementy składowe

 

http://semos.fotosik.pl/albumy/218906.html - zwór zamocowanie w prasie i wygląd

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf350ccb5a4b4117.html - elementy znajdujące się w srodku zaworu, Zdjecie z katalogu części.

 

 

 

Panowie już mi nikt nie powie ze nic nie da podłożenie pod tą spręzyne zeby zapobiec uchylaniu sie komory. Ja założyłem tam nakrętke 8 i ledwo co skręciłem razem. Teraz zbijam belke do ciśnienia 350 bar i komora dołem uchyla sie ok 1-2 cm.

 

Jęśli ktoś wciska wam kit ze prasa Claasa jest niedobra bo sie komora uchyla to wysmiejcie gościa. Tylko w ten sposób można zablokować uchylanie sie komory. Jeśli ktoś pisze ze podkładał i nic to nie dało to pisze głupoty, ja jestem tego swietnym przykładem, bo w mojej prasie było tragicznie co opisuje wyzej. A teraz jest lux i nigdy nie wymienie tej prasy na zadna inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku z czego masz łańcuchy chyba z tytanu przy takim nzcisku padną łożyska a łańcuchy to na pewno a producent po to oznaczył ciśnienie graniczne na 200 bar żeby to omijac powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... do takiego ciśnienia tao zrobiłem tylko 3 belki z kiszonki. Chciałem poprostu sprawdzić do jakiego ciśniania trzyma mi teraz ten zawór. I jest wszystko ok do ciśnienia 300. przy 350 jest otwarcie 1-2 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie winny był wąż idący do zegara min spiepszał olej i spadało ciśnienie. A z tym 350 to przesadziłeś jaki cągnik to pociągnie. Mój 914 w słomie jak przechodziło za połąwę czerwonego pola już miał ciężko a to dopiero koło 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claasa 34 wiec belka jest mniejsza (120x90) wiec nie ma az tak ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która jest tańsza owijarka do bel??

- Warfama z-555 czy

-Sipma Tekla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem ze zwijarką Mora1200 odpowiednik naszej Sipmy. Konkretnie szukam przyczyny dlaczego bela po owinięciu sznurkiem na 70% powierzchni balota jest dociągnięta sznurkiem tak mocno że nie można wcisnąć palca pod sznurek a od jednego boku na ok 30% powierzchni sznurki się luzują . Dodam że wiąże na dwa sznurki. Wsianie było ok no a w słomie już nie tak kolorowo. Zwijałem słomę żytnią . Co może być przyczyną Jeden znajomy twierdzi że mam wiązać na jeden sznurek to będzie lepiej ale jeszcze nie sprawdzałem Balot owijam 12-13 razy sznurkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokąłdnie owijaj jednym sznurkiem i nie bedzie problemu Chodzi o to ze ta czesxc 30% balotu która sie luxzuje jest owijana sznurkiem po wierzchu wczesniej nawinietego, a te 70 pocztek sznurak jest przycisniety kolejnymi warstwami podczas owijania. A że robisz to na 2 sznurki to bardziej da sie to uwidacznia. Może też zwiekszyc ilosc sznurka to może pomoc, ale szkoda sznurka. Rób jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy pras Claas gdzie u was ustawia się stopień zagęszczenia bel?ja mam varianta 180rc i sa takie 3 połączone ze sobą wajch na polu trochę je przesunełem w lewo i wydaje mi się że jest trochę lepiej...czy to te wajchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 nie ma mps i ciekawe jak go zrobisz. mps mają 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa wytrzymalości i ceny pasów w prasie zwijajaca Deutz-Fahr, czy też polskiej z230.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, w rollancie 62 ustawiam ciśnienie na zegarze na 200 atm, rozpoczynam prasowanie słomy, licznik przekracza już 200, żadna lampa nad zegarem sie nie zapala, przy ciśnieniu ok 250 balot staje , przestaje sie obracać i koniec trzeba wyrzucać nie owinięty. Jeżeli rozpoczynam owijanie na poziomie 180 to balot jest bardzo slabo zbity. Bardzo proszę o krótką instrukcje prasowania taką maszyną(owijam siatką) , wcześniej urzywałem zwykłej "kostki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...