Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jaką prase kupić, wysokiego zgniotu czy rolującą? Mam zamiar prasować tylko słome, i najważniejsze to chciał bym mieć jak najmniej beli do zwożenia z ha, a żeby ciężar był jak największy. Jak wygląda prasowanie mokrej słomy, która prasa sobie najlepiej radzi? doradźcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos duzo tych bel z ha , a jak z luzującym się 2 - im sznurkiem? Robisz na jeden, czy napiales i idzie ci na dwa

Nie wiem dlaczego ale pomysł z jednym sznurkiem nie wypalił. Baloty wychodziły jakieś poszarpane no i czas owijania. Jade teraz na dwa sznurki ok 16 owinięć na cienkim sznurku i i jest super . Możesz szarpać turem i zrzucać baloty na ziemię i nic nie puszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktora prasa kostkująca jest wedlug was lepsza SIPMA czy FAMROL?? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ile kosztwanie obwiazywacza siatka w sipmie z569/1 nie chodzi mi o cene przy zakupie tylko jakbym chcial dokupic wszytkie potrzebne czesci i czy to bardzo skomplikowane?? bo mnie nerwy biora w suchej słomie z tymui sznurkami ograniczniki podorabiałem i wraz czasem sznurek sie zeslizgnie a druga sprawa pod prasa zostaje kupa sieczki ze słomy bo to prasa z komora mieszna ma 3 walce z przodu. No i chyba najważniejsze szybkosc owijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam problem z prasą claas rollant 46, chodzi o to że prasa nie wiąże raz jednej raz drugiej strony podczas gdy ramiona podają sznurek, jest widoczne to że jest ciągnięty ale jest wplątywany gdzieś pomiędzy wałki,prasa był po wywrotce na bok, co może być przyczyną bo podczas wywrotki nic sie nie uszkodził, sznurek tez jest raczej ok bo sprawdzałem kilka rodzaji, klapa jest domknięta więc wszystko powinno być w porządku a mimo to nie jest proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam problem z prasą claas rollant 46, chodzi o to że prasa nie wiąże raz jednej raz drugiej strony podczas gdy ramiona podają sznurek, jest widoczne to że jest ciągnięty ale jest wplątywany gdzieś pomiędzy wałki,prasa był po wywrotce na bok, co może być przyczyną bo podczas wywrotki nic sie nie uszkodził, sznurek tez jest raczej ok bo sprawdzałem kilka rodzaji, klapa jest domknięta więc wszystko powinno być w porządku a mimo to nie jest proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki by był optymalny i niedrogi ciągnik do prasy rolującej w sianokiszonce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupić prase i nie wiem jaką wybrac. Warfamy czy metal fachu?? która z nich lepsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipma jesli robisz wiecej suchego czyli słomy to warfarma, jesli kiszonki to sokólka, ale z ta druga nie poszalejesz w słomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam warfame juz drugi sezon w tamtym roku zrobilem okolo 2000 beli i mam do niej kilka uwag

ma ktos jeszcze warfame? bo mialbym kilka pytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś udzieli mi bliższych informacji na temat prasy zwijającej Z-230, chodzi mi o dane techniczne, ale także o to jak się sprawuje podczas pracy, co bywa najczęstszą przyczyną awarii itd.Mam nieduże gospodarstwo,na lepszą prasę mnie nie stać,a wtedy potrzebny i większy ciągnik, a Z-230 są stosunkowo tanie i wystarczy zwykły C-360 na 10ha pracy tą prasą w ciągu roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zinteresowala mnie prasa krone vario pack 1500 jesli sa jacys użytkownicy prosil bym o kilka słów otej prasie jak z awaryjnościa co sie najczesciej psuje i jakie belki z niej wychodza i czy dobrze zbije mokrą sianokiszonke jak i suchą słome ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do prasy sokółki można dołożyć mechaniżm do owijania siatką?? jak to wygląda jak się sprawdza i ile kosztuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do walcówki najprościej założyć aparat na siatkę bo nie musisz podawać jej ze słomą tylko między walcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do prasy sokółki można dołożyć mechaniżm do owijania siatką?? jak to wygląda jak się sprawdza i ile kosztuje??

 

Można założyć bez problemów jeśli masz prasę przystosowaną fabrycznie do montażu obwiązywacza siatką. Jeśli nie masz prasy z tymi przeróbkami to lepiej sobie darować no chyba że masz trochę wyobraźni i możliwości technologicznych. Ale to już robota na całą zimę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może instrukcje do prasy WELGER AP12!!!Dzieki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem na poczatku sezonu prase rolujaca Sipma Classik nie narzekam bardzo dobry sprzet robilem siano,slome i kiszonke i bardzo dobrze sie sprawuje jedynie co to dwa razy urwalem sruby zabespieczające a tak super. Ale mam takie pytanko jak wiecej zbijam tzn. na zegaze pokazuje ze dochodzi do 20 klapa mi sie otwiera a pracuje C-360 i zastanawiam sie czy to normalne w tym modelu. Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na wiosne krone rp1250 multicut do tej pory zrobiłem ok 4,5 tys balotów jest to naprawde dobry sprzet mam tam komputer confort wiec praca jest bez obsługowa choc jedynym minusem jest osłona nad rotorem na której gromadza sie resztki słomy i siana i co ok 300 balotów trzeba czyscic bo jak nie to rwie siatke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy JD 5720 o mocy 80km da rade w prasie z nożami np. Krone Roud pack przy robieniu sianokiszonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 80 koni to trochę za mało na rotor, ale kto wie...

 

 

Co do obwiązywacza siatką, to gdzie można coś takiego kupić? Niedawno kupiłem prasę "claas rollant 42 farmer" . Jest przystosowana do tego aparatu, wiem, że pasuje do niej aparat od rollant 44 lub 46.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno kupiłem prasę "claas rollant 42 farmer" .

 

 

Jak Ci sie spisuje ta prasa, zastanawiałem sie nad takim modelem ale wystraszył mnie brak popychacza za podbierakiem. Czy aby nie zatrzymuje sie w tym modelu belka i czy materiał jest wciągany bez problemy do komory (czy dają rade wepchnąc te palce sprężynowe w podbieraku mase do komory)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy JD 5720 o mocy 80km da rade w prasie z nożami np. Krone Roud pack przy robieniu sianokiszonki.

 

 

myśle ze da rade to jest nie skąplikowana prasa i zeczywiscie nie ma wielkich wymagan co do mocy

sianokiszonke i słome robie na 540 eco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o prasach marki John Deere? Czy oplaca sie wogule inwestowac w ta maszyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno czy belarką sipmą lepiej jest belowac ciągnikiem o mocy np. 80 KM czy np. 100 KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...