Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam to cudo z Sipmy model Farma z dodatkowymi walkami i klapą na zamkach nie wiem, co można zrobić z tą prasą ciągnikiem 80 czy 100 konnym skoro c 360-3p urwało w niej dwa wałki prasa ma 4 lata i te 4 lata to droga przez mękę. To nieodosobniony przypadek sąsiad ma taką samą i ma ten sam problem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umoja ma 5 lat i tez mysle ze to g..no bo jusz kilkanascie razy pekl mi lancuch chce zmienic na jakas pozadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam warfame i wczoraj w sianie mi pekl lancuch ktory napedza podbieracz a to dopiero 2 sezon

poza tym czesto mi scina sruby-bezpieczniki

ja jezdze 385 bo 360 jest za slaba na ta prase przyjajmniej ja tak uwazam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku kupilem dopiero w polowie sezonu prase i przy zwiniedciu okolo 1000 beli raz scielo mi srube na podbieraczu i raz na walku wom

a w tym roku to koszmar-troche szybciej pojade na dlugim sianie i srub nie ma :/ moze te sruby nie sa tak wytrzymale jak oryginalne albo lepiej zalozyc 10.8 tylko gdzie takie kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje sruby to (jezeli sie niie myle) 8.8. wydaje sie ze powinne wystarczyc. Zgadzam sie z Buchajem te sipmy sa tak malo wytrzymale ze jak nie to walnie to drugie. Swoją jak belowalem nawet slome to 2 razy mi scielo a pozniej lancuch pękł.

ale juz niedlugo kupuje nowa prase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem podobny problem ze srubami przy nowej sipmie - 360 w słomie i rwie sruby - to sie wkurw. iłem przerobiłem na rozmiar wieksze sruby - od 10 lat nikt nie wie o ich istnieniu.... a 360 krzywdy jej nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też prezerobiłem te przed wałkami dolnymi na 10. Moim zdaniem głównym winowajcą jest ta łapa podajaca pomiedzy komorą a podbieraczem. Jest nie wywarzona i mocno szarpie. Widziałem w claasach że mają te łapy znacznie delikatniejsze przez co mniejszą masę i tak nie szarpią. Ja nawety zrobiłem przeciwwagę z obciążnika od 330 ale jeszcze było za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wie ktoś gdzie można kupić system owijajacy belkę siatką do prasy class rollant 44 a może ktos z was ma na sprzedaż??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też prezerobiłem te przed wałkami dolnymi na 10. Moim zdaniem głównym winowajcą jest ta łapa podajaca pomiedzy komorą a podbieraczem. Jest nie wywarzona i mocno szarpie. Widziałem w claasach że mają te łapy znacznie delikatniejsze przez co mniejszą masę i tak nie szarpią. Ja nawety zrobiłem przeciwwagę z obciążnika od 330 ale jeszcze było za mało.

Czy chodzi Ci o popychacz? Bo ja mam cóś takiego w metalfachu i moim zdaniem nie jest na tyle masywny, że śruby-bezpieczniki zrywać. Chyba, ze w sipmie jest jakiś inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten z sipmy to z 30 kilo waży kawał blachy. Może w tych nowszych poprawiły ale ta którą miałem to potrafiła bez dużego obciażenia ścinać tak sobie śruby właśnie przez ten szarpiący nagarniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w warfamie szarpia lancuchy bo napinacze to ... kostki z tworzywa jakiegos i czesto sie one luzuja i zaczyna szarpac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i sipma nie gorsza tez szarpia lancuchy bo tak samo napinacze sa zrobione z jakiegos plastikopodobnego materialu............ zenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ten z sipmy to z 30 kilo waży kawał blachy. Może w tych nowszych poprawiły ale ta którą miałem to potrafiła bez dużego obciażenia ścinać tak sobie śruby właśnie przez ten szarpiący nagarniacz.

 

U mnie też było tak że zrywało śruby nawet na pusto. Przyczyną była wytarta ośka tego właśnie popychacza i obudowy w których ta ośka ochodzila. Po wymianie było wporządku.

Popychacz miał luzy i trafiał na ten metal między który wchodzi i ścinało śruby

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie był wyjechany poprostu tak szarpał że luzował śruby i je później zrywał jak tego nie zrobiła zaszybka jazda lub kamień. Widziałem u jednego gościa w sipmie że miał przewierconą dziurę i wstawioną 12 śrubę na tym sprzęgle przed walcami. Pewnie nie wie co czym to grozi. Ale jak pamietam to u mnie zanim powiększyłem na 10 to też puściły mi spawy na wałku i wstawiałem 3 blachy. Nawet myślałem że wstawię oś przez cały wał ale od tego czasu wszystko się unormowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś udzieli mi bliższych informacji na temat prasy zwijającej Z-230, chodzi mi o dane techniczne, ale także o to jak się sprawuje podczas pracy, co bywa najczęstszą przyczyną awarii itd.Mam nieduże gospodarstwo,na lepszą prasę mnie nie stać,a wtedy potrzebny i większy ciągnik, a Z-230 są stosunkowo tanie i wystarczy zwykły C-360 na 10ha pracy tą prasą w ciągu roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE PRZECZYTAJ

Witam

 

W tym poście chciałbym ostrzec ciężko pracujących na każdy grosik rolników przed prasą MASCAR TUAREG 125L, którą w moim przypadku zakupiłem od firmy SaMASZ, do której także mam zastrzeżenia. W tym sezonie kupiliśmy w/w model prasy, po zrobieniu 100 balotów powstał problem rwania się sznurka i słabo napiętej siatki. Po wielokrotnych wizytach serwisu z SaMASZu w czasie sezonu nie zostały wykryte usterki. Egzemplarz, który posiadałem został wymieniony (oczywiście ten sam model tylko że bez siatki). Paradoksalnie druga maszyna szwankowała dokładnie tak samo jak poprzednia. Z początku jest wszystko w porządku, po jakimś czasie użytkowania znów zaczyna rwać sznurek. Serwis z SaMASZu nie mógł nic poradzić, zapowiadany serwisant z Włoch nie raczył się stawić w sezonie. Niedawno przyjechał włoski serwisant, pochodził dookoła prasy, popatrzył sobie i stwierdził że prasa jest w porządku tylko sznurek jest zły, myślałem że pęknę ze śmiechu, albo pójdę po młotek sześciokilowy. (Uprzedzam, że stosowałem sznurek do pras który można dostać w każdym sklepie rolniczym i nie tylko, długość 2000 m), panowie zapakowali się do samochodu i odjechali w siną dal, a Ja zostałem z wadliwą maszyną, która przysporzyła mi wiele kłopotów, strat i utraty nerwów. Potem kilkakrotnie kontaktowałem się z SaMASZEm, a oni dalej twardo stali przy swoim i nie chcą przyznać się do błędów i zwrócić mi pieniędzy. Jest to bardzo ciężka firma do współpracy gdy chodzi o reklamacje produktu, sprawa stanęła na sporze, z którą bardzo prawdopodobnie skieruje się do sądu.

 

A więc dziele się z wami moimi przygodami i ostrzegam przed prasa i przed firmą, żebyście nie popełnili takiego błędu jak ja. Dostałem nauczkę na całe życie i wiem już teraz że nigdy nie kupie nic włoskiego i od firmy SaMASZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy warfamie też sie rwał a okazało sie że "porcelany" w których przechodzi sznurek sa zadrapane

swoja droga jakość ich pozostawia wiele do życzenia bo ma prase 2 sezon dopiero :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo. Serwsi nie może dojść co jest przyczyną usterki. Ale ewidentnie ona jest. Ponieważ z początku prasa działała poprawnie (zrobiła około 100 bel) a potem zaczeła szwankować. Identyczna sytuacja stała się po wymianie na inną.

 

Wcześniej od 1996 roku miałem Sipme i nie było takiego problemu. Postanowiłem ją wymienić na coś nowego, ponieważ chciałem zaoszczedzić czasu na naprawach, lecz nowa maszyna okazała się gorsza od starej potrzciwej Sipmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w którym momencie owijania na poczatku czy kiedy. Mi w sipmie rwało sznurek jal napakowałem zadużo w komorę wilgotnej słomy to podczas wypadania balota z komory było słtchać jak pekają sznurki. Masz może hanulec sznurka? Jak tak to go omiń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyjąć walec z Claas Rollant 44 ? potrzebuje wyjąć jednego z tylnych bo prawdopodobnie na blaszce która przychodzi z boku walca jest jakiś zadzior i mi wciaga drobna słome/trawe do środka i blokuje walec pomiedzy to blachą a walcem.....myślałem że jak zdemontuje łozyska to walne w oś i sie ruszy a tu lipaaaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie czy wie ktoś w jakich cenach są nowe prasdy rolujące... zachodnich firm claas welger....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...